Политиката на България - епизод осем

  • 330 403
  • 15 296
# 15 285
Радев: Минималната заплата няма да бъде замразявана Тази година

Жестоко, при тази инфлация.Close

И отглеждането на деца под ножа.

"Не беше постигнато съгласие по предложението за по-гъвкаво ползване на бащинския отпуск за раждане на дете. То беше отправено от Венко Сабрутев и група депутати от "Продължаваме промяната". Не получи подкрепа и предложение за увеличаване на обезщетението при неизползване на отпуска за бременност и раждане, както и за отглеждане на дете до 2-годишна възраст.Sunglasses"
Виж целия пост
# 15 286
Какво общо имат протестите ? Не го ли избраха хората, които гласуваха за него ?
Виж целия пост
# 15 287
Какво общо имат протестите ? Не го ли избраха хората, които гласуваха за него ?
Аз не съм от тези хора, но имам дълбоки съмнения, че избралите го са знаели какво всъщност си избират
Виж целия пост
# 15 288
Не се знае какъв е бюджетът, но вече е скандален. Поне изчакайте да го прочетете.

Ще коментираме всички, включително Мартин Димитров. Той е избран от хора, за да ги представлява. Правят предложения - коментираме ги. Не върви това оправдание "не са във властта". Имат претенции - обръщаме им внимание.

Другите им предложения - разни НПО, университети и т.н. да предлагат членове на ВСС, за мен е недомислено. Но, ако държат да има такива хора, предлагам да поемат отговорност за тях и да ги предложат за обсъждане, когато стане време.
Ти си коментирай каквото искаш, но не го налагай на другите. Аз се интересувам от решенията на хората, от които зависи животът ми в момента. А не на всяка критика към ПБ да се хвърляме към ПП или ДБ. Разбрахме, че те са неможачи, не са във властта. Чакаме можещите да могат да спретнат бюджет.

Изобщо не налагам. Вие се опитвате да наложите да се коментират само управляващите. Тонове страници черногледство четем Simple Smile Изобщо четете ли или коментирате по инерция? За какво бе намесен Мартин Димитров?
Виж целия пост
# 15 289
Да, видях. Манол Глишев. О, извинение имам и още как!
Няма да протестирам! Тези, които ни натресоха Радев, включително и най-вече с протестите СИ, че и под юмрука му някога, вкл. Манол, на когото му писах тогава коментар, че е срамно да се ходи с копейки на протест, да си получат, което си надробиха! Такива стари пушки, като мен, ще излезем едва, когато ножът опре до гърлото, а това ще стане. Но не съм нито забравила, нито простила.

Даже и до гърло да отиде, струва ли си? И срещу Виденов протестите бяха забравени, за да може 4 години по-късно бам тройна коалиция с царя.
Виж целия пост
# 15 290

така е. но нищо не пречи към края на раб.ден да се чуе какво казва главния.  аз цял ден не съм слушал/чел за замразяване , а сега като пуснах новините чух лично от Радев, че нямало да се замразява.

Финансовия министър не е ли главен? Кой отговаря за финансите на държавата, Радев ли? Тогава да закрива министерството на финансите.
кой отговаря за всичките министерства ? финансовия ?

Какво му разбира главата на Радев от финанси? То и на гълъба толкова му разбира, затова са като патета в кълчища.
те четат бг-мамма. тук е пълно с бъдещи министри. като пътеводител са им.  Simple Smile

това е добра новина.
Виж целия пост
# 15 291
Но пък щеше да получиш по-висока пенсия, а и разни обезщетения...

Никаква по-висока пенсия нямаше да получим, защото пенсиите не зависят от процента на осигуровките. Да не говорим, че непрекъснатото увеличаване на МОД също не е вързано с увеличаване размера на максималната пенсия, който е замразен. Обезщетението за безработица също нямаше да мръдне от досегашните нива въпреки предвижданото увеличение на вноската и увеличения МОД. Пладнешки обир, който се опитаха да пробутат като единствения възможен вариант.
Виж целия пост
# 15 292
Но пък щеше да получиш по-висока пенсия, а и разни обезщетения...

Никаква по-висока пенсия нямаше да получим, защото пенсиите не зависят от процента на осигуровките. Да не говорим, че непрекъснатото увеличаване на МОД също не е вързано с увеличаване размера на максималната пенсия, който е замразен. Обезщетението за безработица също нямаше да мръдне от досегашните нива въпреки предвижданото увеличение на вноската и увеличения МОД. Пладнешки обир, който се опитаха да пробутат като единствения възможен вариант.

Че как да не зависят? Thinking
Осигурителен доход: Сумата, върху която реално се плащат осигурителните проценти. По-високите доходи и по-високите осигуровки носят по-високи пенсионни точки (индивидуален коефициент).
Колкото до МОД, не е ли нормално да се увеличи след като и заплатите се увеличават? Все пак, нали искаме да получаваме добри пенсии след време, те ще се увеличат в един момент, когато бюджетът се консолидира след няколко години (ако има добро управление). А и някой трябва да плаща за настоящите пенсионери...
Виж целия пост
# 15 293
Дали вноската е 2-5-10% няма значение за размера на пенсията. Даже сама казваш - зависи от осигурителния доход (плюс още 2-3 неща). Максималната пенсия е замразена от няколко години и пропуснаха да я индексират вече не знам колко пъти, включително и не я предвидиха със злополучния бюджет. Та не, промените нямаше да доведат до по-високи пенсии. Опитаха се да замажат очи с майчинството, но и майките им казаха, че не искат по-ниски заплати, след като се върнат на работа.
Виж целия пост
# 15 294
Дали вноската е 2-5-10% няма значение за размера на пенсията. Даже сама казваш - зависи от осигурителния доход (плюс още 2-3 неща). Максималната пенсия е замразена от няколко години и пропуснаха да я индексират вече не знам колко пъти, включително и сега. Та не, промените нямаше да доведат до по-високи пенсии. Опитаха се да замажат очи с майчинството, но и майките им казаха, че не искат по-ниски заплати, след като се върнат.

Не веднага, естествено. Защо смяташ, че всичко ще стане на момента?
Има значение за по-младите хора - освен това не съм сигурна и не съм гледала в бюджета колко от тези проценти отиват във втория стълб, където събраната сума е по лична партида.
Виж целия пост
# 15 295
Аз явно съм олигарх.😂От където и да го погледнеш все ми режат доходите.От ония с фалшивите ТЕЛК за онко заболяване.И защото е много голям  доходът ми работя на минималната,защото съм в провинцията и с триста зора си намирам работа с такава диагноза.Олигарх от всякъде.Явно такива като мен са най -много в тежест на държавата.😂
Това, за борбата с фалшивите ТЕЛК е дъвка за наивници. По темата се говори от години, но, като че ли, никой не вниква в проблема. Да, има ги. Но ИИ няма как да ги излови. То документално всичко е наред. И при фалшиви диагнози документацията е перфектна. Как ИИ без да види пациента ще каже, че диагнозата е фалшива? И предишната мярка, с пращането на документацията на комисия на случаен принцип, има същите недостатъци. Злоупотребата е, че има несъответствие между състоянието на пациента и документите. Като комисията е само по документи, как се хваща измамата?
лесно. Прави се риск анализ. Има едни социални групи, които трябва да се гледат под лупа - слепи карат кола, с ампутирани крайници катерят покриви.
Ние всъщност мислим в една посока - съгласна съм с вас, но никой не въвежда такива мерки. Последното, което направиха преди около 2 години, беше избора на комисия на случаен принцип. Но комисията гледа само документи и изобщо не се интересува от социалната група на пациента.
Виж целия пост
# 15 296
Дали вноската е 2-5-10% няма значение за размера на пенсията. Даже сама казваш - зависи от осигурителния доход (плюс още 2-3 неща). Максималната пенсия е замразена от няколко години и пропуснаха да я индексират вече не знам колко пъти, включително и сега. Та не, промените нямаше да доведат до по-високи пенсии. Опитаха се да замажат очи с майчинството, но и майките им казаха, че не искат по-ниски заплати, след като се върнат.

Не веднага, естествено. Защо смяташ, че всичко ще стане на момента?
Има значение за по-младите хора - освен това не съм сигурна и не съм гледала в бюджета колко от тези проценти отиват във втория стълб, където събраната сума е по лична партида.

Защото, когато компрометираното управление ми каже, че ми вдига сега веднага осигурителната и данъчна тежест, пък реформи ще правят друг път, имам пълното основание да не го играя шаран. Докато изтичат публични средства като от спукан магистрален водопровод, а бюджетът спонсорира приоритетно общините на наши хора, заемите в ббр на други наши хора и още стотици подобни примери, няма как да очакваш хората да приемат безропотно подобни предложения.

Повишената вноска по ДОО щеше да отива по същото направление, както и до момента.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия