С какво ви дразнят хората? - тема №5

  • 28 352
  • 735
# 375
Дразни ме някой да стои толкова близо до мен, че да усещам върху кожата си как диша Grinning
И също ме дразни като се ближе кучето Grinning
Виж целия пост
# 376
Хора, май не сте много ок с нервите, щом дори кихане и тракане по клавиатурата ви дразнят. Проблемът не е само в околните.
Още малко мигането на хората ще е проблем.
Много по-лесно е да го опростите, отколкото да приемете, че има такова реално състояние.
Виж целия пост
# 377
Само, че за това състояние,  не са виновни околните, че чак на агресия да ги избива дразнещите се.
Виж целия пост
# 378
А правите ли разлика между реална проява на агресия и вътрешно раздразнение?
Виж целия пост
# 379
Само, че за това състояние,  не са виновни околните, че чак на агресия да ги избива дразнещите се.
Принципно не са виновни, да ...  до момента, в който нарочно не започнат да издават шума/звуците, които предизвикват неприятни усещания у другия, точно с идеята да дразнят.
Виж целия пост
# 380
Напред имаше примери за заяждане с хората издаващи дразнещи, според някой звуци. Не ми се търси да цитирам.
И все пак кихането и прозяването са съвсем естествени човешки дейности и не винаги има как да бъдат контролирани като шум.

Е, как нарочно кихаш и се прозяваш, за да дразниш?
Виж целия пост
# 381
Явно четенето с разбиране не е лека задача. Кихане така, че да те чуят в Австралия и нормално кихане са две различни неща. Не е като да няма контрол над това как да не те чуе половината сграда, в която работиш. Явно и пандемия не беше достатъчна, за да научи хората, че могат да кихат в сгъвката на лакътя си на публични места.
Виж целия пост
# 382
Тракане с нокти по масата, шумно мляскане, шумно сърбане, стържене с вилица и нож по порцеланова чиния, набиване на токчета... все дразнещи звуци, които абсолютно могат да бъдат под контрол на този, който ги издава.

Точно кихането с възрастта става по-трудно да се контролира колко шумно ще е.
Виж целия пост
# 383
Шумолене с найлонови торбички и всякакви опаковки също.
Виж целия пост
# 384
Като ви чета и не знам защо се сетих за "Жени на ръба на нервна криза" Simple Smile
Виж целия пост
# 385
Като ви чета и не знам защо се сетих за "Жени на ръба на нервна криза" Simple Smile
Няма нервна криза, има излишна насмешка в случая. Как да обясниш на човек, че нещо, което за него е "нормално" или "допустимо", при друг води до физически дискомфорт, понякога нетърпим? Едва ли има човек, който нарочно иска подобни шумове да го дразнят.
Виж целия пост
# 386
Ох, разплаках се от смях от последните постове Joy
Да сте живи и здрави всички, и мъжете ви също Grinning
ММ не се дразни от ни-що!
Но, мен ме дразни той- ах, как ме дразни!
Предимно, защото е много шумен.
Като си бърка кафето сутрин- понеже зяпа в телефона,може да бърка 5минути и трака ли трака по чашата..., като гледа филм, като че е глух..., като става нощем - все едно слон ходи из къщи..., като готви, задължително е с много силна музика..., телефона му е на макс., та събужда и мъртвите,  а като говори по него- вика Satisfied
Ще кажете- глух е!- не е !- просто е шумен Imp
Виж целия пост
# 387
Не е насмешка, ама толкова много неща се изброиха, че някои хора трябва да работят само в пълна изолация.
Виж целия пост
# 388
Почнах да си оценявам колежките и ми станаха много мили.

Как те чуват в Австралия като кихнеш? И как точно очаквате някой да регулира шума на кихането си?
Почукването с нокти е различно от кихането и прозяването, то може да бъде контролирано, за разлика от физиологичните процеси.
Виж целия пост
# 389
А какво да кажем за тия дето като влязат в автобус, заведение, чакалня и др и почнат да си разправят историите така че целият автобус да ги чуе.  Веднъж помня, че бях на ръба да го избия на агресия.



Цитат
Как те чуват в Австралия като кихнеш? И как точно очаквате някой да регулира шума на кихането си?
Почукването с нокти е различно от кихането и прозяването, то може да бъде контролирано, за разлика от физиологичните процеси.

Чуват те, защото си вкарал ефект от гласните струни, който не се наблюдава при повечето хора.  Буквално едно добавено мощно извикано "Ееееее"

Цитат
Не е насмешка, ама толкова много неща се изброиха, че някои хора трябва да работят само в пълна изолация

Всичко което очаквам е - да не ми правят каквото аз не им правя.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия