Политиката на България - епизод осем

  • 348 190
  • 16 181
# 16 020
Как, нали гълъбчето каза, че в момента страната получава газ по Боташ?
Да не е станала техническа грешка?

О, чакай... #мотика
Виж целия пост
# 16 021
но увеличава разходите. Защо?
Защото вече са направени, т.нар. "автоматизми" са влезли в сила от началото на 2026 година, това правителство ги отменя, но отмяната влиза в сила от м.08, 09.2026 година, т.е. тези 8 - 9 месеца, парите са похарчени и бюджета реално само ги осчетоводява.
Виж целия пост
# 16 022
но увеличава разходите. Защо?
Защото вече са направени, т.нар. "автоматизми" са влезли в сила от началото на 2026 година, това правителство ги отменя, но те влизат в сила от м.08, 09.2026 година, т.е. тези 8 - 9 месеца, парите са похарчени и бюджета реално само ги осчетоводява.
автоматизмите добре, но капиталовата програма, издръжката, някои разходи за заплати? Това са си техни увеличения, те са ги решили. За тях питам.
Виж целия пост
# 16 023
И какви са тия шашми, защото за тях говорят точно тия, дето един бюджет не могат да сглобят, но така и не става ясно какви са и що са тези шашми.

И по телевизията ги изговарят и тук се е писало за "шашмите".

Щеше да ми интересно да покажат откритото неплатено по години, да го прибавят към разходите и да махнат иззетия напред девидент от приходите и да видим какъв ще е дефицитът Simple Smile Василев предлага да се постъпи и сега по същия начин, за да сведем до 3.

След 6 месеца, ще видим. Аз нямам тръпение да чета, как отново Асен Василев ще е дръпнал приходи за следващата година и затова сме с висок дефицит.
Виж целия пост
# 16 024
Скрит текст:
но увеличава разходите. Защо?
Защото вече са направени, т.нар. "автоматизми" са влезли в сила от началото на 2026 година, това правителство ги отменя, но те влизат в сила от м.08, 09.2026 година, т.е. тези 8 - 9 месеца, парите са похарчени и бюджета реално само ги осчетоводява.
автоматизмите добре, но капиталовата програма, издръжката, някои разходи за заплати? Това са си техни увеличения, те са ги решили. За тях питам.
Тук е малко сложно. В тази разходи влизат средства по ПВУ, инвестиционни програми на общините, военни разходи и буфер. Въпреки всичко са много, съгласна съм.


Скрит текст:
И какви са тия шашми, защото за тях говорят точно тия, дето един бюджет не могат да сглобят, но така и не става ясно какви са и що са тези шашми.

И по телевизията ги изговарят и тук се е писало за "шашмите".

Щеше да ми интересно да покажат откритото неплатено по години, да го прибавят към разходите и да махнат иззетия напред девидент от приходите и да видим какъв ще е дефицитът Simple Smile Василев предлага да се постъпи и сега по същия начин, за да сведем до 3.

След 6 месеца, ще видим. Аз нямам тръпение да чета, как отново Асен Василев ще е дръпнал приходи за следващата година и затова сме с висок дефицит.
Малко са 6 месеца, след 18 месеца, ще започне излизане от ефекта - Василев - Петкова.
Виж целия пост
# 16 025
А и не видях да са разписали тия "неплатени" фактури никъде. Ако може някой да ми покаже, къде в бюджета са посочени.
Виж целия пост
# 16 026


Новият обединител JoyJoyJoy

А супер Кандев къде изчезна? Скоро не съм го мяркала из ФБ - чак започна да ми липсва Rolling Eyes
Виж целия пост
# 16 027
А аз съм възмутена ,че  от сега се говори,че дългът следващите три години ще стане 50 милиарда и че ще теглим по 10 милиарда на година .Какво налага това?Друго не прогнозираме и реформи няма,но сме готови с дълга.От там ще храним олигархията!
Виж целия пост
# 16 028
А аз съм възмутена ,че  от сега се говори,че дългът следващите три години ще стане 50 милиарда и че ще теглим по 10 милиарда на година .Какво налага това?Друго не прогнозираме и реформи няма,но сме готови с дълга.От там ще храним олигархията!

Дали пък да не вземем да изчакаме първо да се заговори сериозно за това и чак тогава да го обсъждаме? Или от сега ще си пишем за нероден Петко.
Виж целия пост
# 16 029
Ще храним олигархията и ще обвинява пенсионерите и ТЕЛК. Те нямат синдикати, нямат лоби, не могат и масови протести да организират.
Виж целия пост
# 16 030
По добре да се възмутя за нероден Петко,отколкото да си мислят,че съм съгласна със сондажа им за кражби! Колкото повече си мълчим ,толкова повече ни мислят за прости и че могат да си правят каквото искат.
Виж целия пост
# 16 031


Новият обединител JoyJoyJoy

А супер Кандев къде изчезна? Скоро не съм го мяркала из ФБ - чак започна да ми липсва Rolling Eyes
Забравих вече кой, но каза, че по голям шанс този тандем ще има с Кандев кандидат президент, Гюров за вице.
Виж целия пост
# 16 032
Сега пък от глад и студ ще мрем. Опорка след опорка. Ако все пак го вярвате, обърнете се към виновниците - сглобковото правителство и това на Желязков. И най-вече към бившите финансови министри, които ни докараха дотук: Асен и Теменужка.


А това как ще мрем от глд и студ идваше точно от вас. Спомняме си 2022г.
Така е, но нямаше общо с бюджета, а с газа. Да не забравяме, че тогава точно Урсула ни съветваше да намалим парното, да си купим одеяла и по-рядко да се къпем. Щом помните добре, трябва да си спомняте и това 🤷
Контекстът сега е различен и е смешна страшка, че ще умираме от глад заради този бюджет.
Ако все пак се случи, ще е заради Асен и Теменужка, управлявали в редовни кабинети с пълни правомощия да бюджетират, вземат заеми и лъжат за разходи и дефицити.
И какво стана с газта? Аз самота не знам, защото не съм специалист. Но помня, че си ми беше топло и не по-скъпо. И че никой не си посипа главата с пепел, че е лъгал нагло и плашил хората с лъжливи страшки. Аман от лъжливи и нагли тези. На които хората все още се връзват, за съжаление.
Виж целия пост
# 16 033


Новият обединител JoyJoyJoy

А супер Кандев къде изчезна? Скоро не съм го мяркала из ФБ - чак започна да ми липсва Rolling Eyes
Забравих вече кой, но каза, че по голям шанс този тандем ще има с Кандев кандидат президент, Гюров за вице.
Никакъв шанс нямат, както и да ги местят. Дори и за балотаж 🤐
Виж целия пост
# 16 034
автоматизмите добре, но капиталовата програма, издръжката, някои разходи за заплати? Това са си техни увеличения, те са ги решили. За тях питам.
Какво е вдигнато в капиталовата? Ама цифром,  защото в публичното пространство разбирай сайта на МС в публикувания бюджет капиталовите са 1.6 милиарда Joy В бюджета също така няма перо издръжка. Има разходи за персонал. Искаш ли да да ти смеля данните от бюджета и ти да ни споделиш къде може да се съкрати нещо...за тази година.
П.с. Василев работи доверчивите като умишлено изкривява ... опа сервира числата по доста "иновативен" начин за да държи мотивацията на високи нива
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия