Онлайн магазин ТЕМУ (Temu) за България – (Тема 3) МАРТ

  • 40 540
  • 771
# 480
Тъкмо се чудя на тази оферта. Реално съм го сметнала и трябва да се изхарчат 150 Е, за да върне 100.
Виж целия пост
# 481
По същата логика използването на кредити е неморално, защото не си плащате цялата сума, а ви правят отстъпка. Ощетявате производителя. Това ви е логиката. Борите се за кредити, това не се гледа с лоши очи, нали? Но да върнеш стока и да ти оставят продукта - това е супер неморално. Двоен аршин, ха.
Спирам с това, че е супер досадно за всички.
Виж целия пост
# 482
Ако продуктът е за рекламация поради дефект не виждам нищо неморално. Въпросът е, че ако не поиска снимки/връщане може да бъде злоупотребено от някои клиенти. Вероятно са си сметнали и този риск. Рекламации до сега не съм правила, освен веднъж, когато продуктът не можеше да се оправи или използва така и не ми го поискаха обратно, а на база снимки само ми възстановиха сумата. Въпросната вещ отиде в кофата за боклук. Ставаше въпрос за около 6 лева по спомен. И един панталон ми оставиха, който ми беше огромен, а и материята не ми хареса. Върнаха ми парите и ми оставиха панталона, а аз го подарих. Всичко останало (дрехи, обувки) си иска обратно.
При използването на кредити и купони става въпрос за друго - просто правят отстъпка за сметка на печалбата си, вие смятайте колко по-ниска е себестойността на продукта. Между другото - протектор за екрана на телефона в Тему съм  вземала за 3-5 лева, а тук същият ми го продаваха за 17-18. Същото е и с разните калъфчета и кейсове, вероятно и за всякаква друга дребна стока - химикали, фибички и т.н.
За кученцето ни купих транспортна чанта от вет магазин към клиника за 28€, подобни на нея, ако не и същите в Тему са 8-14€.
Китайците не са глупави, не продават на загуба.
Виж целия пост
# 483
Преди 2 дни ми се появи връщане на кредит 30/48-49. Веднага я врътнах. Сега събирам сумата за 7 дни. От 1 год. не съм имала тази оферта.🤩
Може ли да ми обясниш какво се прави с тази оферта. И От момента, в който я пуснат за колко време може да поръчаш. Ако искаш и на лични ми обясни.
***
За 2-та оферта, която се чудиш как действа, поръчаш от изброените неща за 5 евро в рамките на посоченото време . Безплатна доставка. След като поръчаш получаваш другия купон за 100 евро.
Виж целия пост
# 484
По същата логика използването на кредити е неморално, защото не си плащате цялата сума, а ви правят отстъпка. Ощетявате производителя. Това ви е логиката. Борите се за кредити, това не се гледа с лоши очи, нали? Но да върнеш стока и да ти оставят продукта - това е супер неморално. Двоен аршин, ха.
Спирам с това, че е супер досадно за всички.

Да. Като използвам купони в Лидл с намаление също ги ощетявам 😀 Стават вече смешни сравненията 😀

Последно обяснявам и спирам, защото наистина е досадно.
Има потребители (моля, четящия да не го приема за себе си), които получават нещо дефектно. Пишат на бота с оплакване, той им го оставя като им връща парите. Идеята е целенасочено да ти върнат парите, но все пак да си го запазиш. За мен това не е редно. Когато получиш нещо дефектно, връщай им го. Ако бота прецени, че тогава не го иска - хубаво. Няма какво да направиш (макар, че поредни няколко мнения писах как да им го върнеш, ако наистина искаш). Когато нещо се е повредило след 2 дни, 5 седмици, 3 месеца, е съвсем различен случай.
Виж целия пост
# 485
Здравейте! Имам проблем с кредита в Тему. Темите във форума са безкрайни,а ми трябва бърза информация.Ще съм благодарна,ако можете да помогнете! Казусът е следния: поръчахме обувки на дъщеря ми /колкото и да исках да не са от там не открих другаде този специфичен цвят/. Пристигнаха и са прилични,но не сме уцелили размера и ще ги връщам,ще поръчам следващ номер. Заявих връщане,възстановяване на сумата чрез кредит,получих код за Boxnow , но още не съм ги изпратила,защото в кредитния ми портфейл продължавам да имам 0 евро.Минаха 17 часа от заявяването,достатъчно време да се чудя какво става.Рядко пазарувам от Тему и съм много зелена. Споделете, имало ли е друг подобен случай тук и как е разрешен.Ако има конкретен линк към поддръжка /стандартната ми даде някакъв отговор,който няма нищо общо с казуса/. Помислих дали да не пробвам да откажа връщането и да го направя наново, но не знам дали няма да се брои за второ връщане,което прочетох,че не е безплатно. Ще съм благодарна за всякаква информация!
Виж целия пост
# 486
Преди 2 дни ми се появи връщане на кредит 30/48-49. Веднага я врътнах. Сега събирам сумата за 7 дни. От 1 год. не съм имала тази оферта.🤩
Може ли да ми обясниш какво се прави с тази оферта. И От момента, в който я пуснат за колко време може да поръчаш. Ако искаш и на лични ми обясни.
***
За 2-та оферта, която се чудиш как действа, поръчаш от изброените неща за 5 евро в рамките на посоченото време . Безплатна доставка. След като поръчаш получаваш другия купон за 100 евро.
Това е офертата която в моя случай поръчвам за 48/49 евро и ми връщат 30 евро, но трябва да събирам сумата 7 дни под ред (на малки суми е разделена). Но не на всички се пада тази оферта, при всеки е различна. Извиква се с claimcredit. Това е общо взето. 🍀 Знаеш ли как се извиква втората оферта?
Виж целия пост
# 487
@IPB82
Парите ще ви ги върнат след като изпратите продукта и те го получат в склада, в някой случай ги връщат дори и веднага след като го изпратите, няма казус, просто върнете продукта.
Виж целия пост
# 488
Парите ще получите,след като върнете стоката.Може веднага след като я оставите в кутията,може и след като я получат.В повечето случаи след получаване.
Виж целия пост
# 489
Тъкмо се чудя на тази оферта. Реално съм го сметнала и трябва да се изхарчат 150 Е, за да върне 100.
Знаеш ли как се извиква офертата, че как ли не пробвах и нищо?
Виж целия пост
# 490
IPB82, естествено, че ще върнат парите, но след като Вие върнете продукта. Иначе каква им е гаранцията, че изобщо ще върнете продукта, а не мамите?
Тъкмо се чудя на тази оферта. Реално съм го сметнала и трябва да се изхарчат 150 Е, за да върне 100.
Знаеш ли как се извиква офертата, че как ли не пробвах и нищо?
И аз не мога да извиквам оферти, те решават на кой профил каква оферта да пуснат. Веднъж ми даде само да извикам купони 20*15/154 и това беше, не ги взех. Всичко друго не е налично за профила ми.
Виж целия пост
# 491
@IPB82
Парите ще ви ги върнат след като изпратите продукта и те го получат в склада, в някой случай ги връщат дори и веднага след като го изпратите, няма казус, просто върнете продукта.
Благодаря за отговора! В информацията за връщане на средства чрез кредит пишеше,че трябва да го получа след 3 минути. Това ме бъркаше как да процедирам.
Леле,колко сте бързи,благодаря на всички отзовали се!
Виж целия пост
# 492
@IPB82
Парите ще ви ги върнат след като изпратите продукта и те го получат в склада, в някой случай ги връщат дори и веднага след като го изпратите, няма казус, просто върнете продукта.
Благодаря за отговора! В информацията за връщане на средства чрез кредит пишеше,че трябва да го получа след 3 минути. Това ме бъркаше как да процедирам.
Леле,колко сте бързи,благодаря на всички отзовали се!

3 минути след като те получат продукта и го проверят.
Виж целия пост
# 493
Дава ми оферта за 6 продукта безплатни, но при завършване на поръчката виждам само 2 от тях. Другите кога ги пращат?
Виж целия пост
# 494
Февруари направих за първи път поръчка от Тему - без отстъпка, за да получа купони. Веднага направих втора поръчка с купон. Първата поръчка беше за дрехи, втората - дрехи и клетка за птици. Обединиха ми в една доставка дрехите от първа и втора поръчка, а клетката беше в друга доставка. Клетката взех от Спиди, а дрехите - от BOXNOW.
Искам да върна нещо от първата поръчка, нещо от дрехите от втората поръчка и още се колебая дали да задържа или да върна клетката и да търся друга.
За да ползвам безплатното връщане, едновременно ли трябва да заявя за връщане дрехите от първа, от втора поръчка и клетката, или трябва да заявя едно връщане за едната доставка и друго - за другата /защото нещата ще тръгнат в различни посоки/?

Имам и друго питане. Преди няколко дена за поръчка с много неща вътре, ми поиска да се легитимирам, че имам 18 години. Единствената електроника в поръчката беше електрическа пила за пети. Не исках да ми снимат личната карта, затова пуснах поръчка без пилата. На вас искали ли са ви да се легитимирате като купувате нещо на ток? Ако да - за всичко ли го изискват?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия