Политиката на България - епизод осем

  • 511 853
  • 21 827
# 11 940
3 седмици борба срещу олигархията, а го отнесе кръвното на пенсионерите, майките и учителите. Не знам за следващите 3 седмици какво ще става.
Виж целия пост
# 11 941
Соната, на всички ще ни се вдигне кръвното, няма как
Дано се разминем всички с малки ограничения, а не да стане лавина с дълг, лихви, безработица и цени!
Виж целия пост
# 11 942
Даже аз бих се съгласила да проявя солидарност и да затегна още малко колана, ако насреща виждам адекватни загрижени и способни хора, които ясно и почтено обясняват какво ще предприемат, за да ни измъкнат от кризата. Но виждам друго и затова хич не ме е еня, гълъбът да търси пари и да се оправят тия двете лели зам.министърки.
Виж целия пост
# 11 943
Костадин Ангелов застава начело като председател на комисия по здравеопазване към 52-ро НС.
Хубаво ги борим олигарсите, ама иначе още за сглобки говорим Joy
Виж целия пост
# 11 944
Мавродиев го чакаме сега да плати и той една глобичка от 2,500 евро и чиста работа Simple Smile Борбата с олигархията започна с оневиняването на Пепи Еврото, не виждам какво пречи да продължи с него.
2500 оттук, 2500 оттам, по 2 евро от пенсионерите и бюджета сме го вързали, спокойна съм аз вече.
Виж целия пост
# 11 945
Костадин Ангелов застава начело като председател на комисия по здравеопазване към 52-ро НС.
Хубаво ги борим олигарсите, ама иначе още за сглобки говорим Joy
Оффф,а аз си мислех ,че е просто партенка..като видях един коментар във фб отпреди 1-2 дни.
Виж целия пост
# 11 946
Все пак от здравеопазването са най-големите кражби
Виж целия пост
# 11 947
То да бе се окаже ,че след 2020г най-много  е управлявал Радев...

Факт.
Виж целия пост
# 11 948
Мда.
Росица Кирова председател на комисията по туризма...в Албания сигур 😆
Виж целия пост
# 11 949
От ПБ са си научили урока. Не пипат организираната престъпност, че ще настане хаос.
Виж целия пост
# 11 950
Антон Кутев-култура и медии,а за Владо Николов даже и председателско място няма,зам е на Петър Стойчев,тцъ,цъ.
Мн странен пълнеж за комисии и председ.
Виж целия пост
# 11 951
Целта им е да фалират България, да ни продадат на китай и русия и да ни изкарат от ЕС и НАТО. Това е дългосрочна цел. Вече направиха първите стъпки.
Виж целия пост
# 11 952
Скрит текст:
Скрит текст:
Е, стига де, взе да става много цинично. Образованието било безплатно, ама квартирата и храната не... "Тъкмо научих магарето да не яде и то взе, че умря.", нали... Какви оправдания? Когато си притиснат в ъгъла и нямаш избор, истинктът ти за самосъхранение избира да оцелееш... Има и такива идеалисти, които избират морала и принципите пред оцеляването, но те обикновено стигат до кофите за боклук...

Квартирата на хора от провинцията в Студентски град...купон до зори.
Хора, които не са наясно...по 20-30 лв., може и по-малко, не помня вече, беше за квартира в Студетския. На семействата дори даваха апартаменти. Студентски столове нещо говори ли ви? Купоните струваха стотинки.

Скрит текст:
Колибри, не знам защо майка ти е с минимална пенсия. Моята е начална учителка и е с почти 1000 лв. Спестила си е доста сериозна сума, не се налага да ѝ давам.

Защото се е пенсионирала преди 2000та година. Нейни приятелки, които са се пенсионирали след това с по-високи пенсии. Какво да спести през 90те? Издържали са с баща ми две студентки, а тогава учителските заплати бяха много ниски.
Радвам се, че майка ти е успяла.

През 90-те образованието беше безплатно. Wink
Оправдания всякакви и накрая все някой друг е виновен за това, че сме се скатавали. Нормално е това и няма какво да се чудим защо нещата са такива, каквито са.
Като си правим ремонти да не е по-различно? Вика ти майстора искаш ли с 20% отгоре да платиш с ДДС, или по-малко без? И всеки вика, ами...без...
През 90те вече имаше и платено, да не говорим и, че не всички са родени и живяли в градове с университети. Освен това, тогава присъствието на лекции и упражнения си беше задължително, да не говорим за медицински специалности.

Е и? Една баничка за обяд ли е била скъпа, какво ли? Thinking
Аз работех не само докато учех в уни, но и като ученичка в гимназията. Има си начини, човек ако иска и има желание, може. Ясно ми е много добре за медицинските специалности и нещата не бяха чак такива, каквито ги описвате. Имам колеги от МУ, с които работехме заедно, когато не сме на лекции. Много от бъдещите лекари, сега началници на болници и професори, работеха като санитари в болниците. Цяла нощ работи, на другия ден е на лекции и се справяха.

Понеже точнно в момента издържам студент медик, който работи нощем за сума от 350 евро, а денем е на цикъл, не ми обяснявай трябва ли да живее на банички, много моля.

Хайде сега пак смесихме ябълки с круши. Wink

Студентски общежития нямаше за всички. Що се правите и заблуждавате.

Хич даже и не заблуждавам, защото баба ми даваше едната стая от двустайния! апартамент, когато почина дядо ми на студентки. ПовЕрвай ми, сумата беше някаква мизерна, но парите ѝ бяха нужни и се свиваше в обща кухня и баня с тях. Така че никого не заблуждавам. По-скоро виждам от другата страна заблуждаване, но както и да е. Борисов е виновен, че всички в държавата се скатават, дойде ли до даване на пари.

Да разбирам значи, че баба ти е декларирала наема, който е получавала 🤣

Със сигурност не го е декларирала, въпреки, че не съм сигурна, бях дете тогава. Wink
Обаче и не е ревала по форуми, че не ѝ стига пенсията, или пък че Борисов е виновен (то тогава Борисов е бил тийнейджър май).
Виж целия пост
# 11 953
Целта им е да фалират България, да ни продадат на китай и русия и да ни изкарат от ЕС и НАТО. Това е дългосрочна цел. Вече направиха първите стъпки.
Информацията е от?
Виж целия пост
# 11 954
Сега прочетох, че ЕК дава 6 месеца на правителството да предложи реформи за влизане в 3% дефицит.
Ако ли не, казват, че трябва да се вдигнат данъци и осигуровки.
Ако ли не - глоби.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия