В момента аз смесвам:
6 гр. Златистомедена, в която има 60/70 % къна (другото мисля, че е кафе и касия)
7 гр. касия
25 гр амла.
Косата ми е кестенява и белите косми стават нещо като тъмно руси (не, че много ми отива, но това е друг въпрос
. )Бих почнала с касия и минимално количество къна ( или никакво, според това до колко оранжевото е Ок).
Касията пада, дори да не ти хареса не е фатално. Къната може да се увеличи следващия път винаги

Амлата е кисела, тоест ако се слага, отпада оксидатора. Иначе трябва да оксидира. Ако водата е твърда, това може да повлияе на цвета на касията, може би да стане леко! жълто-зеленикава, не съм много сигурна.
И сега да питам, къде е индигото в това уравнение
Може ли да се сбърка с индиго? Знам само, че трябва да е под или около количеството на къната, за да не стане зелено?
