Политиката на България - епизод осем

  • 337 905
  • 15 728
# 15 660
Можеше да ги вдигне, ако не ги бяхме видяли и тях колко струват, а съм далеч от мисълта, че Асен ги вдига.
Виж целия пост
# 15 661
На база личните ми наблюдения над звено от 60 човека, в което само 15 си заслужават заплатите, а останалите симулират дейност или дублират съществуващи длъжности в други администрации, 75% са излишни. Устройва ли те подобен анализ?
Това не е анализ, затова и отговорът е Не. Подобно становище трябва да включва най-малко следното
- Обосновка. Не може да се мери с един аршин в твоя случай 75% излишъци. Това означава примерно персонала на посолство от 20 човека да се сведе до 5 което е меко казано смешно. Много меко казано.
- Очакван ефект върху бюджета. Примерно съкращаваш 25% които като намаляваш персонала така, че офисите които заемат са свободни...може да продължиш...ако имаш желание.
- Очаквана промяна на нивото на работа.
- Искаш ли още?
С голямата ножица се реже когато свиваш дейност или реорганизираш цялостно дадена дейност и прехвърляш разходите към друг бюджет. Когато искаш повишаване на качеството не става просто със звездите ми го говорят.
П.с. Надявам се да нямаш предвид 75 от публичен сектор.
Виж целия пост
# 15 662
Можеше да ги вдигне, ако не ги бяхме видяли и тях колко струват, а съм далеч от мисълта, че Асен ги вдига.
Шегувам се. Нищо няма да вдигне, те са на море вече повечето и пускат снимки с апероли и на шезлонги.

Калоян Методиев е много злобно човече, което не може да преживее, че Радев го изхвърли и постоянно бълва истерични постове във фейса. Всичко, което пише е много далеч от обективността и трезвия анализ.
Иначе като го чета - готов е да го приемат в ППДБ, не знам защо още не е изявил желание. При Корнелия е очевидно, че няма никакво бъдеще.
Виж целия пост
# 15 663
Автоматичното увеличение отпада за всички, не само за силовите структури.
Доживях да се жалят пушачите, и аз съм пушач, но приветстван мярката. Чак пък такова плюене по всеки ред в бюджета...
Приветствам дрането на пушачите и хазарта.
И аз.
Трябваше да се вдигнат и данъците на бизнеса, но не би....

МОД, МОС и винетките малко ли ти се виждат са като допълнително бреме за бизнеса?

Разбирам, че на чужд гръб и 100 тояги са много и че на работещите в ДА все бизнесът ви е виновен, че нямате работа с достойно за вашите разбирания заплащане.

Иначе и за предните протести така се изказваше.

Санди, знам, че нищо различно от това, че е безсмислено намаляването на заетите в публичния сектор не те устройва, та можеш да си спестиш чаршафите.
Виж целия пост
# 15 664
Когато ми платиш за анализа, ще ти го предоставя.
Разбира се, колко? Дай ми цена в която е включена клауза за разпространение и ще се разберем. Неустойките за некачествено изпълнение което включва и кросчек за ИИ колко да бъдат, как ти звучи между 80% и 100%?
Виж целия пост
# 15 665
Можеше да ги вдигне, ако не ги бяхме видяли и тях колко струват, а съм далеч от мисълта, че Асен ги вдига.
Шегувам се. Нищо няма да вдигне, те са на море вече повечето и пускат снимки с апероли и на шезлонги.

Калоян Методиев е много злобно човече, което не може да преживее, че Радев го изхвърли и постоянно бълва истерични постове във фейса.

На мен пък ще ми е интересно да видя колко хора ще събере Simple Smile

БОЕЦ вече организират протест пред МС в събота. Ако идеята за брифинга на АВ е била тази, закъсня - откраднаха му я Grinning Но честно казано се съмнявам.
Виж целия пост
# 15 666
Усещам, че скоро пак ще ни обясняват, че сме си измисли тия нмеща и това не бил бюджета.

Май ще им се наложи да го изтеглят.. в спешен порядък.
Виж целия пост
# 15 667
Санди, знам, че нищо различно от това, че е безсмислено намаляването на заетите в публичния сектор не те устройва, та можеш да си спестиш чаршафите.
Ооо напротив. Целият публичен сектор трябва да се свие и реорганизира. Ама не става от вчера за днес...нито става за 75% по-равно.
Най-малкото ако съкратиш 20% от давам пример с МВР ще си изядеш 20% от бюджета за заплащане за две години напред. А заплатите са над 80% от бюджета на МВР.
Същото е в публичния. В по-малък размер
Виж целия пост
# 15 668
Бюджет, бюджет, тепърва ще излизат безумия от там, но я вижте прогресивния министър

Създават консултативен съвет от роботи към Министерство на иновациите https://dariknews.bg/novini/bylgariia/syzdavat-konsultativen-syv … novaciite-2458828

Няма такава нелепица. Албанците го разбраха отдавна.

ЗКПЧто ще го съветва бивше ченге от ДС, а този - роботи.
Виж целия пост
# 15 669
Можеше да ги вдигне, ако не ги бяхме видяли и тях колко струват, а съм далеч от мисълта, че Асен ги вдига.
Протестите ги предизвикаха наглите крадци на ДП от миналото правителство. Следващите протести ще ги предизвикат наглите крадци на ДП от настоящото правителство.
Виж целия пост
# 15 670
Така е, ама не еврото е виновно.
еврото не може да бъде виновно. началникът му е виновен. еврото е един работник-изпълнител.
няма държава от ЕС, която да не е задлъжняла и то с много.
Виж целия пост
# 15 671

Трябваше да се вдигнат и данъците на бизнеса, но не би....
Мислят си и ПП ДБ като крякат по телевизора и интернет по цял ден и хората ще се вдигнат ще изгонят Радев и ще ги изберат с поне 200 депутата, ама няма ли кой да им каже, че никога няма да стане това.
Чакаме Асен да ги вдигне на протест днес следобед...Joy

И защо да вдига когото и да било? Конкретно той си е депутат и му е добре, като на всичките останали 239 там.
Който нещо не е разбрал от подробните предизборни кампании на юмручето с тетрадките с вересии и го е инсталирал, сега той да ходи да си го деинсталира.
Сигурна съм, че като одерат всички държавни разходи, които не са за депутати, службаши и силоваци с ТЕЛКове, тетрадките с вересии рязко ще станат с отпаднала необходимост.
Виж целия пост
# 15 672
Това, което казах и повтарям е, че ДА в цялост е прекомерно раздута. Трябва оптимизация във всички отдели. И борба с корупцията в ДА и в цялост в държавата. Но може би искам прекалено много
С колко е раздута? Какво трябва да се оптимизира? Колко ще е реално ползата за дефицита?
Ако можеш да отговориш на един от тези въпроси, ще приема, че имаш понятие по темата...или...
Бизнесът първи ще ревне, ако съкратят държавната и общинската администрация. Ако се върнем на главните инженери и архитекти, сега престОят на документите по един инвестиционен проект е месеци. Ако тези хора се натоварят допълнително, колко време ще трябва да чака бизнесът за едно разрешение за строителство, например?
Виж целия пост
# 15 673

Трябваше да се вдигнат и данъците на бизнеса, но не би....
Мислят си и ПП ДБ като крякат по телевизора и интернет по цял ден и хората ще се вдигнат ще изгонят Радев и ще ги изберат с поне 200 депутата, ама няма ли кой да им каже, че никога няма да стане това.
Чакаме Асен да ги вдигне на протест днес следобед...Joy

И защо да вдига когото и да било? Конкретно той си е депутат и му е добре, като на всичките останали 239 там.
Който нещо не е разбрал от подробните предизборни кампании на юмручето с тетрадките с вересии и го е инсталирал, сега той да ходи да си го деинсталира.
Сигурна съм, че като одерат всички държавни разходи, които не са за депутати, службаши и силоваци с ТЕЛКове, тетрадките с вересии рязко ще станат с отпаднала необходимост.
Не си мисли, че за тях е върхът на сладоледа  да си прост депутат 🤣, много по високо се целят всички
Виж целия пост
# 15 674
Омразника АВ:
Това, което се вижда в този бюджет, е много просто - замразени са всички социални плащания, минималната заплата е замразена на нивата от 2026 г. до приемането на нов механизъм за нейното изчисляване. Дефицитът се появява по две пера. Първото е издръжката на държавната администрация - вода, кафе, тоалетна хартия, ремонти, нови коли - се увеличава с 1,5 млрд. евро, т.е. с 35% - само това е 1% от БВП. Второто нещо е - вдигат се драматично капиталовите разходи до 9,3 млрд. евро, при условие, че миналата година, с цялото харчене, което беше, са похарчени 5,8 млрд. евро. Тези две пера, ако се коригират, отиваме на дефицит от 1,7%, а не на 5,7%".

Общинската програма се прекратява в настоящия ѝ вид - да е прегледно написана в бюджета - и се връща моделът, който познаваме от времената на ГЕРБ, т.е. регионалният министър предлага, а МС решава с постановление коя община какво ще получи и дали ще получи. Това е заложеният модел в този бюджет"
https://bnrnews.bg/main/post/494670/asen-vasilev-ogromna-lazha-e … y-e-samoubiystven

Много ще го мразят мотикарите.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия