Как спестявате в ежедневието си - 3

  • 22 375
  • 551
# 570
Нищо конкретно от личния живот не видях в статията.
За равния старт и различните постижения или липса на такива съм напълно съгласна. Всеки си кове сам живота. И така трябва. Не завиждам, защото знам колко труд, дисциплина и постоянство са нужни за успеха.
Равен старт не може да има по простата причина, че всеки зад гърба си има различен опит.
Виж целия пост
# 571
Човек няма как да знае кой от какво ще се засегне, не мисля че някой е длъжен да обгрижва друг емоционално, има хора които от всичко се засягат и скачат. Всеки споделя опит, ако някой е преднамерено груб, поста му винаги може да бъде докладван и съответно изтрит, което според мен е достатъчно.
Виж целия пост
# 572
Имах предвид изказвания по телевизията от двама,  водещи две програми с голяма посещаемост, които са семейство. Та когато те гледат хиляди, да не кажа милиони хора, трябва да си дадеш сметка, че засягането на неща от личния живот, за някои групи хора може да е дразнещо и трябва да се избягва. Иначе са добри журналисти, затова и посещаемостта на предаванията.
Виж целия пост
# 573
Нищо конкретно от личния живот не видях в статията.
За равния старт и различните постижения или липса на такива съм напълно съгласна. Всеки си кове сам живота. И така трябва. Не завиждам, защото знам колко труд, дисциплина и постоянство са нужни за успеха.
Равен старт не може да има по простата причина, че всеки зад гърба си има различен опит.
А в България високият старт е възможен само с достатъчно"връзки".
Виж целия пост
# 574
The dentist,
Много се извинявам, че не е по темата, но може ли да съобщите как се казва книгата, която четете? Може и на ЛС. Благодаря ви!
Книгата се казва “Защо мразят хората “на Александър Вейл .
Виж целия пост
# 575
...
А в България високият старт е възможен само с достатъчно"връзки".
Така се оправдават някои неудачници.
Но за високия край - връзки не са необходими.
Виж целия пост
# 576
...
А в България високият старт е възможен само с достатъчно"връзки".
Така се оправдават някои неудачници.
Но за високия край - връзки не са необходими.
Аз всички успеши хора, които познавам не са тръгнали с връзки. Но това,че вярвах че става с връзки ми е помогнало. Защото нямах такива и когато кандидатствах учих от 10 клас, а повечето ми приятели учиха от 11. Защото въпреки че е ясно , че хора влизат с връзки, когато те приемат и в София, и в Пловдив и Варна преодоляваш несъвършенствата.
 А и какво значи връзки-ако съм добър зъболекар идваш и си пациент, ако не съм-не идваш. Ако искам да стана лектор и фирмата ми предлага да ме направи лектор , ако се съглася да лъжа, че успеха ми се дължи на техния материал. Но ако стана достатъчно добър, че да съм най-желаният лектор в България, мога да кажа че ще бъда техен лектор , но ще правят каквото аз кажа. Пазарна икономика!
Виж целия пост
# 577
На умните хора не им трябват връзки да осъществяват желанията, целите и намеренията си.
Виж целия пост
# 578
Изобщо не е до умни и глупави. Може би до адаптивност, смелост и доза късмет.
Виж целия пост
# 579
Темата е за спестяване, но някои хора не са пестеливи откъм спам.
Виж целия пост
# 580
На умните хора не им трябват връзки да осъществяват желанията, целите и намеренията си.

Бих добавила също постоянство и умение да преценява човек риска, да разпознава възможностите и да ги използва.
Виж целия пост
# 581
Темата е за спестяване, но някои хора не са пестеливи откъм спам.
Знаеш ли , че като цяло темите са свързани. Спестяването е свързано с това, да се лишим от нещо днес или да проявим изобретателност да платим по-малко , да си правим сметка и да отлагаме удоволстието. Примерно да не купим нова кола, а да положим невероятни усилия, да вземем стара, но супер запазена. Тези умения за отлагане на удоволстието помага за успехите в живота.
 Има едно проучване, в което деца на 5-8 години са им дали бонбони и са им казали, че ако не изядат единият бонбон сега, в края на деня ще получат два. После изследването е показало, че са проследили тези деца и тези, които са имали дисциплината да спестят видимо са показали по-големи постижения в живота след години.
Така че за мен спестяването е свързано с всичко това, за което говорим.
Макс Баклаян говори такива неща в канала му в youtube(собственика на Тавекс), вкл и за този експеримент.
Виж целия пост
# 582
На умните хора не им трябват връзки да осъществяват желанията, целите и намеренията си.

Бих добавила също постоянство и умение да преценява човек риска, да разпознава възможностите и да ги използва.

Да!
Правилните избори са част от щастливия живот....
И като  го насочим към спестяването -виждам на детската площадка редовно Опаковки и Пакетажи се купуват на децата, а може да бъдат Плодове...
Виж целия пост
# 583
Офтопик - как правилният избор за един значи, че е правилен за друг?
Че и път към щастието..Това е толкова индивидуално и субективно. Различни сме и това е факт.
Виж целия пост
# 584
Различно е за всеки и точно това е смисъла на темата според мен - всеки споделя какво работи при него и можеш да пробваш нещо дали ще е ок и при теб. Аз съм пробвала така чужди съвети - някои са сработили, други не. В дългосрочен план чуждия опит ми е бил полезен, затова и продължавам да чета и пиша тук.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия