Политиката на България - епизод осем

  • 348 235
  • 16 182
# 16 110
Скрит текст:
Не виждам никакви предпоставки да има някаква виденова зима. Уж сте против страшките, но почти на всяка страница е някакъв апокалипсис, който се случва в момента. Наистина ли?

Аз пък се надявам капиталовите разходи да се случат. Общините да си изпълнят плановете. Нашият кмет страшно се разработи след изборите. Ремонтират се улици като никога. Не е за вярване. На фирмите да бъде платено според свършеното и да се приключва. Няма смисъл да влачим дългове от година в година.

Четох, че правят промяна и в изчисляването на трудов стаж на тези на непълно време. Записано било в бюджета.
Разработил се е, защото предстоят избори. Вероятно вече гледа прогресивно към тях.
общинските проекти чакаха само парите. освободиха ги и се започна работа.
Виж целия пост
# 16 111
Аз не съм чула пенсионери да реват, а и защо да го правят.

Да, защо ли.
Топ доходи. Целият бюджет е социално-ориентиран.
А ако са пенсионери на работа в ДА със заплата и ТЕЛК е напълно излишно.
Виж целия пост
# 16 112
Кои са гражданите за европейско развитие? Thinking

Как кои?
Ние от ГЕРБ.
Но аз нямам лични познати, които са минали в лагера на РР. Не говоря за такива на позиции в ДА, там сигурно има хамелеони.
Разбрах, страхотна логика имат някои хора! Значи, ако си от ГЕРБ, си "гражданин за европейско развитие", а всички останали в тази държава какви сме – аборигени, които мечтаят за пещерен строй ли? Лепенето на етикети е вече нормално, но малко мисъл не би била излишна.
Виж целия пост
# 16 113
Ирония, Нана. Ако бяха граждани за европейско развитие нямаше да създадат най-голямата корумпирана система на континента.
Виж целия пост
# 16 114
Нищо не си разбрала, Нана. Граждани за европейско развитие = ГЕРБ.  Пак си правиш някакви странни изводи.

Лейди, не съм писала за протести.
Виж целия пост
# 16 115
До две години Гърция ще прати астронавт,(за русофилите – космонавт),в космоса. Докато другаря Радев така отблъсна западните държави,че никоя от тях не би поканила български астронавт на своя космическа мисия.
Виж целия пост
# 16 116
Едни монополизират "европейското развитие", втори – умността, красотата и морала, третите – елитарността,  четвъртите окупираха всичко национално, пети - прогреса и пътя напред и нагоре. И за обикновения човек накрая нищо не остана! Аз съм от най-голямата група в тази държава – тези, които не вярват на лъжите, наречени обещания на нито един от изброените и не само и просто се стараят да оцеляват и да живеят ВЪПРЕКИ държавата, управлявана от лъжци.
А вие си лепете етикети, иронизирайте, конфронтирайте се, протестирайте с мотики или без и се надявайте, че това работи във ваша полза.
Виж целия пост
# 16 117
Не знам, защо ни се накара, но дано ти е олекнало Hug
Виж целия пост
# 16 118
Обаче как тихичко лишиха всеки месец от 30 € бъдещите пенсионери. Вече в сайта на НОИ са написали това:
   "При пенсиите за осигурителен стаж и възраст, отпускани с начална дата след 30 юни 2026 г. се изчислява размера им по КСО, като вече не се включва допълнителната сума в размер на 60 лв. (отменя се § 7ж, ал. 18 от ПЗР на КСО)."
Виж целия пост
# 16 119
До две години Гърция ще прати астронавт,(за русофилите – космонавт),в космоса. Докато другаря Радев така отблъсна западните държави,че никоя от тях не би поканила български астронавт на своя космическа мисия.
Малко офтопик, ама космос и космонавти си е на български.  Логично е щом ходи в космоса, да  е космонавт.
Виж целия пост
# 16 120
Защо тихичко?
Тук толкова страници се изписаха за тази Ковид добавка. Отдавна трябваше да я махнат, но за всички.

Мама Нана, това е абревиатурата на ГЕРБ. Simple Smile Не е до логика.
Учудвам се, че не знаеш за толкова години ГЕРБ на сцената.
Виж целия пост
# 16 121
Трябва да се протестира.
Приеха измененията в Закона за съдебната власт - първо -  никаква съдебна реформа няма  в закона, второ - с много нарушения в процедурата, по- големи от тези, които правиха от ГЕРБ. Но накрая имаше бурни аплодисменти - като на партийно събрание 😀
И се учудвам много от липсата на критичност от избралите ПБ. Чак и ни се натрапва, че няма нужда от протести.
Виж целия пост
# 16 122
Мама Нана, ГЕРБ - Граждани за Европейско Развитие на България. Успокой се, никой нищо лошо не е казал.
Виж целия пост
# 16 123
Скрит текст:
Защо тихичко?
Тук толкова страници се изписаха за тази Ковид добавка. Отдавна трябваше да я махнат, но за всички.

Мама Нана, това е абревиатурата на ГЕРБ. Simple Smile Не е до логика.
Учудвам се, че не знаеш за толкова години ГЕРБ на сцената.
Знам какво означава абревиатурата, но контекстът, в който беше използвана,  дистанцира/отряза всички останали. Сякаш европейското развитие е патент и частна собственост на една партия и другите не ги интересува или не трябва да ги интересува.
Почудихме се на какви да се делим, по какви критерии, идеологии .... една шепа народ, който го направиха на луди калинки. И точно тези, които най-много целят разделение и противопоставяне, обвиняват същия този народ за всичко, което не им уйдурдисва – това нито го разбирам, нито го приемам, нито ще се примиря.
Виж целия пост
# 16 124
Трябва да се протестира.
Приеха измененията в Закона за съдебната власт - първо -  никаква съдебна реформа няма  в закона, второ - с много нарушения в процедурата, по- големи от тези, които правиха от ГЕРБ. Но накрая имаше бурни аплодисменти - като на партийно събрание 😀
И се учудвам много от липсата на критичност от избралите ПБ. Чак и ни се натрапва, че няма нужда от протести.
Трябва да има протести, но е рано. Не защото очаквам радев да направи нещо добро, а защото неговите избиратели трябва сами да уврат за резултатите от избора си. Докато човек не понесе последствията от собственото си решение, трудно осъзнава колко погрешно е било то. За съжаление, цената няма да я платят само неговите избиратели - ще я платим всички.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия