Последните месеци нещо все по-малко успявам да спестя (някои месеци нищо) и в търсене на някакви идеи за ежедневно спестяване, попаднах на няколко теми тук. Видях, че от доста време няма нова тема, а мисля, че сега е доста актуална и ми се поиска да ви попитам как спестявате вие в ежедневието си?
Аз живея сама и готвя само за себе си, така че със сигурност ще имам някои основни разлики със семеен бюджет, но:
Започнах да пазарувам само на промоция неща, които знам, че ползвам и не се развалят - паста за зъби, превръзки, кафе, душгел; от храните - боб, леща, ориз
Започнах да си правя меню за седмицата и понеже готвя само за себе си, ако купя картофи - поне в две манджи отиват, за да не хвърлям храна
Взех си няколко торби за многократно пазаруване и гледам във всяка дамска чанта да имам, не знам колко пари се спестяват, но поне пластмаса намалям
Ям предимно сезонни плодове и зеленчуци
Вие какви хитринки използвате в ежедневието си, за да успеете да заделите в тези тежки времена?
Старата тема
Трудно пестим с готвене, защото си готвим принципно. Свръх рядко излизаме да ядем навън и всеки път си припомняме защо - скъпо и гадно
Вчера си взех нещо "да се поглезя" от foodobox иии ще си пупя пак сигурно след 3 месеца. С приятели обикновено излизаме сред природата, така или иначе сме с децата