Политиката на България - епизод осем

  • 274 987
  • 13 244
# 13 080
От украинската преса “България също както и Унгария може да направи свои изисквания относно националните малцинства.” Не стига, че не искаме да помогнем на стотици хиляди бесарабски българи, които се защитават срещу агресор, а искаме и претенции относно тях самите. А, че същите не понасят ватници и не могат да ги траят, да се чуди къде между шамарите се блъскат радевите такива.
За какво става дума?
Виж целия пост
# 13 081
"ГЕРБ за скандалното изявление на военния министър: Не може да обезсилва решение на НС

"България е парламентарна република. Стратегическият курс на държавата не може да се променя чрез едностранни изявления", категорични са от партията"

Феноменални кадри на Радев.
На всички нива.

Всъщност военният министър има власт да спре само износа на оръжия, собственост на армията, но няма власт над заводите за снаряди. Те са към икономическото министерство, ако не се лъжа.
Виж целия пост
# 13 082
Чорапа по добре да не спира продажбата на оръжие за Украйна, щото пари ще му трябва да плаща Боташ.
Виж целия пост
# 13 083
Според Л. Дацов целият финансов свят знае накъде върви Бг. Без съкращения няма да стане, понеже данъците няма да се увеличават. Какво предприе ПБ до момента? Освен че сменя шефове на НОИ, НЗОК и пр? И освен че реже Ковид добавката за бъдещите пенсионери.
Унгария намали заплатите на депутатите с 40%, а нашите само ще замразят, като си оставят вратичка за промяна.

Докога ще се пише за некачествените строежи на ББ, от които бяха окрадени милиарди?!
Виж целия пост
# 13 084
"А защо, нещо лошо ли е да е застрахован строежа? Освен това бас ловя, че е по евродиректива."

Като видни по-можачи от Герб,при преписването на  евродирективата,можеха да заложат и до каква сума за даден проект е опцията-застраховка,нямаше да ги санкционират от Брюксел./това е искал АВ да направи преди да му наскочи строителното лоби,факторът-ИТН и Гроздан Караджов /
Застраховката е най-евтиното за строителя,който сега ще пие една студена вода на застрахователната премия /заради развитието с Дал Бог /и ще трябва да покаже друга сключена застраховка или банкова гаранция./не че и банки не ги фалират в Бг/
Държавата пие една студена вода,защото неустойка няма,преведени са авансово пари,ако решат да спрат работа строителите..
Мазаляк.
Виж целия пост
# 13 085
Stefan Hristov, FB

Димитър Стоянов, министър на отбраната, обяви гръмко днес, че хванал договори за 100 млн. лева в министерството, за които имало фалшиви банкови гаранции.

🌬️След няколко часа се оказа, че това са 5 договора. Тук се дръжте да не паднете! Единият е подписан по времето на самия Димитър Стоянов като служебен министър в кабинета на Гълъб Донев. Сигналът е в прокуратурата от миналата година! Обявиха го за лъжец!
💥Не му е за първи път да лъже публично. По време на кабинета "Петков" публикува част от документ за износ на оръжие за Украйна. Оказа се, че износът е на някакви самолетни части и е от септември 2021 г. от служебния кабинет, в който Митко беше министър.
Виж целия пост
# 13 086
Ох 😂
Вярно ПБ са тотал щета.
Виж целия пост
# 13 087
Замразяват заплатите и на германските депутати

Бундестагът е на път да се откаже от редовното увеличение на депутатските възнаграждения тази година, което би било в размер на близо 500 евро, заради настоящата икономическа ситуация, научи агенция ДПА, цитирана от БТА.

С този ход управляващите искат да изпратят послание към обществото, че народните представители разбират необходимостта от финансова дисциплина в настоящите трудни икономически времена. Законопроектът вече е включен в дневния ред на парламента за късно вечерта в четвъртък.

Кажете сега, не сме ли най-богатата държава.
Виж целия пост
# 13 088
"А защо, нещо лошо ли е да е застрахован строежа? Освен това бас ловя, че е по евродиректива."

Като видни по-можачи от Герб,при преписването на  евродирективата,можеха да заложат и до каква сума за даден проект е опцията-застраховка,нямаше да ги санкционират от Брюксел./това е искал АВ да направи преди да му наскочи строителното лоби,факторът-ИТН и Гроздан Караджов /
Застраховката е най-евтиното за строителя,който сега ще пие една студена вода на застрахователната премия /заради развитието с Дал Бог /и ще трябва да покаже друга сключена застраховка или банкова гаранция./не че и банки не ги фалират в Бг/
Държавата пие една студена вода,защото неустойка няма,преведени са авансово пари,ако решат да спрат работа строителите..
Мазаляк.

Ами ясно, като се обърне колата пътища много. 5 години дремАха, европарите си ги вземАха обратно от ЕС, а някои хора само проблеми търсят и под воловете - телета. Не разбраха, че в България се строи трудно, а европарите парите ги дават за определен срок. Като ти се проточат разни дела по отчуждителни процедури, ПУП-ове и пр. благини и после избори до дупка, хоп, няма европари. Както се казва, каквото сами си надробим, никой друг не може да ни го надроби.

П.С. А защо да е до определена сума? Аз като застраховам, гледам да е за цялата сума на застрахованото ми имущество, а не да клинча (по АВ).
Виж целия пост
# 13 089
не е късно и нашите любимци да се присъединят към замразяване на заплатите.
Виж целия пост
# 13 090
Не разбирам шофьорите , които се кефят на магистрала Тракия, мен ми иде да метна колата на гръб и аз да нося, като знам как се тресе и какви дупки има.
Бойко трябва да патентова този начин на строеж на магистрали - уникален е...
Виж целия пост
# 13 091
Тракия наистина е скандална, не знам какво я правят, но след грамадния ремонт преди по-малко от година, сега всички кръпки са дупки. Миналия уикенд опсувах света.
И няма алтернативни маршрути до Пазарджик, да отговоря на Джанито, има вариант за около половината път само. Колко ни се е искало в годините да имаме обходен и да не трябва да я ползваме тая ужасна магистрала, ама уви.
Виж целия пост
# 13 092
Добре, че Унгария категорично поде инициатива за намаляване на депутатските заплати(броят на депутатите там е по-малък), че и другаде поне малко да последват техния пример.
Докато германците ще спрат годишното увеличение на депутатското заплащане, нашите колко пъти си увеличиха заплатите от началото на годината, никой не знае.
В Бг практиката е първо да се посяга на пенсии и ТЕЛК, макар да са най- ниските в ЕС. То и затова са най- ниските, заради промяна на формули, рязане, замразяване...
Виж целия пост
# 13 093
Някой  писа,че не било толкова просто да се спрат индексациите на депутатските заплати.Е питам аз,как в Германия става,а тук не може?
Виж целия пост
# 13 094
Не може. По-лесно е да приберат парите на училищата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия