🍒 Градината на Демет Йоздемир - Тема № 15 за обсъждане 🍒

  • 34 722
  • 736
# 285
Утре ще видим какво и как е решила Нисан Kissing Face

От момичето на летището днес:




Колегите обичат Демет:



Онур Алп е написал: "Не е един ден, а всеки ден"
Окан Шахин: "Станаха 14 г. Добре, че те има Heart"

И тя си ги уважава:



"Спешно се търси кръв за актьора Рамазан Тетик (моя бележка, любимата ми Панда от племето), без значение от кръвната група. Дарения могат да се направят в Кръвния център на болница „Д-р Сади Конук“ в Бакъркьой между 08:30 и 15:30 ч."

Демет е добавила: "Сега видях, много съжалявам, дано бързо отмине... Моля, нека дарим кръв, моля."
Виж целия пост
# 286
Има интересно момиченце на снимката на Нисан в затвора.
Виж целия пост
# 287
Flo, имаш око за детайла - винаги съм го казвала Kissing Heart Ако момиченцето не е дъщеричка на някой от екипа, може да са имали интересни идеи за миналото на Нисан и Ешреф, само че както виждаме от сериала - това не е важно. Поне в частта за Нисан. Откакто се разбра, че е Рюя, всичко се замете обратно под килима. Какво като ѝ припомниха, че е била насилвана и ѝ върнаха кошмарните спомени...
Скрит текст:
В реалния живот нещата са много по-грозни https://www.24chasa.bg/mezhdunarodni/article/22548618
Виж целия пост
# 288




Следващото поколение никога няма да разбере връзката между тези две неща.
Нисан и нейният оранжев куфар
...





Скрит текст:
Кате, случат на Ноелия ме потресе...Много плаках, когато се запознах с историята й.
От няколко дни, това момиче не ми излиза от главата.
Едно показно как няма значение в коя държава си - беззаконието и несправедливостта понякога надделяват над всяка държава.😞

За това вече не мога дори и на филм, да приема токсично поведение и чувството за собственост на мъжете, както и обезценяването на жените.
Все още търся каква кауза и послание подкрепя  и дава за пример, продукцията, разбира се освен против наркотиците и помощ и грижа за сираците деца(споменати и показани няколко пъти за два сезона)...

Ще дам пример с Чукур, те за четири години бяха глобявани страшно много за насилието в екшън сцените(жанра всъщност си беше такъв).
Но имаха каузи, които освен че се споменаваха във сериала и чрез послания по стените и чрез реплики на героите, приходите от печалбата на продукцията отиваше за различни каузи.
Бяха се ангажирали с множество значими социални каузи под мотото "В Ямата има надежда"(Çukur’да Umut Var)

Инициативата "Çukur’un Kadınları" (Жените на Ямата): Акцентът върху силните женски персонажи в историята беше използван за кампании в социалните мрежи, които насърчаваха жените да бъдат независими и да не мълчат пред несправедливостта.
Сериалът си е криминална драма с много насилие, сценариста Гьокхан често включваше линии, в които главните герои се противопоставяха на тормоза над жени в квартала, поставяйки "кодекс на честта" , който забранява такова поведение.
 В епизодите често се появяваха специфични графити по стените на квартала с надписи като "Спри насилието над жени"  или "Жените са нашето бъдеще".
Това беше запазената марка на сериала , така общуваше с публиката.
Подпомагаха финансово и чрез реклама от 1-ви до 4-ти сезон фондации за жени жертви на насилие, домашно насилие и трафик.

Подпомагаха финансово фондации за жени, които се борят с рак на гърдата.

Актьорите,екипът  и продукцията активно участваха в кампании за насърчаване на донорството  на  стволови клетки и кръводаряване.Финансираха и осигуриха мобилни станции за даряване по местата на заснемане.
Съвместно с "Kansersiz Yaşam Derneği", екипът  на Чукур финансира обновяването на детски отделения по хематология и онкология и изграждането на центрове за трансплантация на костен мозък.

В партньорство с фондация "Tohum Otizm Vakfı" , продукцията организира кампании за информираност и дарителски акции, включително посещения на актьорите в училища за деца с аутизъм.
Често имаше послания от стените на Чукур за аутизма.

В сътрудничество с фондация "TEMA", продукцията и целият екип инициира проекта "Гората на Ямата" (Çukur Ormanı), целящ засаждането на хиляди дръвчета.
Като това беше показано във финалният епизод. Целият екип взе участие в засаждането.

 Сигурна съм, че имаше и още каузи, но това съм си записала в личния архив за Чукур. Пазя си такива неща, защото този сериал не е просто сериал за мен. Социалната им ангажираност е една от основните мои причини, да обичам толкова тази история.
Виж целия пост
# 289
bebè ∞, като чета написаното в скрития текст и контрастът става още по-голям...



Ебру Айтемур: "Тази вечер имам гост @demetozdemir Heart"
Демет: "Преди всичко ти благодаря много, че ми отвори вратите си. И освен това ще те изям Heart"











------------- редактирам се, за да донеса една добра новина -------------

От 9 април започва излъчването на сериала в Сърбия по Прва от 21 ч. Заглавието, което са избрали е "Най-добрата мечта" https://www.prva.rs/formati/serija/433/najbolji-san/opis



Пореден сериал с участието на Демет, който ще се излъчва там:

Виж целия пост
# 290
На летището: https://www.instagram.com/p/DWmnlZ7Ae_J/?hl=bg

Виж целия пост
# 291
Другата седмица ще сме на летището обаче Kissing Иначе сега е моментът да се оборудваме:




Обожавам, когато ѝ вдигнат така косата:






И една тъжна вест - колегата Рамазан Тетик е починал Pensive

Виж целия пост
# 292
Да почива в мир, колегата им...Тъжна новина.

Кате, феновете са поръчали обурудването с вайб Нисан ᏰᎯᏰᎽ °•*⁀➷
🤰🏻 🧿🤞🏻 👶🏻🍼🤱🏻˚.🎀༘⋆



И аз много я харесвам с тази прическа
𖹭🧿𖹭

Снимали са се с бебчето от люлката.🫶

Много искам да я виждаме по-често така👇








Скрит текст:
Да илюстрирам написаното в предишния ми пост.
За една продукция с каузи и послания.
Тези мобилни пунктове се движиха с тях, където снимат, там и те. Така събираха доста доброволци.
Първите естествено бяха актьорите и екипа, Арас се нареди първи да даде кръв.











И едно послание от стените на Чукур
Където присъстват майки, враждебността не може да диша
Виж целия пост
# 293
Много е интересно това, което си илюстрирала, bebè ∞, наистина не знаех.


Съболезнования от Демет за семейството на Рамазан. Отишъл си е на 37-годишна възраст:



"Много съм тъжна... Почивай в светлина (турците казват това, вместо в мир) Нека мястото ти бъде в рая. Дано Аллах даде търпение на семейството ти."


Рейтингите от вчера - горе-долу всички са нагоре:



Скрит текст:


Виж целия пост
# 294
Скрит текст:
Кате, за това зрителите все още не могат да преживеят Чукур... Защото не беше просто история по сценарий, беше доста повече. 🫶
Мисля, че това е от сериалите с най-много участие в социални каузи, а относно посланията със сигурност са на първо място...
Чакаме да направят филм по четирите сезона на сериала, а аз съм в издирване на книгата. Пиша си често със сценариста на Чукур, Гьохкан Хорзум, за съжаление и той не е запазил екземпляр от книгата си. Макар да е наричан психо, заради някои сцени в Чукур, той е изключително земен и приветлив човек. Много приятни разговори водя с него.
Изобщо не съм очаквала, че ще ми отговори дори първият път, а вече няколко месеца си пишем.🙂







🧿🤌🏻✨💗🫶🏻🧿

Как се чувстваме в четвъртък...😣





От агенцията в която е Демет 💟










Виж целия пост
# 295
Демет явно много се е потресла от смъртта на колегата им...



Споделила е публикацията на Неслихан Арслан (злата Шлиферка) https://www.instagram.com/p/DWnwCi8DSKP/

"Никой не беше толкова добър, толкова чист, вълнуващ и надежден, колкото Рамо. Винаги с хубаво, винаги с много, много хубаво ще си спомням за моя брат. Един ден непременно ще се срещнем отново, Лорке президенте"

Песента допълнително ме докосна Broken Heart




Такъв е животът...

Виж целия пост
# 296
Вероятно и колеги са отишли да го изпратят днес.
Lorke başkan! Broken Heart
Кате, разчувства ли се?
И си права и за песента, и за сериала, в който звучи, има защо да ти е любим.

И аз се подреждам сред открадналите от теб:
Демет се завръща в Сърбия, четвърти сериал с нейно участие започва на 9 април в 21:00 ч. по канала @PrvaSrpskaTV

На твое място, за по-сигурно, ще го гледам и на сръбски. Grinning
Който е за летището в Истанбул да се оглежда по-усърдно!
Скрит текст:
От Галата, Нисан мина с таксито Taxi
Виж целия пост
# 297
Тъжно е, наистина, млад човек, мисля че на около 36-37 години беше.😞
Всяка загуба на млади хора се чувства като несправедливост. 🥺
Да почива в мир.😞


И нещо за Нисан Акьол от феновете👇

Всички викаха „предател“ на Нисан, без да оставят нито една обида неизказана. Сега Нисан дойде и казва „срамно е“, на бащата на Гонджа, защото той нарече Гюрдал  убиец.

Ти си толкова прекрасен човек, Нисан!
Сред обкръжението на Ешреф, няма толкова добър и невинен човек, колкото си ти. В теб има човечност, емпатия и най-вече огромно сърце и чувство за справедливост.
Всички жени сме горди с теб, Нисан Акьол!💝
#instagram#eşrefrüya



Тя напуска Ешреф, но взема частица от него, за да я защити, защото знае, че не може да спаси Ешреф от този свят, но може да защити бебето им...
Толкова си силна, Нисан.
Каква красива и борбена душа имаш ти. В сърцето ти има само любов и ти ще я дадеш на бебето си.
#instagram#nisanakyol#eşrefrüya

Виж целия пост
# 298
Фло, на сръбски може да придобие повече чар сериалът Joy
Скрит текст:

Изгубено някъде в творческия процес Scissors



https://x.com/bourjourr/status/2039650680047116332


Иначе по вчерашния епизод да си дам моите 5 куруша:

- Най-много ми хареса рекламата с Шакил О'Нийл Heart Eyes Много добре замислена и реализирана - има си увод, експозиция, възходящо действие, кулминация и развръзка Hands Nail Care Браво на екипа, който я е направил Hands Clap

- От няколкото сцени с участието на Демет, две бяха прекъснати за рекламните блокове. Сякаш нарочно ги накъсаха Rolling Eyes

- Професорът съвсем ми опротивя... отмяната на участието на Нисан по нареждане на Ешреф е дъното на мачизма. Не знам по какви причини се възхвалява такава токсичност. Също така, познавайки Гюрдал, как можа да издаде Мюслюм, нали ужким са братя... Нисан да взима Мюслюм под ръка и да бягат двамата през глава!

- Нисан продължават да я пишат в унизителна светлина. Оставиха я на улицата, без пари, без работа и напълно сама. За да има някаква сцена с нея, е принудена да си говори със снимката на убитата ѝ сестра... Добре, че поне Афра не ѝ отговаря. Засега.

- Все си мисля, че главните герои трябва да се изграждат така, че публиката да им симпатизира, но тук случаят не е такъв. След фразата на Ешреф относно Нисан: "Да беше мислила, преди да информира полицията", не знам как точно трябва да ни убедят, че я обича най-много на света. Май напълно забрави, че тя е Рюя, която търсеше под дърво и камък. А идеята да си партнира с Чийдем не знам как точно да я оценя. Явно за Сираците това няма да е проблем.

- По всичко изглежда, че сме все по-близо до появата на Стареца. Дано поне той внесе някаква нормалност в сюжета. Останалите линии съвсем ги оплетоха.
Виж целия пост
# 299
Кате, аз, за разлика от теб, сръбски не владея, каквото ми преведат това е. Joy
Тази реклама в Турция е голям хит, много е артистичен, предлагам да дойде за Стареца!

„Аз съм твоята съдба.“ Heart https://www.instagram.com/p/DWojd2siJz8/?hl=bg

Вече не пее.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия