Интериорен и екстериорен дизайн по аматьорски - тема 93

  • 12 840
  • 244
# 60
Ще има ли висока табла леглото? Ако няма да пречи на прозореца, бих сложила по-голямо легло, а пердетата ще ги пусна малко под перваза. Не сменям удобството на леглото за дължината на завесите.
Също бих махнала нощните шкафчета и на тяхно място да поставя рафт/полица/етажерка. Нещо на което можеш да оставиш книга, телефон и евентуално нощна лампа.
Идеята за по-голям скрин е много добра.
Друг вариант е гардероба на стената където е скрина, скрина под прозореца, а леглото с главата на мястото на гардероба.
Виж целия пост
# 61
А този прозорец зад леглото не може ли да бъде премахнат? Или поне да не се ползва като прозорец.
Виж целия пост
# 62
Тези размери на спалня ми изглеждат нормални.

Таблата да застъпва малко прозореца (завесите му) даже ще е интересно и ще стои красиво. Въпросът е дали няма да застъпва някакъв вътрешен подпрозоречен перваз. У нас там където ги слагат продължават с безумието да ги правят яко стърчащи напред. Така че това е въпросът - дали има такъв перваз.

Ако само завесите са застъпени... много важно. При малко старание може да се превърне от дефект в ефект. Но легло 144 си е мъчение. При тези размери на помещението ще сложа даже 180. За мен дори 160 спалня е компромис.
Единичните легла са най-често 90 см ширина. Неслучайно. Има и на 82, но рядко някой ги предпочита. Та двойното на 90 см, което се е установило, че е удобният размер за сам човек, е 180, не 160. Още по-малко пък 144. Имали сме такова легло 144. С мъжа ми тогава сме били съвсем млади и без грам излишно тегло. Ами тясно си е.
Виж целия пост
# 63
В селската ни къща едната от спалните е с прозорци на две стени (на юг и изток) и сега съм разположила леглото точно с главата към източните прозорци - стои красиво наистина с надиплените завеси зад него като фон, но пък се налага да го местя при почистване на прозорците, което си е минус. Каня се да го завъртя на друга стена, без прозорец, но в момента там има ракла със спално бельо, която уж временно оставих в стаята и на която първо трябва да намеря друго място Simple Smile Ако не беше трудността с почистването на прозорците, бих го оставила в тази позиция, естетически ме устройва.
Относно размера - много зависи от навиците на спящите (не само от височина и тегло). Ние се събираме прекрасно (и място остава) и на легло 144, и на 160. На децата спалнята е 180 и снахата казва, че моето отроче все в нейния персон се вре Simple Smile или заема поза на диагонал и пак им идва тясно като усещане (на нея, де). Понякога и ММ спи на верев - е, колкото и да е спалнята, в такива моменти ми е тясно и току го местя. Навремето като млада пък аз имах този навик и се бутах в персона на ММ, та за него пък нямаше място. Явно детето е имало от кого да прихване Stuck Out Tongue Winking Eye
Виж целия пост
# 64
Здравейте! Искам в холната част над дивана да сложа картина. Бихте ли е насочили откъде да купя - сайт или физически магазин.(добре би било да може да се види на живо)
Виж целия пост
# 65
От всяка картинна галерия можеш да купиш картина, може и онлайн.
Виж целия пост
# 66
Или от уличните художници до Александър Невски, от оказионите, а ако става дума за репродукции, има ги по всички големи строителни хипермаркети, плюс Икеа, Домко, Юск, Мьомакс...
Виж целия пост
# 67
Помагайте,момичета!
Харесахме тази кухня от Айко.

Направиха ни проект,но нашата кухня е малка,няма да има и остров.Ей това е помещението
Скрит текст:
Та нещо ме притеснява цветовата комбинация.

Ето и някои идеи на база вече готовият ни проект,с помощта на АI

Мъжът ми държи да има преливане и два типа гръб,мен ме притеснява да не стане цигания.Та чисто цветово имам колебания кой вариант е най-добър.Също,ако все пак има преливане и два цвята гръб,от къда да започва сивото.Действителните цветове са като на снимката от Айко горе.Мивката ще е без отцедник.Това е холокухня,та ще има и трапезна маса и диван в помещението.Тези колони до вратата също ме притесняват.Идеи?

Какво мислите?
Виж целия пост
# 68
Аз съм за еднакъв гръб навсякъде. Иначе ми стават множество линии, които окото гледа и възприема. Самата кухничка е с достатъчно раздвижване чрез тонираното стъкло, не се нуждае от нищо друго. Малкото е много. Не я труфете, защото знаеш как е в реалния живот - по плота, колкото и да не ни се иска, винаги се появяват я някой  уред, я декорация, поставка за прибори, ръкавица за топлите съдове, органайзерче за гъбичка или друго. Мисля си, че колкото по-семпла е откъм елементи и цветове една кухня, толкова повече човек може да си позволи под формата на стоящи на плота неща.

Изцяло дървесен плот ми харесва повече (както първия предложен от AI вариант). Ще застане като някак обединяващ елемент в иначе двуцветната кухня. Напоследък еднаквите плот и гръб не са толкова актуални, да, но от друга страна към дървесната шарка хората винаги се връщат. Защото носи уют.

Обаче и различни да изберете не го преживявайте много-много. Важното е здраве и сговор да има в кухнята. Звучи ретро и бабешки ама е вЕрно. Wink

За острова не съжалявайте. Това е чудесно нещо, но за големи пространства. Всичко останало е бла-бла като за пред камера и за снимка, а в реалността си попречва каквото и да си говорим.

Само да питам няма ли как и при вас стъклените вратички да са така по-широки както на мострата в магазина? Стои сякаш по-елегантно и разширява настрани.

Колоните до вратата да ви притесняват само ако това драстично изменя размерите на кухнята. Ако не... какво има да му се притеснявате? Не се бойте от празните стени.
Виж целия пост
# 69
Сигурно ще може.Сега е момента да предлагаме корекции.Може би една витрина само,но по-дълга?Горе или над мивката ще е по-добре,според вас?
Виж целия пост
# 70
Ако е само една по-красиво според мен е долу. Но по-практично от гледна точка да не се цапа - горе.
Виж целия пост
# 71
Кайсия, сложи една дълга витрина със стъкло долу и горната я махни. Кухнята е твърде превземаща погледа. Опрости каквото можеш. Няма да е само тя в стаята. И не разделяй гърба на два десена. Може да облицоваш и комина до кухнята за още по-изчистена линия. Понеже ще е по-плитко, може да помислиш и там за една осветена витрина от долу до горе.
Виж целия пост
# 72
На снимката от Айко самата концепция е с изменение на цвета по вертикала и вратичките на шкафовете преминават от фурнирован мат в гланц, така че там се връзва различния гръб при гланцовите шкафове. Във вашия проект всички горни шкафове са в един цвят, така че, ако държите на двата вида гръб, според мен преходът не трябва да е на стена, а в ъгъла - на едната стена дървесен, на другата светъл. Доколкото виждам, в ъгъла има комин, така че може дървесния гръб да свърши в ъгъла преди него, а той самият и другата стена да са в светъл.
Колкото до колоната до вратата, аз бих използвала мястото за плитка колона-килер.
Виж целия пост
# 73
Горните десни дълги шкфове с принта на долните, витринните на един ред - долния, над тях - принта на дясната страна - лак.
Виж целия пост
# 74
Вмъкнете някак си "остров",че без него,все едно – нищо...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия