Политиката на България - епизод осем

  • 348 530
  • 16 195
# 15 810
Интересно дали в скоро време ще има воля да се пипне не само класическия сив сектор, но и инфлуенсърите, които не плащат никакви данъци, осигуровки и т.н. Има много идеи откъде да се напълни бюджетът, без да се посяга на нископлатените, пенсионерите или слабите социални групи.

Колкото пипнаха олигарсите. Sunglasses
Аха, колкото и пипат олигарсите в мед. бизнес , иначе кокошкарите ги думкат шумно.

На ПИМК ще отваря мед. центрове, отъпкана му е пътечката, знае къде се върти парата. Нерде строителство и транспорт, нерде медицина.
Виж целия пост
# 15 811
Откога чакам да погнат сивата икономика, но тази, в която има пари, а не да гонят на бай Пешо да му вземат скъсаната шапка и старата кола, защото взел сто евро без фактура, а Калашниците качени на аудита последен модел и снимани с пачки.
Нещо за хазарта?
Виж целия пост
# 15 812
Това с хазарта е като зараза. Надуха ни главите ББ и тогавашният главен прокурор колко лош е хазартният бос Божков. Взеха му бизнеса, и в момента е направо кошмар. Навсякъде казина, реклами, зависими хора. И какво прави парламентът? Нищо. Това трябва, ако не да се спре, да се ограничи.
Виж целия пост
# 15 813
Дано и на тия апатичните, които не гласуват, им уврат главите, че за пълното мнозинство на #мотикарите и те носят вина. И да се надигнат от диваните на следващите избори. Единственото хубаво в момента е, че РР бързо ще се излее в канала. Проблемът е колко щети първо ще ни причини.

Не ги било срам гласувалите за РР? Или ги е срам да си признаят, че са сгрешили? Увеличава се недоверието към правителството на Румен Радев. Това показва ново социологическо проучване на агенция "Маркет линкс", съфинансирано с Би Ти Ви и проведено сред 1005 души в периода 13-21 юни чрез пряко лично интервю и онлайн анкета.
"Има негативна обществена реакция само месец и половина работа на този кабинет заради предприетите от него действия", подчерта социологът от "Маркет линкс".


Доста едностранчиво показване на проучването, но обслужва определен наратив. От друга страна Маркет линкс така се изложиха преди изборите, че винаги съм с едно наум какво излиза като резултати. С изключение на болднатото всичко друго върви нагоре - НС е с тройно повече одобрение, ПБ пак ще спечелят изборите и т.н. Трябва да си върна да видя нагласите за гласуване за ПП и ДБ.
Виж целия пост
# 15 814
Интересно дали в скоро време ще има воля да се пипне не само класическия сив сектор, но и инфлуенсърите, които не плащат никакви данъци, осигуровки и т.н. Има много идеи откъде да се напълни бюджетът, без да се посяга на нископлатените, пенсионерите или слабите социални групи.

Инфлуенсърите, особено известните, работят основно с рекламни агенции и  плащат данъци и още как. Регистрирани са и по ДДС.

Малките и не толкова популярни, които се наемат от частни лица, може би са на тъмно, както и много представители на сферата на услугите.
Виж целия пост
# 15 815
Майстори, учители... Много са.
Виж целия пост
# 15 816
Някой по-назад писа, че съм искала машинно гласуване. Да, исках и още искам. И РР искаше. Ще предложат ли ПБ изцяло машинно гласуване? Мъцнали ли са нещо по този въпрос? Или е поредната партенка на прогресивните?
Виж целия пост
# 15 817
Някой по-назад писа, че съм искала машинно гласуване. Да, исках и още искам. И РР искаше. Ще предложат ли ПБ изцяло машинно гласуване? Мъцнали ли са нещо по този въпрос? Или е поредната партенка на прогресивните?
Машинното гласуване, не може да промени нагласите на хорат към политическите сили. Последните избори, макар и при смесено гласуване, бяха приети за добре организирани и честни, но резултата не е удовлетворяващ за вашата група.
Та в този ред, къде е проблема, в начина на гласуване /машинно или не/, активността /висота или ниска/, нагласата на хората или в крайна сметка многото мотики, с които никой не иска да копае и само подритва.
Виж целия пост
# 15 818
Майстори, учители... Много са.
И при наемодателите е масово.
Виж целия пост
# 15 819
А каква е идеята и целта на този протест? Срещу какво точно се протестира - срещу бюджета или срещу правителството? Иска се корекция на бюджета или директно оставка на правителството? Че нещо не става много ясно.

Иначе, както писах, на мен ми е интересно да видя колко човека ще отидат. Щом смятат, че след 2 месеца работа на РП е време за протести и то след такава сериозна спирала от избори - нека си протестират. Времето е топло - тъкмо ще се разходят с децата и кучетата из центъра малко Simple Smile
Виж целия пост
# 15 820
Лозунгът беше "Да разградим модела Борисов Пеевски". Е, този модел нямаше ли някакви други участници освен ББ и ДП? Или те сега се интегрираха в модела "Радев". Къде са мерките срещу корупцията, олигархията и порочните модели на ББ и ДП?
Виж целия пост
# 15 821
За два месеца работа посоката се очерта доста ясно.
За някои от нас не е изненадваща хич.
Виж целия пост
# 15 822
Майстори, учители... Много са.
И при наемодателите е масово.

Да, и това. Споменаха и в туризма също.

Всеки има право да протестира, по всеки повод.
Виж целия пост
# 15 823
Някой по-назад писа, че съм искала машинно гласуване. Да, исках и още искам. И РР искаше. Ще предложат ли ПБ изцяло машинно гласуване? Мъцнали ли са нещо по този въпрос? Или е поредната партенка на прогресивните?
Машинното гласуване, не може да промени нагласите на хорат към политическите сили. Последните избори, макар и при смесено гласуване, бяха приети за добре организирани и честни, но резултата не е удовлетворяващ за вашата група.
Та в този ред, къде е проблема, в начина на гласуване /машинно или не/, активността /висота или ниска/, нагласата на хората или в крайна сметка многото мотики, с които никой не иска да копае и само подритва.
Не ми разбра въпроса ли? РР винаги се е изказвал за изцяло машинен вот. Сега има властта да го въведе. Ще го направи ли или е поредната прогресивна партенка?
Виж целия пост
# 15 824
Скрит текст:
И, да. Тези, които протестираха в студа срещу грабежа на Теменужка, ще ви спасяват и от грабежа на Гълъба, за да може диванните войски после пак да изберат поредния кремълски корумпиран спасител
А вас кой ще ви спаси? Thinking

Никой никого няма да спасява, защото така е ЧЕСТНО.
След като искаме социална държава, ВСЕКИ трябва да се бръкне, не само частния бизнес. Wink
Бъркаш социална със справедлива. Вместо държавата да „бърка“ само в джоба на легалния бизнес, би трябвало да принуждава сивата икономика да излезе на светло. Справедливо е всеки, който ползва пътища, болници и сигурност, да участва в издръжката им.
Не може едни и същи да плащат, да затягат колана, а други винаги да бягат и да не плащат, а да получават същото, дори и повече.

Ами аз нали за това натъртвам на копоите? Как иначе да бъдат изловени далавераджиите? Thinking

Ей го на, лично ми се случи една далавера да направят в кабинет на специалист. Уж за "мое добро", но като се прибрах вкъщи се размислих и никак не ми стана приятно. Случаят е незначителен, няма да седна да се оплаквам на Здравната каса, обаче като се замисли човек, силата на 5-10 евро е огромна. Тук 5-10 евро, там 5-10 евро и станали хиляди евра. Да пуснат фалшиви пациенти, само на профилактика да ходят и ще ги ловят такива. И това е само един пример, ако ме разбираш.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия