🐥 Ноемврийски мами - Термин ноември 2026

  • 16 269
  • 465
# 450
И аз вчера пусках кръвни изследвания. Малко са ми завишени чернодробните. Те бяха така още, докато лежах в болницата. Не са ми казали, че ги притесняват. Утре съм на преглед и ще видим какво ще каже доктора. Имам и плоски епителни клетки леко над нормата и урати в урината.
И моята плацента е още ниско.
И да си покажа котарака, който ме е гушнал. Само не обръщайте внимание на лепките отстрани. Grinning
Виж целия пост
# 451
Мини, голям сладур този котарак!
Ние имаме един прилепчив мини дакел, който най-после започна да е внимателен с мен🤣.
Това втори кръвни изследвания ли са? Чудя се кога трябва да бъдат следващите редовни🤔.
Това, което мен ме напряга леко е, глюкозамин тест след 3-4 седмици. Хич не съм фен и звучи ужасно, но нямам мърдане от там - по бащина фамилия има предопделеност 😩.
Стискам ви палци момичета!
Виж целия пост
# 452
Мини, голям сладур този котарак!
Ние имаме един прилепчив мини дакел, който най-после започна да е внимателен с мен🤣.
Това втори кръвни изследвания ли са? Чудя се кога трябва да бъдат следващите редовни🤔.
Това, което мен ме напряга леко е, глюкозамин тест след 3-4 седмици. Хич не съм фен и звучи ужасно, но нямам мърдане от там - по бащина фамилия има предопделеност 😩.
Стискам ви палци момичета!

Аз съм правила обременяването с глюкоза 2-3 пъти преди бременността, понеже съм с инсулинова резистентност. Не ми е ставало лошо, включително и сега го правих преди няколко дни вече бременна. Доколкото съм забелязала става лошо на хора, който вдигат супер много глюкозата и естествено е извън норми. Единственото неприятно е изпиването на глюкозата и после чакането на 2ч. Като съвет, за който не го е правил, пиите глюкозата на големи глътки, колкото можете по-бързо. Колкото по-бавно, толкова по-трудно да го изпиете, гадничка си е (поне при мен е така). Като за първи път може да вземете придружител с вас да се чувствате по-спокойни. И не трябва да ядете нищо, само вода може. Не го мисли ще е наред щом не си имала проблеми до сега. Стига да не прекаляваш супер много със сладко и въглехидрати, ще са ти добри резултатите.
Виж целия пост
# 453
Аз имам много неприятен спомен от изследванията на урината още от втората ми бременност. Имах ешерихия коли, ужасна гад, пих АБ и се борих с нея година след раждането. Изобщо не искам пак такова нещо и ми е супер притеснено за тези изследвания Sad За кръвните съм по- спокойна, защото всеки месец пускам щитовидна, желязо, витамин Д, за чернодробните предполагам заради желязото може да не са в най- добра стойност. Ще видим….със свито сърце съм за тази урина.
Виж целия пост
# 454
Мини, голям сладур този котарак!
Ние имаме един прилепчив мини дакел, който най-после започна да е внимателен с мен🤣.
Това втори кръвни изследвания ли са? Чудя се кога трябва да бъдат следващите редовни🤔.
Това, което мен ме напряга леко е, глюкозамин тест след 3-4 седмици. Хич не съм фен и звучи ужасно, но нямам мърдане от там - по бащина фамилия има предопделеност 😩.
Стискам ви палци момичета!

Аз съм правила обременяването с глюкоза 2-3 пъти преди бременността, понеже съм с инсулинова резистентност. Не ми е ставало лошо, включително и сега го правих преди няколко дни вече бременна. Доколкото съм забелязала става лошо на хора, който вдигат супер много глюкозата и естествено е извън норми. Единственото неприятно е изпиването на глюкозата и после чакането на 2ч. Като съвет, за който не го е правил, пиите глюкозата на големи глътки, колкото можете по-бързо. Колкото по-бавно, толкова по-трудно да го изпиете, гадничка си е (поне при мен е така). Като за първи път може да вземете придружител с вас да се чувствате по-спокойни. И не трябва да ядете нищо, само вода може. Не го мисли ще е наред щом не си имала проблеми до сега. Стига да не прекаляваш супер много със сладко и въглехидрати, ще са ти добри резултатите.

Да, самото пиене на глюкозата ме притеснява. От както забременях, избягвам захар, защото ми става тежко и понякога гадно. Но и преди това, поради режим и тренировки, избягвах захар като цяло. Така е и с мазното. Причинява ми и киселини на моменти🤷🏼♀.
Мерси за съветите, и ще гледам бързо да я “изгълтам”. 😊
Виж целия пост
# 455
Мини, голям сладур този котарак!
Мерси, Tally. Simple Smile

Това втори кръвни изследвания ли са? Чудя се кога трябва да бъдат следващите редовни🤔.
На мен са ми трети. Отделно от болницата имам доста изследвания. Следващите предполагам на следващия преглед.
Виж целия пост
# 456
Аз правих изследвания около 14 седмица, следващите ще са след ФМ около 22-24 седмица. Доки каза, че няма нужда от по-кратък период ако нямам оплаквания и всичко е в норма, но започвам да се притеснявам, че са през доста време 🙈
Виж целия пост
# 457
Моите втори ги пусна сега в 18 г.с. Аз нямам притеснения като цяло, единствено желязо искам да видя, но и за там мисля, че ще е наред.
Обременяване с глюкоза съм правила един път, когато ви откриха поликистозата и за мен беше направо кошмар. Отвратителна е глюкозата и чакането е много досадно, но пък е важно изследване, така че ще стисна зъби.
Виж целия пост
# 458
Аз правих изследвания около 14 седмица, следващите ще са след ФМ около 22-24 седмица. Доки каза, че няма нужда от по-кратък период ако нямам оплаквания и всичко е в норма, но започвам да се притеснявам, че са през доста време 🙈
Имах същите притеснения, относно прегледи и всичко. Нормално е да имаме притеснения, особено, ако е първа бременност. Мен също ме плаши, че това дали аз се чувствам окей, често не е фактор. Но всичко ще е наред. Правим най-доброто на което сме способни и вярваме, че всичко ще е наред 😊.
Zvezdichka, мисълта да започна със захар, дори без вода, деня, направо ми обръща стомаха. Манифестирам отлични резултати за всички ни! 🤣
Виж целия пост
# 459
Момичета, от юли съм болничен и ми се иска да посетя някой лекции, тъй като ми е първа бременност и дете, да се подготвя малко. Ако сте ходили на такива, ще се радвам да ми препоръчате. Благодаря предварително на отзовалите се.
Виж целия пост
# 460
На 19ти юли ще има в Mall of Sofia, лекциите на Училище за бременни и бъдещи родители БЕБЕ. От 10 часа започват, ще се опитам и аз да присъствам. Да знаете, че там става доста топло и задушно, защото в повечето случаи не им работят климатиците.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeIfgJKwPbJY3R39ggSGrW3 … dsu4-54g/viewform


А на 3 юли от 12:30 в Capella Play на Арсеналски - лекция на 9 месеца.
Виж целия пост
# 461
Аз бих отишла на курса на зебрите за подготовка за раждането и първите дни с бебето. Само че бих го записала по скоро септември. Миналият и този месец гледам че е в края на месеца, та се надявам и септември да е тогава. Искам да е максимално близо до раждането, че иначе ще забравя какво са ми казали. Grinning
Виж целия пост
# 462
Аз бих отишла на курса на зебрите за подготовка за раждането и първите дни с бебето. Само че бих го записала по скоро септември. Миналият и този месец гледам че е в края на месеца, та се надявам и септември да е тогава. Искам да е максимално близо до раждането, че иначе ще забравя какво са ми казали. Grinning
Звучи интересно, бих присъствала и аз. Може ли да споделиш линк
Виж целия пост
# 463
Аз бих отишла на курса на зебрите за подготовка за раждането и първите дни с бебето. Само че бих го записала по скоро септември. Миналият и този месец гледам че е в края на месеца, та се надявам и септември да е тогава. Искам да е максимално близо до раждането, че иначе ще забравя какво са ми казали. Grinning

Мини, на тяхната страница ли излизат тези курсове? Къде можем да ги следим датите евентуално?
Аз също бих се записала за септември.
Виж целия пост
# 464
Мини, там ли смяташ да раждаш? В Мбал Света София при зебрите? Първото ми раждане бе там ( и следене ), но стана секцио с пълна, а зебрите още не се бяха позиционирали да работят там.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия