Предстои ми Инвитро / ИКСИ - Да поговорим - Тема 93

  • 23 724
  • 696
# 690
princesscherry, Да, аз също нямам никаква тромбофилия, но съм с автоимунни и след стимулацията естрадиола беше много висок. Освен достинекс заради опасност от хиперстимулация ми изписаха и Фраксипарин 0.4 до теста, който при мен не беше +. Идеята е, че и самия фраксипарин до колкото знам помага до някъде срещу евентуална хиперстимулация, защото от високият естрадиол се сгъстява кръвта и могат да се образуват тромби. (Такава опасност има и от дълъг прием на прогестерони - на повечето ги пише и в листовките). Другото нещо за което помага нискомолекулярен хепарин е подобряване на кръвоснабдяването на матката.
Виж целия пост
# 691
Вие свеж трансфер ли правихте? При мен е ЗЕТ и би трябвало естрадиола да се е успокоил, въпреки, че да, както казвате и прогестерона влияе, а аз ще приемам както всички през подготовката, а и след това.
princesscherry, Да, аз също нямам никаква тромбофилия, но съм с автоимунни и след стимулацията естрадиола беше много висок. Освен достинекс заради опасност от хиперстимулация ми изписаха и Фраксипарин 0.4 до теста, който при мен не беше +. Идеята е, че и самия фраксипарин до колкото знам помага до някъде срещу евентуална хиперстимулация, защото от високият естрадиол се сгъстява кръвта и могат да се образуват тромби. (Такава опасност има и от дълъг прием на прогестерони - на повечето ги пише и в листовките). Другото нещо за което помага нискомолекулярен хепарин е подобряване на кръвоснабдяването на матката.
Виж целия пост
# 692
Да, аз имам два свежи трансфера. Единя без никаква терапия и с по-ниски нива на естрадиол с малко извадени яйцеклетки без успех. И един свеж с доста солидна имунологична терапия, пак без успех. В момента и ние се готвим за ЗЕТ. Ще видим какво ще изпишат и дали пак ще ми пуснат фраксипарин. Честно казано в този случай не виждам смисъл. Доста месеци приемах Примолут нор и не съм имала проблеми, та 2 седмици циклогест на дали ще направят някаква беля, че дори ако се наложи до 2рия триместър пак ме съмнява. В крайна сметка каквото кажат - това. Има си не малко плюсове и от нискомолекулярен хепарин дори и без тромбофилия. Особено полезен е в автоимунният протокол - предпазна от микротромбози в матката и някакви такива неща, та няма да му се нацупя колкото и неприятен да е.
Виж целия пост
# 693
Емброните ни са с хубаво качество 5АА и 4АА за това си мисля, че проблемът не е в яйцеклетката или спермата. ПИД на ембрионите не сме правили.

Огромен червен флаг и го казвам от личен опит. Имам 5 трансфера зад гърба си с неиследвани ембриони, точно защото всички бяха 4АА и 5АА. В последствие и трансфер в Турция с изследван ембрион. Но от изследвани 5 ембриона, всички 4АА, имаше само 1 здрав.

Апелирам да не повтаряте тази грешка. Дано случаят не е такъв, но при следващ неуспех, аз бих преосмислила ситуацията.


Надявам се да не се стига до следващ неуспех, но ако се, ще ги изследваме задължително.
Виж целия пост
# 694
Здравейте! От 2-3 дни забелязах, че по горната част да дланите и на краката ми излязоха дребни, прозрачни пъпчици. Горе-долу съвпада със започването на Циклогест. Нищо друго не съм променяла в ежедневието ми. Не са сърбящи, но е доста смущаващо точно преди трансфера. Случвало ли се е на някоя от вас?
Виж целия пост
# 695
Аз също съм на мнение да си останете в България за трансферите. Няма смисъл и няма да има особено голяма разлика. Тук дори имунологията, протоколите за трансфер и като цяло подготовката преди това е по-стабилна. Евентуално ако стигнете до нова пункция, тогава би имало смисъл да отидете в Турция за стимулацията. За имунология според мен е задължително да си запазите час за консултация, като препоръчвам Михайлова за лична среща ако сте в София или Великова (ако предпочитате онлайн вариант). Ще назначат изследвания и ще се види състоянието . Хистероскопия обсъдете с вашият репродуктивен или може да направите консултация с Калчев (много жени правят така, не съм била от тях. Аз лично всичко си правя при моята репродуктивна). Може да направите и биопсии (имунологична и микробиологична).

За проф. Михайлова само в Надежда ли мога да си запазя час? В страницата на Александровска не ми излиза https://dkc-alexandrovska.com/departments/%d0%b8%d0%bc%d1%83%d0% … /#1491491072-2-48
Виж целия пост
# 696
Гледате сайта на ДКЦ Александровска, а не на Клинична имунология, която е част от УМБАЛ Алексанровска, където работи проф. Михайлова и затова не ви излиза.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия