С какво ви дразнят свекървите? – 172

  • 27 484
  • 737
# 330
Е, въпрос на приоритети. И на характер.
Демонстрирах същото безразличие и със свекъра ми.
Просто е – не позволяваш на други да имат повече власт над твоя живот от теб самата.
Виж целия пост
# 331
Как ще реагира на ситуацията е силата на loveme. Тя върху другото няма контрол.
Като се сетя колко години съм се дразнела на майка си за какво ли не....ми в един момент приех, че си е такава и спрях да й се връзвам и ми олекна.
И е много важно да нямаш очаквания към човек, който те дразни с нещо....ама никакви очаквания!
Виж целия пост
# 332
Как ще реагира на ситуацията е силата на loveme. Тя върху другото няма контрол.
Като се сетя колко години съм се дразнела на майка си за какво ли не....ми в един момент приех, че си е такава и спрях да й се връзвам и ми олекна.
Точно.
Има два варианта:
1. Избираш поведението на свекървата да оказва влияние върху твоя живот и тогава всяка дреболия започва да ти влияе;
2. Избираш поведението на свекървата да не оказва влияние върху твоя живот и минаваш в режим "рови си в боклука/...., не ми пречиш, аз си имам по-важни неща". И си гледаш живота.

Разбира се, за да можеш да избереш вариант 2, преди това не трябва да си се съгласявала да живееш със свекъри.
Виж целия пост
# 333
А защо трябва да реагираш изобщо? Ти си ги хвърлила и си приключила с тия дрехи. Да ги взема който иска.

Нови дрехи на боклука не одобрявам аз, обаче.
Виж целия пост
# 334
Мен пък би ме смутило някой да рови в боклука ми. Там се хвърлят и лични неща. Все едно някой да рови в скрина ми, само че излишния.
Виж целия пост
# 335
Мен пък би ме смутило някой да рови в боклука ми. Там се хвърлят и лични неща. Все едно някой да рови в скрина ми, само че излишния.

Именно. Напомня ми на онези психопати, които скришно миришат прашките на някоя жена.
Виж целия пост
# 336
То клошари редовно ровят в кофите с личните ни изхвърлени неща.
Виж целия пост
# 337
Ама нали е боклук? Честно, недоумявам.
Аз съм го хвърлила, решила съм, че не ми трябва. Ако ще свекърва, леля, учинайка, съседка да събира обелките ми от картофи и да ги прави на герданче и да ги продава за 19487 евро - мен това въобще, ама хич не ме интересува.
Но действително ползвай контейнери за дрехи, ако са по-нови. Най-стари дрехи или обувки (които наистина не могат да се използват) изхвърлям до кофите да ги взимат циганите.
Как ще реагира на ситуацията е силата на loveme. Тя върху другото няма контрол.
Като се сетя колко години съм се дразнела на майка си за какво ли не....ми в един момент приех, че си е такава и спрях да й се връзвам и ми олекна.
Точно.
Има два варианта:
1. Избираш поведението на свекървата да оказва влияние върху твоя живот и тогава всяка дреболия започва да ти влияе;
2. Избираш поведението на свекървата да не оказва влияние върху твоя живот и минаваш в режим "рови си в боклука/...., не ми пречиш, аз си имам по-важни неща". И си гледаш живота.

Разбира се, за да можеш да избереш вариант 2, преди това не трябва да си се съгласявала да живееш със свекъри.
[/color]


Абсолютно. Сетих се за една потребителка, която явно беше избрала 1-вия вариант и толкова се беше вкарала във филма, че се дразнеше, защото свекървата ѝ казала, че косата ѝ е къса и рядка...
Ама наистина страдаше.
Виж целия пост
# 338
Време и житейски опит трябват, за да не се дразни човек на тъпи изпълнения. А най-много помагат големите разстояния и редките срещи.
Виж целия пост
# 339
То клошари редовно ровят в кофите с личните ни изхвърлени неща.
Не и моите. Аз си изхвърлям нещата, преди да дойде камионът. Grinning

Когато става дума за вещи и дрехи, разбира се. Иначе кофичките от кисело мляко и опаковката от каймата си ги хвърлям всеки ден.
Виж целия пост
# 340
Благодаря ви за отговорите!!!
Виж целия пост
# 341
Да не е било някаква демонстрация това с дрехите - "Ето, ще ги хвърля на боклука, но няма да ти ги дам"Smiley  Може дори да са били леко отвън, да се виждат, или да са хвърлени нарочно пред свекървата, да види Smiley
Спекулирам, разбира се, но явно има някаква предистория, за да се уцели така момента, едва ли тази свекърва непрекъснато и профилактично наднича в кофите Smiley
Виж целия пост
# 342
В смисъл, някой не иска да ти даде нещо свое и ти ще го изровиш от кофата за боклук, за да стане на твоето?
Виж целия пост
# 343
Каква демонстрация? Ако искам да хвърля моя дреха, я хвърлям. Това не е демонстрация, а дребно битово решение. За такова нещо не се дължи обяснение. Просто го правиш.
Виж целия пост
# 344
Пък който е решил да се унижава, за да "стане на неговото".... Добре дошъл е Grinning Само бих се смяла на акъла на тоя човек.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия