Бързи здравословни въпроси и отговори – 56

  • 15 245
  • 565
# 120
Дано при слагането на коронката спре да боли при дъвчене и натиск.
Виж целия пост
# 121
Здравейте,
Преди 35години съм си чупила костица от външната страна на ходилото. Горе-долу по средата се пада, долу ниско. Нищо ми нямаше. От няколко дни имам болки в мястото, предимно в покой. Средно силна, 4/10 примерно но постоянно. В движение сякаш не я усещам така.
Случиха се някакви неща, с които свързвам болката, но мина доста време преди да се появи. Първото е, че преди два месеца си купих по тесни обувки, но те се поотпуснаха и второ, че преди седмица един мъж ме настъпи в метрото нарочно. Но нищо ми нямаше. Междувременно ходя на йога.
Не мога да разбера имат ли връзка събитията с тази нова болка и ако може съвет за мазане с нещо. Смуках арника Монтана без да съм сигурна, че ще е подходяща и за сега без ефект.
Металокерамика на един зъб около 400€
Виж целия пост
# 122
Здравейте. В понеделник оперираха мъжа ми лапароскопски от диастаза, пъпна и двустранна ингвинална херния. До четвъртък включително му се биха инжекции Фраксипарин от 4 мг. Не са му дали нищо повече да взима за разреждане на кръвта, но и той не е питал. Сега обаче след разговори с близки и познати, сме се притеснили, дали не е малко и дали не трябва да взима и нещо друго кръворазреждащо за по-продължителен период? Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 123
Да си пие по един аспирин протект поне 2 седмици.
Виж целия пост
# 124
Здравейте,
Моля съдействайте ми. Много съм объркана с този дихателен тест за СИБО. Чудя се къде да го проведа в Геника или в Detox Center София. В Геника ме притеснява ,че теста трябва да си го проведа сама в къщи и ме е страх да не объркам нещо ,а в Detox Center инструкциите ми се струват малко странни и не знам колко вяра мога да им имам. Някои ако може да сподели дали има и други места където мога да си го направя? Благодаря!
Виж целия пост
# 125
Здравейте дами! Надявам се да получа съвети от вас по следния казус: синът ми е на 17 и има топче в едната гърда до зърното. Много съм притеснена и не знам накъде да се насоча. Преди три месеца претърпя операция поради торзио на тестиса. В момента пие Роакутан от около два месеца и не знам някое от тези неща дали имат отношение с топчето. Всякакви съвети ще ми бъдат от полза.
Виж целия пост
# 126
Момичета, пиша и тук. Моля ви, дайте съвет. Звънях и писах на педиатърката, но не отговаря. Малкият, на 15 месеца е, за час повърна два пъти обилно, храната от обяда. И преди малко пак малко. Баща му и баба му бяха вчера цял ден така, гадене, повръщане и температура, той за сега няма температура. Но не знам какво да правя, ккаво да му дам за вечеря също, да му давам ли изобщо? Малко се сдухах, за пръв път така повръща. Направо се паникьосах

Пп: Пдиатърката писа Ipeca 9CH-3*5 гранули за дните с повръщане и картофи, ориз, сирене, вода, чай..не знам дали да му давам храна ама кка ще заспи гладен..Head Band
Виж целия пост
# 127
Здравейте дами! Надявам се да получа съвети от вас по следния казус: синът ми е на 17 и има топче в едната гърда до зърното. Много съм притеснена и не знам накъде да се насоча. Преди три месеца претърпя операция поради торзио на тестиса. В момента пие Роакутан от около два месеца и не знам някое от тези неща дали имат отношение с топчето. Всякакви съвети ще ми бъдат от полза.

За топчето не мога да кажа, там лекар ще прецени. Обаче Роакутан е изключително тежък препарат с много странични ефекти и отделно може да причини големи проблеми за в бъдеще. Ако младежа има тежко акне от личен опит мога да препоръчам крем с бензоил пероксид, най доволна бях от Panoxyl. Аз имах изключително тежко акне.
Виж целия пост
# 128
InYan238 Нищо не му давайте да яде за днес. Направо да заспива. Ако хапне нещо, ще го повърне пак.
Виж целия пост
# 129
Благодаря, Бела! Така направих, без вечеря, той и след лъжичка вода повърна..заспа, поставих и свещичка вомитусхил, гранулките не можах да дам, защото и вода не иска. Ох дано му мине и тази нощ спи спокойно
Виж целия пост
# 130
Никога насилване с храна, бебе или възрастен. Тялото се чисти по естествен път. Ще си поспи за максимално мобилизиране на имунната система, после хидратиране и чак след това храна. Всичко в малки количества. Няма страшно, бебетата са най-силни.
Виж целия пост
# 131
Здравейте дами! Надявам се да получа съвети от вас по следния казус: синът ми е на 17 и има топче в едната гърда до зърното. Много съм притеснена и не знам накъде да се насоча. Преди три месеца претърпя операция поради торзио на тестиса. В момента пие Роакутан от около два месеца и не знам някое от тези неща дали имат отношение с топчето. Всякакви съвети ще ми бъдат от полза.

За топчето не мога да кажа, там лекар ще прецени. Обаче Роакутан е изключително тежък препарат с много странични ефекти и отделно може да причини големи проблеми за в бъдеще. Ако младежа има тежко акне от личен опит мога да препоръчам крем с бензоил пероксид, най доволна бях от Panoxyl. Аз имах изключително тежко акне.
Благодаря, но абсолютно всичко изпробвахме, преди да стигнем до този препарат, включително и антибиотици за 4 месеца по схема. За какви точно проблеми говориш? Следим изследвания и засега са наред.
Виж целия пост
# 132
За топчето - хирург, ехография и ако той прецени, други изследвания.
Виж целия пост
# 133
Здравейте.  Дядо ми на село много кашля от седмица някъде , не мога да определя каква е кашлицата. Той никога не е ходил на лекар и не мога да го убедя, че трябва да се отиде. Просто не мога да изляза с него на глава.
Какъв сироп или някакво лекарство бих могла да му взема без преглед, за да му помогна - просто нямам друг вариант .. Няма други симптоми.
Виж целия пост
# 134
Принципно Гринтус го дават за всякакъв вид кашлица
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия