Пазарът на недвижими имоти във ВАРНА - какво се случва реално? - Тема 23

  • 24 197
  • 642
# 630
Ами министерска заповед не важи ли за цялата страна, то вярно, че във Варна ЗУТ го тълкуват по собствен начин и ни подиграват архитектите от другите градове
Куриозът е, че направиха нов водопровод на Боровец, обаче сега не връзват нови абонати, или поне не без да платиш поне двойно на таксата на ВиК,  защото няма достатъчен дебит. Същевременно в райони с достатъчен дебит има основ н водопровод, изграден по главните улици, но няма отклонения, ще те вържат ВиК, но след като го изградиш за собствена сметка. ВиК го проектират, изпълняват, въвеждат в експлоатация, и накрая им го даряваш. А цената за проект и изпълнение е каквато те я определят. За 300м е между 30 и 50 Хил
Хидрантът, който струва 300 евро, с монтажа минава 1500
Виж целия пост
# 631
Е, добре, каква е тая идиотска министерска заповед, хората да не могат да добиват сами вода? Ако може и соларите и вятъра ще забранят, че да сме им на тепсия...
Виж целия пост
# 632
Може да добиваш, но не и за битови нужди. За басейни, поливки и т.н .
До някъде са прави ,защото в тези сондажи качеството на водата не се следи. То по закон на определено време трябва да се носи проба в РЗИ и да се изследва,да се води дневник на качеството, ама никой не го прави или се прави фиктивно. Ако в един момент водата се замърси какво, ще те спрат да живееш в къщата си?
А миналата година като се дръпна водата, а на Доброглед като се разместиха пластовете след земетресението в Провадия и масово дълбаха пак ..
Виж целия пост
# 633
Сякаш водата от ВиК не може да е замърсена или да липсва изобщо...тръгнала държавата да се грижи за здравето ми, смях в залата. Като е така да върнат профилактичните прегледи в училище, лекар и мед.сестра в училище, да оправят болниците и схемите там, да следят какви храни се продават по магазините и ресторантите вместо да си бъркат в носа, да следят какви боклуци се горят, да следят нива на шума, да вземат да окосят тревата заради кърлежите и да приберат глутниците дето и  кърлежи и болести разнасят (майките се чудят откъде на детска площадка кърлеж - близо до ума, от кучетата) , да се погрижат за боклука дето извира и.т.н....загрижили се за качеството на водята в кладенците...все едно някой да ти лекува рана на бунището и открити рани кацани от мухите ама да се загрижи да имаш чисти чорапи.
Виж целия пост
# 634
Краве мляко с 95% палмово и мас може, но водс от недрата на земята не може. Grinning защото второто няма печат от ЕУ Simple Smile
Абсурдистан
Виж целия пост
# 635
Парцела го търся за инвестиция, няма да строя в близките 5-10г.
Цената не е водеща, стига да ми хареса имота.
Селата също са ОК, даже по добре.
Виж целия пост
# 636
Ха, ти и за себе си за в момента да го търсиш, да не мислиш че ще го купиш днес и ще започнеш строежа утре? Grinning До откриване на строителна площадка минават години, докато си уредиш всички административни въпроси. Ако пък са вече уредени, цената на имота ще е далеч от “инвестиционна”.
Виж целия пост
# 637
Нямам притеснения в тази посока. Нито бързам, нито съм на зор. Мога да си взема малко инведтиционно злато ако не падне парцел.

Цените са много сложни в момента, и не бих ги квалифицирала.
Виж целия пост
# 638
Didi, след фиаското с Баба Алино, се надявам да заприличаме на нормалните общини и да ни обслужват в законоустановените срокове,  А не както сега - срок 1м по наредба или закон, а реално ако вземеш документа до 3-4м си късметлия, защото стандартния срок в на Варна е 6 -8 м
Виж целия пост
# 639
Ако изобщо ги вземеш, че едни наши документи изчезнаха безследно и никой нищо не знаеше.
Виж целия пост
# 640
До миналото лято ставаше със сондаж, след това МРРБ издаде заповед и от тогава не съм чула някой да е взел РС с битово снабдяване със сондаж, дори да сте получили отказ от ВиК и сондажът да е изграден с разрешително от Басейнова дирекция! Напротив масово са стопирани проекти заради тази заповед!

Я дай да я видим тая заповед. Аз имам пуснати документи за такова строителство, и досега никой не е рекъл, че не може...
Виж целия пост
# 641
Не знам точен номер на заповед, това го изкоментирай с архитекта си. Той трябва да знае какво се случва във Варна.
Знам че са намесени МОСВ, МРРБ , РИОСВ и общината. Главният архитект финално трябва да мотивира отказа за РС
Има смелчаци, които жалят откази .. ,,може междувременно да има решение на съд и т.н.
Виж целия пост
# 642
Не знам точен номер на заповед, това го изкоментирай с архитекта си. Той трябва да знае какво се случва във Варна.
Знам че са намесени МОСВ, МРРБ , РИОСВ и общината. Главният архитект финално трябва да мотивира отказа за РС
Има смелчаци, които жалят откази .. ,,може междувременно да има решение на съд и т.н.

Кво има да коментирам с архитекта - ЕЖК?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия