Многодетно семейство на 5 деца губи таткото

  • 10 882
  • 108
# 30
Аз разбрах от тук от там, и сега ми е ясно защо е дадена банковата сметка на брат му, а не на съпругата му - защото той има много кредити и тя като наследник ще ги наследи. Някои може да опростят, или да се покрият от застраховка, но някои може да се наложи тя да ги изплаща и тогава парите в нейна сметка ще ги дърпа банката… а за причината за смъртта… само ще кажа, че има защо да я премълчават умишлено и брат му и Надя… защото не е болест и не е катастрофа… и за подобни причини банките не опрощават кредити… така че трябва да са много предпазливи с това, и те са.
Виж целия пост
# 31
Съжалявам за тях, но по е 15 години ще трябва да им се помага. Навсякъде в соц. мрежи да им се помага.Още не са погребали човека и рев за пари. Ок ще съберат, да си поддържат стандарта. Другата година пак ли ще събират?
Не ми изглеждат много закъсали.

Защо толкова злоба ? Защо такава жлъч ? Вас какво ви интересува, че са заможни или че хората им помагат ? Надя е фотографка и доста семейства са ходели при нея на снимки, плюс това предполагам, че членува в групи за многодетни семейства, а те се подкрепят.
Не разбирам от кога хората станаха толкова завистливи ?

Колкото до спекулациите,  от какво е починал, как така се разбра от тук и от там ? От написаното, разбирам за какво става дума...Аз междудругото веднага си го бях помислила, но не ми изглежда вероятно, тъй като изглеждаха щастливи. Аз мисля, че е битов инцидент.
Виж целия пост
# 32


Колкото до спекулациите,  от какво е починал, как така се разбра от тук и от там?

Е как се е разбрало… няма тук и сега да напиша откъде съм разбрала. Да речем, от общи познати. Това няма значение. За себе си съм изяснила това, което написах че не разбирам още в първия си коментар, а именно защо дадената сметка за дарения е на брат му и не ангажирам никого с нищо.
Виж целия пост
# 33


Колкото до спекулациите,  от какво е починал, как така се разбра от тук и от там?

Е как се е разбрало… няма тук и сега да напиша откъде съм разбрала. Да речем, от общи познати. Това няма значение. За себе си съм изяснила това, което написах че не разбирам още в първия си коментар, а именно защо дадената сметка за дарения е на брат му и не ангажирам никого с нищо.

Никой не пита от къде или име. Но ми се струва нереално да има познати, които да знаят, особено ако се пази в пълна тайна. Не, че на хората не им става малко по малко ясно, защо чак толкова се пази тази тайна. Да не говорим, че децата навярно имат и те мрежи и близките не искат да прочетат.
Виж целия пост
# 34
Не, нямам нищо против да се помага. Просто е странно веднага след смъртта да се започват разни кампании.
 Повечето хора чакат да видят какво е положението, та тогава се обръщат за помощ.
Виж целия пост
# 35
Всеки човек е различен, всяко семейство също. Да не се забравя, че те са живели в Кейп Таун, имат чуждо мислене.
Мисля, че това най-вече е направено за децата. Те не са 1 или 2, а цели 5.
Аз така ги виждам нещата, плюс това много бързо го погребаха човека, той починал на 4-ти, а опело на 6-ти, действано е светкавично ? Сега и аз се обърках.
Виж целия пост
# 36
Явно само на вас ви става ясно (не, че някой го интересува толкова от какво реално е починал човекът).
А за другото - аз лично предположих, че се събират пари затова, че все пак тая сама жена ще остане с толкова много деца (нали без да знам за кредити и тем подобни неща).
Виж целия пост
# 37
Аз не разбирам защо дори и в случай на самоубийство се премълчава ? Знам, че реално няма значение ( не ме нападайте ), но хората са любопитни и това не е грях. Никому нищо няма да навреди , ако се знае. По някакъв начин са публични личности и като такива дори им се помага, така че нищо толкова нередно не виждам.
Има и друг момент- когато става дума за млад човек и не се казва нищо за причината за смъртта, първосигнално всеки мисли за самоубийство, а може да не е така.
Аз пък си помислих по-скоро за злоупотреба със субстанции.
Виж целия пост
# 38
Всеки човек е различен, всяко семейство също. Да не се забравя, че те са живели в Кейп Таун, имат чуждо мислене.
Мисля, че това най-вече е направено за децата. Те не са 1 или 2, а цели 5.
Аз така ги виждам нещата, плюс това много бързо го погребаха човека, той починал на 4-ти, а опело на 6-ти, действано е светкавично ? Сега и аз се обърках.

Тя не, само той е живял в Южна Африка, но последните 15+ години си е живял в България…

Да, и мен първоначално ме учуди толкова бързо погребение, но само когато смъртта е криминална ги бавят, в случая не е.
Виж целия пост
# 39
Явно само на вас ви става ясно (не, че някой го интересува толкова от какво реално е починал човекът).
А за другото - аз лично предположих, че се събират пари затова, че все пак тая сама жена ще остане с толкова много деца (нали без да знам за кредити и тем подобни неща).

Явно вие сте единствената, на която не и е станало ясно в такъв случай...Но, този пост беше с цел, да се даде и тук сметката на брата и да се помогне ако се прецени.

@РоузАмбър, писах ви съобщение, но май не мога да ви го изпратя?
Виж целия пост
# 40
Като гледам всичко друго освен това се коментира.... Хората не знам защо продължава да ги интересува живо какво и как е станало. Станалото - станало! Жената е сама и има нужда от помощ, който иска да помогне.
Виж целия пост
# 41
Аз не разбирам защо дори и в случай на самоубийство се премълчава ? Знам, че реално няма значение ( не ме нападайте ), но хората са любопитни и това не е грях. Никому нищо няма да навреди , ако се знае. По някакъв начин са публични личности и като такива дори им се помага, така че нищо толкова нередно не виждам.
Има и друг момент- когато става дума за млад човек и не се казва нищо за причината за смъртта, първосигнално всеки мисли за самоубийство, а може да не е така.
Аз пък си помислих по-скоро за злоупотреба със субстанции.

Съгласна съм, не е грях хората да питат, и точно защото са публични личности и са държали семейният си живот достъпен за всеки, който се интересува, има голяма гласност и под пост със зов за помощ, хората отдолу в коментарите започват да задават въпроси и умишлено не им се отговаря, което предизвиква спекулациите… но пък и от тяхната позиция е трудно да отговорят, първо и най-вече заради децата, защото в случая как да им обясниш точно защо е починал татко внезапно, особено на по-големите… и второ заради финансовите задължения, които по-трудно биха се опростили при определени причини за смъртта.
Виж целия пост
# 42
Ох стана ми още по-гадно... Имах подозрения, но не исках да дълбая, защото все още съм в ступор.
Как е възможно това, при условие, че изглеждаха толкова щастливи ?
Със сигурност се преъмчава заради децата, все по-малки и малки имат инстаграм, тик ток и тн и ги пазят...

П.С Открили са сметка на Надя междудругото...

IBAN: BG44BPBI79424428760401
Титуляр/Name: Надя Живкова Събева/Nadya Zhivkova Sabeva
Виж целия пост
# 43
И според мен е злоупотреба със субстанции.

Тези пет деца не ги е донесъл щъркелът. Деца се създават с мисъл от двамата родители.
При планирането им малко или много всеки нормален човек ще се замисли дали ще има възможност да ги изгледа, а не това да е отговорност на целия български народ.
Надя е била бременна с шесто преди време.
Това за мен са хора, които не са с всичкия.

Как на брата, ден, след трагедията изобщо му е до апел за дарения. Той и другата част от семейството не биха ли могли да помогнат?!

За снимката.
Кой нормален човек ще си прави общи снимки след подобна трагедия?

Може да звуча жестоко, но не мога да съм съпричастна и всичко е пародия.
Виж целия пост
# 44
Напълно споделям казаното от Haraty.
По същия начин разсъждавам, пет деца не се правят току-така от образовани хора със сравнително висок социален статус. Надявам се поне да е имал застраховка живот.
КОгато  пътуваме някъде заедно без детето ( случва се много рядко реално) , ни побиват тръпки с мъжа ми да не стане някой инцидент с двама ни. А сме с едно. И пак си правим сметка за кредити и всичко, така че рискът да е минимален, или с две думи- не се изхвърляме и опитваме да помислим и за по-неприятните сценарии в живота. Един от основните фактори  да нямаме второ дете е, че нямаме кой да ни помага по никакъв начин.
Не ги упреквам за избора , но просто крие огромен риск. Всеки в тази ситуация би се нуждаел от помощ, защото на нея самата ще е адски трудно да работиш пълноценно, да гледаш пет деца и да се грижиш за домакинството. Ако няма близък на разположение, ще трябва да наеме хора. А те вероятно са свикнали и на висок стандарт, но това трудно ще се компенсира.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия