С какво ви дразнят свекървите? – 172

  • 27 470
  • 737
# 585
И моя е такъв, но не искам да се излагам
Скрит текст:
пред нищонепозиращи хора, които грам вина нямат в създалата се ситуация.  Нито с мои роднини, нито аз съм ги канила, че да им звъня. Звънна ли им ще последват още разговори и излишно раздуване. Все неща, с които не искам да се занимавам. Църквата е на същата улица, където живее свекървата. Минавам с количката оставям сладките, пуша една цигара докато виждат детето и си тръгвам. Изобщо няма да се занимавам с друго. Аз ги предупредих. Онази взе да разсъждава, че щяла съм да я направя за смях, да не смеела да каже, че е баба, а внучето не било при нея. Смях в залата.
Ти не се излагаш. Докато разсъждаваш така, тя ще ви манипулира.
Това е изцяло нейна инициатива, тя не е под запрещение, не е дете, следователно тя носи отговорност за постъпките си.
Виж целия пост
# 586
Някой няма ли да обясни що за обичай е това „сарандисване“? Какво се прави обикновено, как... За повече яснота, не за друго. Simple Smile
Да не е някакво официално представяне на бебето пред родата и затова да е цялата драма?
Виж целия пост
# 587
На мен на погача ми прилича, но ми се струва супер неадекватно да каниш хора от другия край на страната, че и да искаш децата да плащат масрафа.
Виж целия пост
# 588
Аз  си държа на мнението да се каже истината, дори да покажеш бебето заради роднините. Удобно  е , тъкмо се е събрала публиката - не е наш празник,  свекървата го измисли и ви покани, не знаехме ,не ни информира , какво остана да пита. И си плащаме нейното удоволствие. Лесно е да се изфукаш с чужди пари.
 Нека се сърди ,некае  скандал. Но може да и светне, че сте хора и вие, не сте зависими  от нейното благоволение.
Лесно говоря ,като не е мой проблем.
 И това ще мине ,пак ще цъфне по никакво време на вратата,  има такива хора ,мисли , че дъжд вали, дебелооко и дебелокожо.
 Минава ми през ум еретичната мисъл, че може да обере и прибере подаръците. Поне тези в пари, няма да се учудя ,за морални вреди, че притеснена.
Виж целия пост
# 589
И що? Само да се създават още интриги и стрес.
Решилаце да отиде, показва бебето, казва, че е уморена, защото не спи, а и е кисело детето и си тръгва.
Мъжът и да обясни на майка си, че това е последен компромис.
Виж целия пост
# 590
За мен грешка номер едно е, че синът не е говорил с майка си веднага след като е разбрал.
От там нататък е едно ненужно надцакване.

Грешката на Злодеида обаче е, че все пак ще отиде.
Аз съм проклета и не бих отишла. Даже ще заобиколя по друг маршрут до вкъщи, за да не минавам покрай събитието. Ако искам определени близки да видят бебето, ще ги поканя за по едно кафе вкъщи след нещото у свекървата, за да ги уважа някак все пак.
Виж целия пост
# 591
От това, което аз прочетох в нета, сарандисвсне идва от гръцки.На 40я ден от раждането на бебето, свекървата, или майката на родилката я води с бебето в църквата,за да се чете чиста молитва.Един вид благодарност към Господ,че през тези 40 дни е опазил майката и бебето и това се счита за първото въвеждане на бебето в църквата/християнството.
   След това, в дома на бебето се събират приятелки на майката, две нераждали разпъват бяло платно над главата й.Чупи се сладка питка над платното ,наречена за деня, като първото парче е за Богородица.После всяка си взема парче и оставя метална паричка.Платното се връзва и се оставя на най -високото място да пренощува, а на другия ден с трохичките се нахранват птички. Жените с черпят със сладки неща и наричат на бебето за късмет,здраве и.тн.Парчиките се поставят под дюшечето, да е силно и здраво като желязото. Когато си тръгват, майката не изпраща никой, прави го друга възрастна жена/свеки.
    Струва ми се в случая, че свека набляга на банкета. Което е далеч от смисъла на чистата молитва, ако изобщо някой в картинката е вярващ.
    Също и погача не " виждам" , не разбрах майката да е поканила приятелки и свои близки.
   Аз съм била на такъв ритуал на една от най-близките ми приятелки на сина. В църквата и оттам у тях.Бяхме си подготвили пожеланията, орисванията на едни свитъчета, тя ги прибра .Чете си ги от време на време , и на него ги чете. А ние , наистина като орисници сме опора на детето.
Виж целия пост
# 592
Скрит текст:
За мен грешка номер едно е, че синът не е говорил с майка си веднага след като е разбрал.
От там нататък е едно ненужно надцакване.

Грешката на Злодеида обаче е, че все пак ще отиде.
Аз съм проклета и
не бих отишла.
Скрит текст:
Даже ще заобиколя по друг маршрут до вкъщи, за да не минавам покрай събитието. Ако искам определени близки да видят бебето, ще ги поканя за по едно кафе вкъщи след нещото у свекървата, за да ги уважа някак все пак.
И аз не бих отишла.
От една страна съм на принципа "който кани гости, да си ги посреща", и второ – въобще не обичам подобни събирания, което няма нищо общо със свекървата. По принцип не ги обичам. Недоспала, с бебе с колики... Само до това ще ми е.
Виж целия пост
# 593
За мен грешка номер едно е, че синът не е говорил с майка си веднага след като е разбрал.
От там нататък е едно ненужно надцакване.

Грешката на Злодеида обаче е, че все пак ще отиде.
Аз съм проклета и не бих отишла. Даже ще заобиколя по друг маршрут до вкъщи, за да не минавам покрай събитието. Ако искам определени близки да видят бебето, ще ги поканя за по едно кафе вкъщи след нещото у свекървата, за да ги уважа някак все пак.

Не, грешка номер едно е, че Злодеида е спряла мъжа й да вдигне скандал още щом са разбрали. Той е искал, но тя го е спряла. После решили да гледат сеир.

Злодеида, не искам да съм лош пророк, но още ще те четем в темата, пък ти си мисли, че ще им го върнеш и няма да знаят откъде им било дошло. Прави са другите, които казват, че сега яко се съгласите, винаги ще ви се качва на главата.

Иначе и аз съм проклета и напук нямаше да отида, ако някой си мисли, че ще се разпорежда с времето ми.
Виж целия пост
# 594
Злодеида, пожелавам ти наистина да си спазиш плана за деня! Защото като те чета, си мисля, че ще "клекнеш" пред свекървата и ще ѝ дадеш картбланш да ви се катери по главите. Дано не съм права.
Виж целия пост
# 595
Злодеида, в крайна сметка се оказва, че се съобразяваш изцяло с нейните импулсивни решения и вървиш по наложения от нея сценарий, а според мен това съвсем не е ок. Лично аз не бих присъствала и бих заявила пределно ясно, че подобни своеволни инициативи, предприети без съгласуване с родителите, са изцяло нейна отговорност и съответно тя сама следва да понесе последствията от тях. Не за половин час, не за десет минути, дори не и символично за пет.

Според мен самият факт, че в крайна сметка се съгласяваш, единствено валидира поведението ѝ и я окуражава да продължава да прекрачва граници със същото самочувствие и усещане за безнаказаност. А когато едно поведение не среща реални последствия, няма и как човек да си извлече поука за в бъдеще.

Детенцето, щом предстои да му правите погача, най-вероятно е едва на четиридесет дни — изключително мъничко и уязвимо бебе. В момента циркулират безброй вируси и честно казано оставам с усещането, че правиш компромис със собствените си усещания и комфорт единствено за да избегнеш напрежение и да бъдеш удобна. А в подобен период приоритет би трябвало да бъдат твоето спокойствие, възстановяването ти и сигурността на бебето, а не удовлетворяването на чужди очаквания и амбиции.

А това, че се очаква вие да финансирате събитие, организирано еднолично и без ваше реално участие в решението, вече граничи с откровена абсурдност. И най-вероятно в крайна сметка съпругът ти ще поеме разходите, което отново ще затвърди у нея убеждението, че може спокойно да действа еднолично, без да се съобразява, без да търси съгласие и без поведението ѝ да води до каквито и да било последствия.
Виж целия пост
# 596
На мен на погача ми прилича, но ми се струва супер неадекватно да каниш хора от другия край на страната, че и да искаш децата да плащат масрафа.

Не и в този случай.
Както обяснява авторката, те клякат и свекървата вече  е наясно, че тя води парада.
Така че, не се случва нищо, което да не се е случвало и досега.
Свеки, организира, кани, те се присъединяват и плащат.
Виж целия пост
# 597
Е бащата нали ще е там, няма да спи за подаръците, които получава детето му.
А такова обяснение пред гостите кой плаща масрафа е много грозно. Ще им пресядат залците на хората. Отврат.
Аз  си държа на мнението да се каже истината, дори да покажеш бебето заради роднините. Удобно  е , тъкмо се е събрала публиката - не е наш празник,  свекървата го измисли и ви покани, не знаехме ,не ни информира , какво остана да пита. И си плащаме нейното удоволствие. Лесно е да се изфукаш с чужди пари.
 Нека се сърди ,некае  скандал. Но може да и светне, че сте хора и вие, не сте зависими  от нейното благоволение.
Лесно говоря ,като не е мой проблем.
 И това ще мине ,пак ще цъфне по никакво време на вратата,  има такива хора ,мисли , че дъжд вали, дебелооко и дебелокожо.
 Минава ми през ум еретичната мисъл, че може да обере и прибере подаръците. Поне тези в пари, няма да се учудя ,за морални вреди, че притеснена.
Виж целия пост
# 598
Аз съм тотално неконфликтна личност и щеше да ми е много трудно да реша как да постъпя в тази ситуация, но понеже тази свекърва е изключително проста и нахална жена (извинявам се, че го казвам), то заслужава да бъде отсвирена показно. Ама отстрани да се каже е далеч по-лесно.
Виж целия пост
# 599
Погача трабва да е... Аз не съм ходила в църква на 40 дни, но имахме погача и бяхме само жените. Този банкет как ще се състои не знам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия