Израел нападна Ливан

  • 9 855
  • 204
# 180
Министърът на националната сигурност на Израел Итамар Бен-Гвир току що е обявил, че цял Ливан трябва да гори и че за всяка сълза на израелска майка, хиляда ливански майки трябва да реват. И това изказване е защото Хизбула са убили 4-ма израески войници, които окупират ливанска земя и нарушават мирното споразумение като постоянно избиват цивилни и унищожават села даже след като Израел са обявили спиране на огъня.

С подобни изказвания от най-висшите израелски политици после не се чудете защо хората по света смятат, че Израел извършва геноцид над палестинците и над ливанците след като даже и министърът на националната сигурност на Израел казва, че цял Ливан трябва да гори.
Виж целия пост
# 181
А палестинците, които подкрепят Хамас? И си го избират, и съдействат?
Виж целия пост
# 182
А палестинците, които подкрепят Хамас? И си го избират, и съдействат?

Няма смисъл. Тука броят само убитите палестински араби, не и убийците - палестински араби.
Виж целия пост
# 183
А палестинците, които подкрепят Хамас? И си го избират, и съдействат?

А нещо да кажеш за масовите кланета и изселвания, които израелците са извършили над палестинците през 40-те и са продължили да извършват в продължение на десетилетия, за това, как даже през 21-и век Израел са продължили да събарят цели палестински села и да гонят обитателите им само и само да разширяват собствените си територии и за това, как израелските военни са избили над 200 протестиращи палестинци през 2018. Всичко това се е случило преди 7-ми октомври, 2023.

Можеш да прочетеш за някои събития тук:

https://en.wikipedia.org/wiki/Nakba

https://en.wikipedia.org/wiki/2018%E2%80%932019_Gaza_border_protests
Виж целия пост
# 184
А палестинците, които подкрепят Хамас? И си го избират, и съдействат?

А нещо да кажеш за масовите кланета и изселвания, които израелците са извършили над палестинците през 40-те и са продължили да извършват в продължение на десетилетия, за това, как даже през 21-и век Израел са продължили да събарят цели палестински села и да гонят обитателите им само и само да разширяват собствените си територии и за това, как израелските военни са избили над 200 протестиращи палестинци през 2018. Всичко това се е случило преди 7-ми октомври, 2023.

Можеш да прочетеш за някои събития тук:

https://en.wikipedia.org/wiki/Nakba

https://en.wikipedia.org/wiki/2018%E2%80%932019_Gaza_border_protests
Въпросът ми беше към ianajar
Виж целия пост
# 185
А палестинците, които подкрепят Хамас? И си го избират, и съдействат?

А нещо да кажеш за масовите кланета и изселвания, които израелците са извършили над палестинците през 40-те и са продължили да извършват в продължение на десетилетия, за това, как даже през 21-и век Израел са продължили да събарят цели палестински села и да гонят обитателите им само и само да разширяват собствените си територии и за това, как израелските военни са избили над 200 протестиращи палестинци през 2018. Всичко това се е случило преди 7-ми октомври, 2023.

Можеш да прочетеш за някои събития тук:

https://en.wikipedia.org/wiki/Nakba

https://en.wikipedia.org/wiki/2018%E2%80%932019_Gaza_border_protests
Така, значи да пробвам да разбера. 1948 всички арабски съседи нападат Израел. Израел печели и както в повечето войни, взема територии и о чудо!. Хората от загубилият етнос губят земите си. Това не се е случвало никога. Българите от Егейска Македония от района на Кукуш и Едеса са изселени по същият начин. Тоест за дето Гърция ни е направила същото преди 100 години, което Израел на Палестинците преди 70. Ако ние направим нещо като 7 октомври на Гърция, ти ще го оправдаеш? Турците също не десетилетия, а столетия са правили същото, последното е през 1913 в Одринска Тракия. Така че Палестина губи войната и губи територии и населението се мести. Съвсем нормални неща, които се случват навсякъде по света.
Взели сте страна палестинофилите и се опитвате да се убедите, че те са нямали друг избор освен да направят 07 октомври.
Виж целия пост
# 186
Но палестинците отказват да се примирят,а Израел не може да ги усмири... И така вече десетки години...
Виж целия пост
# 187
А палестинците, които подкрепят Хамас? И си го избират, и съдействат?

Децата не гласуват.
Не всички в Газа са гласували за Хамас или ги поддържат.
Избирателите носят последствията от избора си, но не и пряка наказателна отговорност за престъпленията, които избраниците им извършват.
Последно избори в Газа е имало 2006та година. Мнозинството хора, които загиват в момента в Газа, не са участвали в тези избори, основно защото не са били пълнолетни или даже родени тогава. От тези, които са гласували, пак не всички са гласували за Хамас - Хамас печелят само с 3% от гласовете, получават по-малко от 50%. Тоест повече от половината гласоподаватели не са гласували за тях. Не виждам Израел да прави някаква разлика кой за кого е гласувал и кой кого поддържа - щом живеят в Газа, всичките са животни, включително тези с чужди гражданства.

Не че има смисъл да се дават аргументи.

Така, значи да пробвам да разбера.

О не, изобщо не се и опитваш. Вече отговарях точно на тези ти въпроси в тази тема, неколкократно, но ти подминаваш всякакви исторически факти като парен локомотив.

Ние враждувахме с Турция и Гърция чак до 1989та година, имахме проблеми с Румъния и Югославия с десетилетия, въпреки че уж бяхме все социалистически държави, но разбира се ще замажем всичко това, за да покажем колко мирно се разрешават такива конфликти в "цивилизованите" Балкани. Защо да позволяваме на неприятните факти да развалят красивата теория.
Виж целия пост
# 188
А палестинците, които подкрепят Хамас? И си го избират, и съдействат?

Няма смисъл. Тука броят само убитите палестински араби, не и убийците - палестински араби.

Ами дай да преброим жертвите от двете страни. Ще ти подскажа, резултатът няма да е в полза на Израел.
Виж целия пост
# 189
А палестинците, които подкрепят Хамас? И си го избират, и съдействат?

А нещо да кажеш за масовите кланета и изселвания, които израелците са извършили над палестинците през 40-те и са продължили да извършват в продължение на десетилетия, за това, как даже през 21-и век Израел са продължили да събарят цели палестински села и да гонят обитателите им само и само да разширяват собствените си територии и за това, как израелските военни са избили над 200 протестиращи палестинци през 2018. Всичко това се е случило преди 7-ми октомври, 2023.

Можеш да прочетеш за някои събития тук:

https://en.wikipedia.org/wiki/Nakba

https://en.wikipedia.org/wiki/2018%E2%80%932019_Gaza_border_protests
Така, значи да пробвам да разбера. 1948 всички арабски съседи нападат Израел. Израел печели и както в повечето войни, взема територии и о чудо!. Хората от загубилият етнос губят земите си. Това не се е случвало никога. Българите от Егейска Македония от района на Кукуш и Едеса са изселени по същият начин. Тоест за дето Гърция ни е направила същото преди 100 години, което Израел на Палестинците преди 70. Ако ние направим нещо като 7 октомври на Гърция, ти ще го оправдаеш? Турците също не десетилетия, а столетия са правили същото, последното е през 1913 в Одринска Тракия. Така че Палестина губи войната и губи територии и населението се мести. Съвсем нормални неща, които се случват навсякъде по света.

Виж какво ми отговаря ChatGPT на въпроса "Did israel break the UN resolution by occupying palestinian lands over the decades?":

"Yes, numerous UN resolutions—most notably Security Council Resolution 2334 and General Assembly Resolution ES-10/24—have repeatedly determined that Israel's decades-long occupation and settlement of Palestinian territories breach international law.The United Nations and international bodies have detailed multiple ways Israel has broken or violated these resolutions:The Settlements: The UN Security Council has designated Israel's establishment of settlements in the West Bank and East Jerusalem as a "flagrant violation" of international law, violating the Fourth Geneva Convention, which prohibits an occupying power from transferring its civilian population into occupied territory.The 2024 ICJ Advisory Opinion: The International Court of Justice (ICJ) ruled that Israel's continued presence in the Occupied Palestinian Territories is unlawful. The court concluded that Israel has an obligation to end its occupation as rapidly as possible, dismantle settlements, and make full reparations for damages.De Facto Annexation: UN bodies and human rights organizations have frequently stated that Israel's land seizures, home demolitions, and discriminatory policies toward Palestinians amount to de facto annexation, fundamentally altering the demographic composition of the territories.For a detailed breakdown of the legal arguments and court decisions, see the ICJ Advisory Opinion on Israel's Presence in the OPT summary or the UN's History of the Question of Palestine overview."

Даже от ООН смятат, че Израел незаконно си присвоява палестинска земя и има много резолюции, които задължават Израел да върне земята на палестинците, но Израел напълно ги игнорира и си прави каквото си иска с подкрепата на САЩ и на други държави.

Въпросът не е какви земи са взели на палестинците през 40-те. Въпросът е, че те продължават да крадат палестински земи като разрушават цели палестински села на основание, че жителите нямат разрешително за постройките, а израелските закони са направени така, че да има множество пречки за някой палестинец да си извади подобно разрешително. После те пъдят палестинците от техните села и в някои случаи заселват израелци на тяхно място, за да направят земите израелски. Това не са неща, които са се случили преди 100 години, те са се случвали и през 21-ви  век и продължават да се случват. Това е една от основните причини Израел да е сравняван с Апертеида в Южна Африка. Заради тези тактики на израелското правителство, палестинската земя постепенно се свива все повече и повече. Затова палестинците са излезли на протест през 2018 при който израелските военни разстреляха над 200 протестиращи.
Виж целия пост
# 190
А палестинците, които подкрепят Хамас? И си го избират, и съдействат?

Няма смисъл. Тука броят само убитите палестински араби, не и убийците - палестински араби.

Ами дай да преброим жертвите от двете страни. Ще ти подскажа, резултатът няма да е в полза на Израел.
Да, и причината за това е, че на хамас не им пука за народа им, и не правят даже бомбоубежища. А Израел е инвестирал в самоотбрана, без купола щеше да е друго.

А във въпроса ми не ставаше дума само за гласуване, а и за подкрепа, защото обикновени граждани криеха заложници и цялото население си празнуваше смъртта в Израел. От това по-голяма подкрепа. ..
Виж целия пост
# 191
Ако израелският елит мислеше за народа си,щеше отдавна да е намерил начин да го реши по един или друг начин въоръжения конфликт с палестинците...
Виж целия пост
# 192
ChaosSpaceMarine, това което сподели е така , Израел строи в Западния бряг , това е незаконна окупация , която ще доведе до нов 07.10, и до това израелските деца вместо да пият , да де забавляват като студенти и да обикалят света, да ходят по 3 години в армията . Ако бях евреин , не бих се радвал за това .
Виж целия пост
# 193
Да, и причината за това е, че на хамас не им пука за народа им, и не правят даже бомбоубежища. А Израел е инвестирал в самоотбрана, без купола щеше да е друго.

Миналата седмица израелски войници застреляха седеммесечно бебе в Западния бряг и излъгаха, че колата се била засилила срещу тях.

Израелски снайперисти се целят специално в главите и гърдите на малки деца.

Какво точно би предпазило децата? Да им построят бомбоубежища и да ги държат там нон-стоп, за да не бъдат използвани за тренировъчни мишени от израелските войници?

Израел предаде собствените си войници в гарнизоните около Газа и собствените си граждани в кибуците, които бяха нападнати. В никакъв случай не оправдавам терористите на Хамас, това което направиха беше извън всякаква човечност. Но Израел ги остави да се вихрят с часове в гранични военни бази. Едно от нещата, за които Нетаняху и правителството му ще бъдат разследвани, когато паднат от власт, е това - как най-модерната армия в света допусна такова нещо и как в страна с размерите на Израел, който е една пета от територията на България, подкрепленията за тези гарнизони имаха нужда от цели шест часа, за да стигнат до тях. Колко от обитателите на кибуците бяха убити от приятелски огън - знаем за поне 13 дотук, включително деца. Нетаняху ще подпали света, ако трябва, не само Ливан, Палестина, Иран и Сирия, защото докато Израел е във война, никой няма да тръгне да го сваля. Но ще дойде и неговото време. Няма да му се размине и собствените му хора ще го съдят. Както и Хамас са съдени от много палестинци и араби в региона.
Виж целия пост
# 194
Въпросът не е какви земи са взели на палестинците през 40-те. Въпросът е, че те продължават да крадат палестински земи като разрушават цели палестински села на основание, че жителите нямат разрешително за постройките, а израелските закони са направени така, че да има множество пречки за някой палестинец да си извади подобно разрешително. После те пъдят палестинците от техните села и в някои случаи заселват израелци на тяхно място, за да направят земите израелски. Това не са неща, които са се случили преди 100 години, те са се случвали и през 21-ви  век и продължават да се случват. Това е една от основните причини Израел да е сравняван с Апертеида в Южна Африка. Заради тези тактики на израелското правителство, палестинската земя постепенно се свива все повече и повече. Затова палестинците са излезли на протест през 2018 при който израелските военни разстреляха над 200 протестиращи.
Само че, ако Израел спре да завзема палестински земи и се изтегли от досега завзетите, това не значи, че Хамас и Хизбула ще си кажат: „Дайте да се саморазпуснем.“ Просто светът не работи така. Организации, борещи се за някаква цел, не спират да се борят при достигане на някой крайпътен камък по пътя, а напротив - казват си: „Ето това работи, значи продължаваме в същия дух.“ Просто в момента имаме две страни, всяка бореща се за заличаването на другата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия