С какво ви дразнят хората? - тема №5

  • 28 218
  • 735
# 195
Не те разбирам.
За мен, животът е едно цяло- нещо дразнещо,ако мога, ще се пробвам да го поправя. Ако не ми е във възможностите- ще се нагодя, или ще го избегна/ преместя...
Нямам брояч, който да казва " ето сега, вече проблемите са доста, превали бройката, ставам не- щастлива,  ще се действа..." Rolling Eyes
Виж целия пост
# 196
Не е до толериране, всичко изброено е неприятно и не е правилно. Но ако някой ден  това са ми проблемите в живота ще съм щастлив човек. Дотогава не виждам смисъл да хабя енергия да им се дразня.
Това е твоят избор, никой не те кара да правиш друг.

Защо трябва да се влиза в обяснителен режим за личния избор?
Виж целия пост
# 197
За да се натърти колко духовно израснала е, а ние тука се дразним за глупости и зорлем си вгорчаваме живота Grinning
Виж целия пост
# 198
Абе имам чувството че някой нарочно прави неприятно съжителстването с другите, дори и да знае че е неприятно, само за да докаже кой е по - по отгоре за да е той отгоре. И при нас пушеха в асансьора, ама една жена от входа, издебна кой е и хубаво го насоли. Нищо че и тя е пушачка.

Не разбирам и с какво си повече от другите, явно няма къде да се паркира ни и от двете страни на входа ни спират бащата, а от другата стрна синът с колите си от един от апартаментите ни от входа. Това е тротоар, как пък другите не се сетиха така да спират, окопираха "официиално" тези "места" и толкова. Реално отляво на фасадата при вохда има магазин, отдясно - кабинет. Еми не могат да влизат и клиенти от тях. Детето като излиза от входа, пък и др. по - ниски хора, трябва да стъпят на шосето да се огледат за автомобили. Аз не знам защо не изсекоха изобщо тротоара ни и само да сложат един Х пред вохда да намаляват малко, та като ни блъскат да не е с големи травми.
Дразни ме, че и съседката, вярно не всички са запознати с висшата физика, но гравитацията е всесилна. Как не се сеща че като изтупа килимите си отгоре, основния потърпевш освен ние, са и всички околни. Косми от куче, всякакви отпадъци, после ги почистваме. Преди поне беше в определен ден, но сега е постоянно и постоянно чистим след всяко тупане. Т.е. не е важно другите как са, което е разбираемо, важното е да не е у тях. Имаше нещо по наредбите кой, къде и кога може да тупа, да не говорим - изобщо. АМа кой пък следи и това ... Естествено и в най - големите жеги пускаме сушилня, защото не простираме, и на двете ни различни тераси т.к. се тупа и над двете ни и не знаем на коя да проститраме. Още през пандемията когато седяхме по терасите затворени уж за малко въздух, пак се тупаше, без да се погледне отдолу и тичзхме с тогава малкото ни дете и после го миехме ... че ужас ...
Виж целия пост
# 199
Не е въпросът за няколкото минути в асансьора. Далеч съм от мисълта, че дишам вреден дим. Аз с удоволствие стоя край пушачи навън. Но в затворено помещение каквото е асансьор или стълбище, трудно се проветрява и миризмата остава дълго.
На мен застояла миризма на цигари не ми харесва. Ама това, че се дразня, не означава че съм го превърнала в някакъв голям проблем в живота си.
Виж целия пост
# 200
Мнооого ме изнервиха колеги с които пъувахме заедно около час и половина с кола. Една колежка кара, колега до нея и ние с трета колежка отзад. Първо колегата, започна да си отваря прозореца с два пръста, така докато си разговаря, без да пита никого. След две минути го затваря за малко и пак отваря. Още тогава леко се изнервих че не пита никого дали им духа, дали не им става хладно. Малко по-късно колежката отзад си отвори и тя нейния на два пръста за постоянно. Десет минути по-късно си го отвори наполовина. И така стоя до края. Никакъв въпрос или дори поглед. Аз си закопчах ципа на грейката догоре, сгуших се защото усетих как ми изтръпва вратът. Не исках да ми излиза име на мрънкащата и заморничавата. Последният половин час го изкарах без да участвам в разговора и в крайно неприятно състояние.
Хора - когато ви се струва че нещо е добро за всички, ВЪПРЕКИ ТОВА ПИТАЙТЕ!
Значи твоя дискомфорт да стоиш с яке е по-важен от дискомфорта на другите пътници да не им е горещо? Хм.
Виж целия пост
# 201
Боже, пушенето в асансьор ми е и на мен неприятно. Аз съм върл пушач. Имало е моменти, когато и по две кутии съм пушила, ама няма да запаля в асансьора никога. 😬 Абсурдно е просто. Не ми е на живот и смърт, обаче е супер възможно да стане някоя беля, защото не можеш да изчакаш по-малко от 1 минута да си я запалиш навън. Това не е до “Много ми се пуши, не издържам.”, а си е простотия просто.
Виж целия пост
# 202
Хора - когато ви се струва че нещо е добро за всички, ВЪПРЕКИ ТОВА ПИТАЙТЕ!
По същата логика и вие трябваше да попитате, дали за всички е "добро" да пътувате 4 човека в затворено тясно пространство без приток на свеж въздух.
На мен ми става лошо само от мисълта за такова пътуване.
Освен това, вие сте в чужда кола и е добре да се въздържате от претенции.
Виж целия пост
# 203
Не, въпросът е при 2, 3 или 4 здрави възрастни индивида как се определя чий комфорт е по-важен? Не дали е  правилно или не да се отваря прозорец.
Виж целия пост
# 204
Който е с претенции си пътува сам.
Виж целия пост
# 205
Който е с претенции си пътува сам.
Ми тези с претенциите що пък да не си седят само вкъщи и да се взират в една точка, сигурно и към нея ще имат претенции 🤔
 Не живеем в гората и за жалост,  или за радост на някои , работим по няколко човека в стая, ходим със служебна кола, пак поне с шофьор, не може така крайно да решаваме проблемите.
 А по повод на това кой на какво само гледал да се дразни... Ами ако повече се дразнехме от хвърляне на боклуци, неспазване на правилника за движение и други подобни, и сигнализирахме нямаше България да е на този хал. Аз съм от тези, които се опитват да променят някои неща, но една птичка пролет не прави. И в този ред на мисли, дразня се от себе си, че като  видя нередност не мога да го кажа нормално на отсрещния, стигам до големи разправии. Не знам ще ме набият ли някъде или ще получа инфаркт😀😀😀
Виж целия пост
# 206
Съседите отдолу са изкарали една скара и вече нон-стоп се дими - месища, риби, мекици ... не се живее! На всичкото отгоре е непредвидимо кога ще се започне тая смрадлива история - по всяко време на деня може. Вече два пъти препирам прането, което изнесох на слънце, и като цяло се отказах да ползвам терасата.
Виж целия пост
# 207
Не е до толериране, всичко изброено е неприятно и не е правилно. Но ако някой ден  това са ми проблемите в живота ще съм щастлив човек. Дотогава не виждам смисъл да хабя енергия да им се дразня.

Напротив, ако да кажем дворът на къщата ти е пълна кочина и някой хвърли още една угарка, няма и да забележиш, но ако всичко е изметено и изчистено като за сватба и някой хвърли същата угарка доста ще се издразниш, нали?

Иначе що се отнася до колата, на дълъг път при висока скорост по принцип не се отварят прозорците, а за проветрение има вентилатор (даже и да не е пуснат климатикът).
Виж целия пост
# 208
Съседите отдолу са изкарали една скара и вече нон-стоп се дими - месища, риби, мекици ... не се живее! На всичкото отгоре е непредвидимо кога ще се започне тая смрадлива история - по всяко време на деня може. Вече два пъти препирам прането, което изнесох на слънце, и като цяло се отказах да ползвам терасата.
Тая тераса откъм кухнята ли е?
Защото така, тя никога не е била подходяща за прането.
Ние правим скара през ден, едните комшии, и те. В къща сме. Обаче, така сме си преценили просторите, та да не са на пътя на пушеците.
Виж целия пост
# 209
Да, терасата е откъм холо-кухнята - много приятна, слънчева и с изглед към двора на кооперацията. Другата гледа към улицата и е широка точно 70см - дори не знам за какво са я направили като освен едно дете, друг / друго не може да се събере на нея.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия