Политиката на България - епизод осем

  • 348 603
  • 16 195
# 11 040
Мириел,
- Депутатите си гласуваха увеличението
- Раздутите заплати в силовия сектор остават, а уж говорят за свръхдефицит
- Режат културата, защото във фейсбук пишат, че това се отнася до незаетите бройки, но тайна от кухнята такива няма, а в момента, в музея, за който работя по някои проекти, се говори за временно замразяване ПОРАДИ предстоящо финансиране, което може да се задържи /свързано с новата власт и одобрение от новия министър/, та разправията започва отначало.
- Управлява с министри и хора от редиците ГЕРБ-ДПС, това е факт. Или заместничките на Гълъбов не бяха свързани с предните?
- Държава обявила ни за вражеска и нарушавайки договора заради измислените си правила може да ни съди, ако не ѝ играем по свирката


На приказки (все още) остават заемите и майчинството, макар да спада към тяхната визия, за което се говори в публикацията.

Обяснение за депутатските заплати бе дадено по-рано и ще бъде коригирано
- заплатите на силоваците, не на всички, но все пак, не бяха чак толкова големи. Иначе защо има огромен брой незаети длъжности? Защото е лесно? Защото е високо платено?
- не само в Културата се замразяват проекти - навсякъде. Нали трябва да се стабилизират нещата. А и като гледам около мен масово се ходи по театри и концерти. Само на държавата ли разчитат?
- Хората в политиката не са безкрайни. ако вършат работа и са коректни - защо не? И в Гюровото имаше.
- Това последното не мога да го разбера. Ако ти си частник и държавата реши да си вземе компанията със специален управител ти ккаво ще направиш? Пиеш студена вода или ще искаш да има съдебна защита. Такава има и в Германия. Сигурно и те нещо бъркат.

Имам чувството, че дисциплината, която ПБ ще се опитат да въведат стана изведнъж голяма опасност. Тук се ревеше, че са много леви, че ще наливат пари навсякъде и т.н., а то обратното - спират растежа на заплатите и се опитват да овладеят разходите.
Виж целия пост
# 11 041
Няма да се организират никакви протести, това е сигурно.

Какво толкова го коментирате Владо? Той е просто един депутат, който дава интервюта - мен пък ми харесва новината, че веригите ще свалят цените. Интервюта и решения на парламент да две отделни неща нали знаете.


Ти как ги вярваш тия брътвежи Wink
Ще си направя експеримент да питам децата как ще реагират на такава новина.
Виж целия пост
# 11 042
...
Тук вина няма само ГЕРБ. В последните 5 години ГЕРБ бяха само подгластници, това също е част от високата политическа цена, която платиха тази година. Просто не трябваше да влизат в разни сглобки. Обаче Борисов искаше стабилност и за това го правеше - поне аз му вярвам, че е така.
...

Основната вина е на този, който от общо 19 години членство лично е оглавявал правителство през половината от времето.
Виж целия пост
# 11 043
Аз на ГЕРБ респективно на Борисов няма да простя никога постната пица за пенсионери, болни и социално слаби на фона на дебелия търбух на политиците. Къщи за тъщи, за любовници, обществени поръчки, отнемане на бизнеси и накрая на годината вместо да коригира социалната политика с излишъци, той ги раздава на приближени фирми. Аман от фискалната му дисциплина на фона на която пенсионерите умираха от глад буквално! Че и уж БСП опозиция - пълна пародия беше тогава. Не казвам, че сега е по-добре, но преди ППДБ в българската политика нямаше никаква опозиция!

Пенсионерите по времето на Борисов умираха от глад много по-малко, отколкото в момента, защото покупателната им способност беше много по-висока тогава. А и още един въпрос - при положение, че уж толкова много са "краднали", как успяха да построят толкова много? Попадна ми наскоро пост за построеното от ГЕРБ и не ми се поства тук първо, защото е изключително дълъг чаршаф и второ, защото ще ме нарочат за трол, а пък аз съм си обикновен човек.
Построили са какво? Магистралата Хемус например? А, пардон, там само са дали парите в торба на един човек. Стига си писала глупости! "Строителите на съвременна България", няма що.
Виж целия пост
# 11 044
Аз няма да му простя на Борисов, че окраде потенциала ни. Сега можехме да сме като прибалтийските държави (поне). Крадец е той, и не само на бъдеще.
Виж целия пост
# 11 045
Срамен ден за Прогресивна България
Удрят дъното с новината за майчинството, на 1-ви юни при това И сведена до масите от многодетен баща.

Дъно.
Виж целия пост
# 11 046
Срамен ден за Прогресивна България
Удрят дъното с новината за майчинството, на 1-ви юни при това И сведена до масите от многодетен баща.

Дъно.
Да, предполагам многодетното семейство (да са живи и здрави всички) се е възползвало от тази социална придобивка, пък сега таткото вика "стига толкова". Между другото великото участие на Владо Николов в БТВ от сутринта не е налично на сайта на телевизията, сигурно съвсем случайно.
Виж целия пост
# 11 047
Пак ли погребвате ПП-ДБ? Голям трън са ви, а?

А Бойко Борисов, и изобщо ГЕРБ, какво точно правят в парламента? Такива са тихи и така ниско са се навели. Като говорим за политически трупове. Явно те са наред да последват ИТН.

Е, то с този пост и ти пак погребваш ГЕРБ. И тях от все ги погребват. Ама докато има хора, които гласуват за тях, няма да стане. И докато имат структури, де. То там е по-проблемно, че има някои записват се в партия заради келепир. Аз напр. в партия не мога да членувам - която и да е, не моето. Но пък винаги гласувам.
Виж целия пост
# 11 048
Там е  и в името на политкоректността към президента-премиер са променили името на материала, и са го забили в 3-та глуха.
[quote author=milittana
Освен това владото николов ще става магистър в УНСС ("3 изпита за 200 марки и едно прасе") и няма да му опонираме.
Срамен ден за Прогресивна България
Удрят дъното с новината за майчинството, на 1-ви юни при това И сведена до масите от многодетен баща.

Дъно.
Да, предполагам многодетното семейство (да са живи и здрави всички) се е възползвало от тази социална придобивка, пък сега таткото вика "стига толкова". Между другото великото участие на Владо Николов в БТВ от сутринта не е налично на сайта на телевизията, сигурно съвсем случайно.
Виж целия пост
# 11 049
Добре де, Владо Николов цяла България го разбра, че е тъпо парче, защо продължават да го бутат пред камерите, наистина не разбирам. Или те сега парцелират милиардите европари и са заети.
Виж целия пост
# 11 050
Аз на ГЕРБ респективно на Борисов няма да простя никога постната пица за пенсионери, болни и социално слаби на фона на дебелия търбух на политиците. Къщи за тъщи, за любовници, обществени поръчки, отнемане на бизнеси и накрая на годината вместо да коригира социалната политика с излишъци, той ги раздава на приближени фирми. Аман от фискалната му дисциплина на фона на която пенсионерите умираха от глад буквално! Че и уж БСП опозиция - пълна пародия беше тогава. Не казвам, че сега е по-добре, но преди ППДБ в българската политика нямаше никаква опозиция!

Пенсионерите по времето на Борисов умираха от глад много по-малко, отколкото в момента, защото покупателната им способност беше много по-висока тогава. А и още един въпрос - при положение, че уж толкова много са "краднали", как успяха да построят толкова много? Попадна ми наскоро пост за построеното от ГЕРБ и не ми се поства тук първо, защото е изключително дълъг чаршаф и второ, защото ще ме нарочат за трол, а пък аз съм си обикновен човек.
За толкова години можеше да построи повече, за качеството да не говорим. Борисов и всички около него нанесоха непоправими вреди за България...
Виж целия пост
# 11 051
Пак ли погребвате ПП-ДБ? Голям трън са ви, а?

А Бойко Борисов, и изобщо ГЕРБ, какво точно правят в парламента? Такива са тихи и така ниско са се навели. Като говорим за политически трупове. Явно те са наред да последват ИТН.

Е, то с този пост и ти пак погребваш ГЕРБ. И тях от все ги погребват. Ама докато има хора, които гласуват за тях, няма да стане. И докато имат структури, де. То там е по-проблемно, че има някои записват се в партия заради келепир. Аз напр. в партия не мога да членувам - която и да е, не моето. Но пък винаги гласувам.

Така де, нали съм написала в каква връзка е - като говорим за политически трупове. ПП-ДБ може и да изчезнат, обаче електоратът им винаги ще е трън в пръстчето на корумпетата. Затова и ПБ отново тях провиждат като враг. Тези на ГЕРБ са опитомени. Надяваха се като прилапат СДС този проблем с този електорат да им се реши. Да, ама не.
Виж целия пост
# 11 052
Добре де, Владо Николов цяла България го разбра, че е тъпо парче, защо продължават да го бутат пред камерите, наистина не разбирам. Или те сега парцелират милиардите европари и са заети.
Щото може по-лесно да се понесе волейболната легенда, отколкото някой никому неизвестен човечец.
Подозирам, че е пълно с такива като него като капацитет в партията...
Виж целия пост
# 11 053
Всъщност, аз съм от тез, които наричат "стари седесари". И ММ също. И си гласуваме за ГЕРБ от самото начало - тоест преди да "прилапат" СДС. За ПП и/или ДБ и на мъчения да ме подлагат няма да гласувам. Нито за Радев.

Сега, има един момент: по-младите хора категорично повече налитат на ПП и ДБ. Това е факт. Но не защото са против корумпетата (не и против своите такива), а защото е модерно, прави те нещо уж по-така от другите.  

И ако ГЕРБ не го отразят,  би било фатално в по-далечен план. И Бойко е за пенсия. Просто остаря и се умори. И дълго управлява, а това износва. ГЕРБ трябва да заложат на млад човек и млади хора, ако искат бъдеще. Надявам се да го направят, за да има за кого да гласувам. Стига вече с Лъчо мозъка и подобни креатури.
Виж целия пост
# 11 054
Обяснение за депутатските заплати бе дадено по-рано и ще бъде коригирано
- заплатите на силоваците, не на всички, но все пак, не бяха чак толкова големи. Иначе защо има огромен брой незаети длъжности? Защото е лесно? Защото е високо платено?

Обяснението за заплатите и въображаемата очаквана методика, която може да се напише с 2 изречения, беше малоумно и единствено с цел замазване на ситуацията, че хората, пратени от спонсорите в НС, не са там, за да им замразяват заплатите.

Огромният брой незаети места в ДА се поддържа изкуствено, за да има за ДМС. За справка можеш да провериш обявените конкурси. В момента има 10стр. с по 10 обяви на страница, повечето са за 1бр. Да, в нископлатените администрации има такива, на които никой не ще да ходи, но там, където заплатите гонят максималния осигурителен доход и отгоре, някой трябва да умре или да се пенсионира. Евентуално някой друг конкурс, по-скоро за екзотика, с цел запълване на бройката с наш човек или повишение на друг наш човек.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия