Бързи здравословни въпроси и отговори – 56

  • 15 728
  • 582
# 150
Маточина, жълт кантарион, мента, глог, валериан, Алора. Заслужава си да се опита и с такива.
Виж целия пост
# 151
Алора и подобни неврорелаксанти е пила.
Валериан пие постоянно. Маточината също, чай.
Сега ми излезе в Гален промоция на Солгар. И мернах Таурин. Някъде по темите съм чела мнения за безсъние. Някой ползвал ли го е?
Виж целия пост
# 152
Аз не мисля, че таурин е подходящ за безсъние, той се използва за съвсем различни неща - дава енергия /използван е често в енергийните напитки/, трениращите го вземат за възстановяване на мускулите.

По скоро погледни L-теанин.
Виж целия пост
# 153
Да, ето тази комбинация от L-theanine и магнезиев глицинат, примерно.
https://bg.iherb.com/pr/micro-ingredients-l-theanine-magnesium-g … _BwE&gclsrc=aw.ds
И това в добавка
https://bg.iherb.com/pr/california-gold-nutrition-goodnight-slee … l-oz-30-ml/110467
А виж и капките на д-р Бах. Не вярвах, ама работят.
Виж целия пост
# 154
Винаги съм доплащала фотополимерни пломби.

Да питам и аз нещо.
Водих майка ми на невролог, поради безсъние. Тя от много години го има, от младини. Даже доста време е пила на своя глава, или някой некомпетентен лекар ѝ е казал, диазепам. Обаче той отдавна е със зелена рецепта и не може. Мелатонин не ѝ помага.
Та тази неврололожка изписа Тритико.
Отидох при ЛЛ, ако може по НЗОК да го изпише. Обаче той ми каза, че е антидепресант. Аз бягам като дявол от тамян от такива неща. А тя няма депресия, съвсем добре си е, не знам защо такова нещо изписа.
Питането ми е дали се прилага при безсъние? Защото не съм го взела и засега нямам намерение да го вземам.
Да, прилага се при безсъние и то доста успешно. Може също да пробва с Атаракс, който е лек медикамент и доста евтин. Не чети листовки. Сина ми е на 25 и преди няколко години му се наложи да ги пие.
Виж целия пост
# 155
Аз съм с лош опит от атаракс. Пиех го за друго и негатива е, че успива, затова и се предписва при безсъние. Караше ме да се чувствам като парцал, толкова бях уморена.
Виж целия пост
# 156
Атаракс ми изписаха за алергичен проблем. Половин хапченце от това нещо ме държа като дрогирана 2 дни! Ужасно е.
Виж целия пост
# 157
А баща ми от Атаракс ставаше нервен и агресивен
Виж целия пост
# 158
Ами в такъв случай, да слуша доктора и да пробва с Тритико. Има още доста варианти преди хапчетата със зелена рецепта, но нека да си го изпише лекар, най-добре психиатър.
Виж целия пост
# 159
Тя въобще не е толкова зле със съня. Има проблеми, но това е защото спи денем. И после вика, цяла нощ не съм мигнала. Ами то и на мен при обръщане на смените ми е проблем, след нощна ми е трудно да заспивам вечер. Но като ходя на работа и съм изморена, по-лесно става. А тя няма никаква работа, не е изморена.
Не е за психиатър изобщо. Просто същия ден я водих на изследвания в ДКЦ-то и тя реши да се възползва и да я водя и на невролог. Да види какво ще ѝ каже. В последния момент го измисли, по случайност имаше и час за тази невроложка.
Атаракс сега ще пробва, ако няма ефект, ще си кара с Мелатонина.
Но тези капки на д-р Бах мога да ги взема.
Таурин явно за друго съм го чела, много ви благодаря! Flowers Hibiscus
Виж целия пост
# 160
Сериозно не ти препоръчвам да го пробва тоя Атаракс! Или поне не цяло хапче, нищо че са големи колкото оризово зърно.
Те всички възрастни хора спят по цял ден и после "ох, не съм мигнала нощес"... По-скоро сериозно говори с нея да се занимава с нещо през деня, а не да спи денем и да пие хапчета за сън нощем. С най-добри намерения съм!
Виж целия пост
# 161
Тя въобще не е толкова зле със съня. Има проблеми, но това е защото спи денем. И после вика, цяла нощ не съм мигнала. Ами то и на мен при обръщане на смените ми е проблем, след нощна ми е трудно да заспивам вечер. Но като ходя на работа и съм изморена, по-лесно става. А тя няма никаква работа, не е изморена.
Не е за психиатър изобщо. Просто същия ден я водих на изследвания в ДКЦ-то и тя реши да се възползва и да я водя и на невролог. Да види какво ще ѝ каже. В последния момент го измисли, по случайност имаше и час за тази невроложка.
Атаракс сега ще пробва, ако няма ефект, ще си кара с Мелатонина.
Но тези капки на д-р Бах мога да ги взема.
Таурин явно за друго съм го чела, много ви благодаря! Flowers Hibiscus
Тя щом реално се наспива но просто не е през нощта, въобще за никакви хапчета не е... Камо ли за психиатрични. Скуката не се лекува с такива.
Виж целия пост
# 162
О, това е класика с обръщането на режима при възрастни, които не работят. Там е отговорът на проблема. Трябва й занимание, може и да е такова, което е напълно ново за нея, но да не я унася в сън. Плетива, гоблени, градинарство, кокошчици…🙂 Каквото и да е.
Виж целия пост
# 163
На мен много добре ми действа този спрей на д-р Тайс. Четири впръсквания под езика и след 30 минути съм заспала.
https://benu.bg/dr-theiss-melatonin-plyus-sprej-za-s-n-20-ml
Виж целия пост
# 164
А аз търся нещо за увеличаване на жизнената енергия. Кръвните изследвания са хубави - хемоглобин, желязо, витамини. ЩЖ се справя добре, макар да не е от най-силните.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия