Как спестявате в ежедневието си - 3

  • 22 352
  • 551
# 540
Е, като за 30лв би следвало да е топ свещта Grinning
Виж целия пост
# 541
Те сериозно са се забравили с цената.
Майка взема чаени свещи с аромат от Пепко, вършат същата работа.
Виж целия пост
# 542
Не споря. И не агитирам. Само споменах аз какво съм купувала и съм доволна. Повторих.
Тези дни в Лидл бяха пуснали някакви подобни, в станиолена паничка и с един фитил. Ми не миришат и пушат с черен дим, който ще ми направи петно на тавана. Пък нека са по 1,7 евро.

П.П.

А и все пак е 4 в 1 Simple Smile


Виж целия пост
# 543
То зависи и колко време ще се ползва тази свещ. Ако е за дълго и върши работа - да.
Мама пали докато готви или просто за уют и ползва докато не изгори, те са еднократни.
Но миришат, почистват и са евтини, последното е много важно, не само предвид темата Simple Smile.
Виж целия пост
# 544
Не споря. И не агитирам. Само споменах аз какво съм купувала и съм доволна. Повторих.
Тези дни в Лидл бяха пуснали някакви подобни, в станиолена паничка и с един фитил. Ми не миришат и пушат с черен дим, който ще ми направи петно на тавана. Пък нека са по 1,7 евро.

Заради една Yankee Candle така боядисвахме цяла стая.
Виж целия пост
# 545
Много благодаря! Ще поръчам и аз.
Виж целия пост
# 546
Янки кендъл на мен са ми много силни, понякога цялата свещ се вмирисва на пушек и не е приятно като усещане.
С една голяма свещ, в тънка стъклена съдина си съсипах дървената трапезарна маса, защото е нагрявала прекалено силно и много ме е яд, остана петно.
Проветряването е най-спестовното след готвене, с течение.
Ако няма свещ, кипване на котлона на малка съдина с вода и лимонови/портокалови кори или канела също е чудесен начин да се махне миризма от готвено.
Виж целия пост
# 547
На въпроса как спестявам,реално от както пазарарувам големи минерални води, вино/просеко и амарето, както и енергийни напитки, всяко едно от тези неща е 10-15 процента по-евтино от колкото във Фантастико и Кауфланд.
Виж целия пост
# 548
На въпроса как спестявам,реално от както пазарарувам големи минерални води, вино/просеко и амарето, както и енергийни напитки, всяко едно от тези неща е 10-15 процента по-евтино от колкото във Фантастико и Кауфланд.


Вдигай още ПУЛПИТ-а. Така да спестяваш е мизерия.
Виж целия пост
# 549
На въпроса как спестявам,реално от както пазарарувам големи минерални води, вино/просеко и амарето, както и енергийни напитки, всяко едно от тези неща е 10-15 процента по-евтино от колкото във Фантастико и Кауфланд.


Вдигай още ПУЛПИТ-а. Така да спестяваш е мизерия.
Може и да го вдигна, може и да не го вдигна. Не защо си мислите, че ако примерно изкарвам 6000 евро и харча 2500, това автоматично означава, че не си правя сметка, че не си записвам разходите и не си следя личната инфлация.
А този коментар , който ти направи е много подходящ да ти цитирам една книга, която чета в момента.
Ако ти се иска да не се налага да спестяваш и да не гледаш цените в магазините или и да ги гледаш, да нямат значение, използвай хора, които те вдъхновяват, в подкасти, видеа, защото този коментар и това отношение към по-успешните хора не ти помага.
И аз съм минал през него и гарантирам. Днес чух един човек, който ме вдъхновява в един подкаст да казва, че ако искате нещо, а го нямате, то още не сте готови. Въпроса е да се полагат усилия. И да си дадеш сметка, че вероятно ти се е искало да имаш стабилна професия и доход, но нещо се е счупило и не си там където искаш да си. Приятно би ти било да си зъболекар и като има инфлация, вместо да спестяваш, просто да си вдигнеш цената с 10-15 процента?
Виж целия пост
# 550
На въпроса как спестявам,реално от както пазарарувам големи минерални води, вино/просеко и амарето, както и енергийни напитки, всяко едно от тези неща е 10-15 процента по-евтино от колкото във Фантастико и Кауфланд.



Правилно.
Човек е добре да не допринася за Лесните печалби на търговските обекти.
И ако си подбира пазара ще му е лесно, защото са Малко продуктите за пазаруване и много за търговия.
А обезценяването на чуждото мнение е напоследък моден подход, но лесно се Игнорира.
Виж целия пост
# 551
Че то и аз мога да кажа, че цитата от книгата в частта "всичко е фалшиво" и да се намират кусури на веригите, конкретно Кауфланд, се използва от много хора.
А на мен Кауфланд ми пести много пари и само хубави неща мога да кажа. Въпросните неща на thedentist не ги купувам по принцип, но моите си неща ги следя на промоция и от там ми излизат най-изгодно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия