С какво ви дразнят свекървите? – 172

  • 27 512
  • 737
# 225
При син на 35  едва ли.
Съседкиет ме одумваха ,че синът си пере и мята прането.  Как може.
Има две ръце и два крака ,че и глава, може.
Виж целия пост
# 226
Злодеида, да ви е живо и здраво бебчето и леко възстановяване на теб!
Виж целия пост
# 227
Злодеида, честито бебе! Нямам деца и не знам как се чувстваш, но съм съгласна с останалите момичета - изключен телефон, изключен звънец и свекървата по-далече.
Виж целия пост
# 228
На 56 е. 70ти набор.
Виж целия пост
# 229
Злодеида,

честито бебче, да е здраве и ако може да спи повече.
Скрит текст:
И неспящите бебета порастват, само дето измъчват майките си. И аз съм била неспяща, и моето дете също.
Майка ми ме успокояваше, че най-много реват умните бебета - искат да кажат нещо, но не могат. Едва ли е вярно, но ми даваше надежда и ме успокояваше.

И аз като другите момичета мисля, че трябва да сложиш граници веднага.
Кога, ако не сега. Превърни слабостите си в сила. Обясни на ТМ и майка му за хормоналната буря и след-родилна депресия. И смело поставяй граници.

Ето няколко идеи:

1. Арменска: като дойде свекървата ти, след всяко друго изречение повтаряй рефрена: "нищо, че дойде непоканена и в неудобно време". Идва свекървата, отваряш, "О, ти ли си. Влез, влез. Рефрен. Искаш ли кафенце. Рефрен. Чакай да видя дали не е свършило. Рефрен (В училище партийната секретарка обикаляше къщите по нощите да проверява дали сме се прибрали. Но стигна до арменските родители. Посрещнали я с тази "формула". Издържала да слуша рефрена цели 5-6 пъти (комунистките бяха нагли и упорити). После мръсна газ и забрави завинаги партийните повели).

2. Научна:
Обясняваш за хормолната буря след раждане. И добавяш, че грешките на родилката не се броят - викане, гонене на гости, нетактично поведение, не е виновна родилката, а хормоните. И действаш директно. Ако свекървата отговори нещо, изобщо не спориш, а напомняш за научните факти (хормоните), което е обективна истина и дори свекървите не могат да я оборят, а трябва да мълчат. 
Същата ситуация като в т. 1 - идва непоканена, директно казваш "Пак не се съобразяваш с децата". Тя се цупи, говори - а ти напомняш за хормоните.

3. Уморена и разсеяна Това е реално махането на звънците и изключвване на телефона. Но ако свекървата пита защо не си отворила, казваш "нали знаеш, че от недоспиване съм уморена и разсеяна. Не съм чула".

Постоянното намилане, че си по-голяма от сина й (не е грешка, а нарочно натякване), че ти е втори брак  - е чиста злоба, повярвай ми. Аз се мислех за добра и тактична, но дори аз не бих ги издъража.

Пак идеи: като каже, че генът ти е силен, затова те избират много мъже. Отговор: благодаря за комплимента, така ще засилия и Вашия ген.
Отговор за възрастта: много забравяш, трябва да отидеш на невролог, да не се окаже ранна деменция, Алцхаймер или друга страшна болест. И пак включваш научната част, че диагнозата трябва да се постави рано, защото тези болести са нелечими, но могат да се забавят.
Виж целия пост
# 230
Хубаво е майките на момчета да се замислят и да възпитават у тях още в ранните им години някакви навици - да оправят легло, да простират, да си готвят… не го разбирам това „жалене” на мъжката рожба.
А защо само майките? Не може ли бащите да покажат с действия, че и те участват в домакинската работа Grinning

Злодеида, честито бебе.
Виж целия пост
# 231
Биборана, вариант 3 може би е моят. По принцип не обичам стратегии и играчки. Обичам да се разбера право куме в очи и с малки приказки, но с тази жена явно така не става.
Виж целия пост
# 232
Аз не разбирам за какво са всичките тези стратегии, омотавания кога какво да каже.
  Твоят дом/че и буквално в този случай/- твоята крепост.Ако искаш отваряш, ако не искаш не отваряш. Няма нужда от поклони и метани.
    Доколкото помня, веднъж вече й е казано.
   Злодеида, тя няма да разбере, колкото и възпитано да се държиш.
Виж целия пост
# 233
А защо само майките? Не може ли бащите да покажат с действия, че и те участват в домакинската работа Grinning

Е, защото от време оно уж майките се водят възпитателки и после тях гледат лошо, ако детето не е възпитано добре.😀
Виж целия пост
# 234
Що ли - след гладене и т.н. и  възпитанието е от женските работи.
Виж целия пост
# 235
Е, личният пример е най-важен. Затова се връчва един леген на мъжа и да простира (примерно). ММ простира, докато аз готвя, защото готвенето не е неговото. Разделение на труда, така да се каже. И други дейности извършва. Така, че и двамата сина виждат добре.

Едно време и моята свекърва тичаше да му дърпа дрехите от ръцете, ама - на, спря. Simple Smile

Злодеида, наистина явно няма да стане с обяснения... Уви. Живи и здрави да сте, пък бабата дано накрая разбере. (Малей, като се замисля, че е само 4 години по-голяма от мен и чукам на дърво да не взема да се бъгна и аз, ако се появи някое внуче... Simple Smile ).
Виж целия пост
# 236
Хубаво е майките на момчета да се замислят и да възпитават у тях още в ранните им години някакви навици - да оправят легло, да простират, да си готвят… не го разбирам това „жалене” на мъжката рожба.
А защо само майките? Не може ли бащите да покажат с действия, че и те участват в домакинската работа Grinning

Скрит текст:
Злодеида, честито бебе.
Може и трябва. И възпитанието, и гладенето са обща "работа".



Скрит текст:
Злодеида,

честито бебче, да е здраве и ако може да спи повече.
Скрит текст:
И неспящите бебета порастват, само дето измъчват майките си. И аз съм била неспяща, и моето дете също.
Майка ми ме успокояваше, че най-много реват умните бебета - искат да кажат нещо, но не могат. Едва ли е вярно, но ми даваше надежда и ме успокояваше.

И аз като другите момичета мисля, че трябва да сложиш граници веднага.
Кога, ако не сега. Превърни слабостите си в сила. Обясни на ТМ и майка му за хормоналната буря и след-родилна депресия. И смело поставяй граници.

Ето няколко идеи:

1. Арменска: като дойде свекървата ти, след всяко друго изречение повтаряй рефрена: "нищо, че дойде непоканена и в неудобно време". Идва свекървата, отваряш, "О, ти ли си. Влез, влез. Рефрен. Искаш ли кафенце. Рефрен. Чакай да видя дали не е свършило. Рефрен (В училище партийната секретарка обикаляше къщите по нощите да проверява дали сме се прибрали. Но стигна до арменските родители. Посрещнали я с тази "формула". Издържала да слуша рефрена цели 5-6 пъти (комунистките бяха нагли и упорити). После мръсна газ и забрави завинаги партийните повели).

2. Научна:
Обясняваш за хормолната буря след раждане. И добавяш, че грешките на родилката не се броят - викане, гонене на гости, нетактично поведение, не е виновна родилката, а хормоните. И действаш директно. Ако свекървата отговори нещо, изобщо не спориш, а напомняш за научните факти (хормоните), което е обективна истина и дори свекървите не могат да я оборят, а трябва да мълчат. 
Същата ситуация като в т. 1 - идва непоканена, директно казваш "Пак не се съобразяваш с децата". Тя се цупи, говори - а ти напомняш за хормоните.

3. Уморена и разсеяна Това е реално махането на звънците и изключвване на телефона. Но ако свекървата пита защо не си отворила, казваш "нали знаеш, че от недоспиване съм уморена и разсеяна. Не съм чула".

Постоянното намилане, че си по-голяма от сина й (не е грешка, а нарочно натякване), че ти е втори брак  - е чиста злоба, повярвай ми. Аз се мислех за добра и тактична, но дори аз не бих ги издъража.

Пак идеи: като каже, че генът ти е силен, затова те избират много мъже. Отговор: благодаря за комплимента, така ще засилия и Вашия ген.
Отговор за възрастта: много забравяш, трябва да отидеш на невролог, да не се окаже ранна деменция, Алцхаймер или друга страшна болест. И пак включваш научната част, че диагнозата трябва да се постави рано, защото тези болести са нелечими, но могат да се забавят.
Нищо от това не бих използвала. Влизането в обяснителен режим с нахални хора е сериозна грешка.
Виж целия пост
# 237
Аз бих я изгонила най-демонстративно. И в най-прав текст ще ѝ кажа, че вече ще идва, като се обажда предварително и само като кажа, че е удобно. След втория път, изобщо не бих се церемонила. Не си заслужава родилка и изобщо цялото семейство с малко бебе да се съобразява с тоя и оня, макар и близък роднина на една от страните. Трябва да се съобразяват само четиримата един с друг.
Виж целия пост
# 238
Аз пък мисля, че човекът който трябва да я изгони е сина и. Той трябва да и постави граници и да я спре да идва, когато и скимне.
Виж целия пост
# 239
Гоненето ми се вижда краен вариант.
Най-лесното е: изключен звънец, спрян звук на телефона и минава в режим "не отварям, когато не съм канила никого".
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия