Харесвате ли музика, генерирана от ИИ (Изкуствен интелект)?

  • 2 097
  • 52
# 15
Слушам и съм потресена от себе си, защото ми харесва чак пристрастяващо.  В интерес на истината в Спотифай си слушах нещата, които си харесвам и са реални групи/изпълнители, но в един момент алгоритъма започна да ми "пуска" тези ИИ неща подбрани въз основа на моя вкус и дори мина време докато се усетя, че всъщност слушам ИИ произведнения.
Виж целия пост
# 16
Аз лично направих супер яките песни за децата ми, за 2-3 приятелки за повод, и няколко просто ей така. Искам да ви кажа, че съм мега накефена как се получиха. Една песен, за да стане както съм си я представяла, обикновено ми отнема един ден. С всички промени в prompt, текст, и после вариациите.
Иначе харесвам определени групи и не слушам рандъм музика в Spotify. Но пък нямам нищо против изпълнителните да си помогат с AI, най-вероятно така или иначе вече всички го правят и без моето одобрение. Grinning
Виж целия пост
# 17
Слушала съм , но не мога да кажа, че чак ми харесва много. Посредствено е. Понякога зад истинските хитове се крият човешки истории, любов, мъка и др. ИИ се опитва да имитира, но се получава толкова колкото и когато прави човешки ръце и крака с по 6 пръста.
Виж целия пост
# 18
Старата песен. Първо беше електронната музика, при която няма оркестри, а един компютър, и уж беше само "тенекия", а вече е 99,9% във филмите и комерсиалната музика. Сега "ценители" опитват да убеждават, че композирането ѝ е бездушно, но 100% не могат да различат две непознати творби, едната писана с ИИ, другата без.

Не ми се занимава да правя изпит, но ще оставя на съвестта на всеки да прецени как разграничава тези две версии: https://www.tiktok.com/@jarredjermaine/video/7576448456378699063
Виж целия пост
# 19
И аз имам дузина близки приятели музиканти, че единия и композира и се опитват да ме убедят в липсата на емоция и “душа”, но аз тъпо и упорито си слушам понякога изкуствени парчета и нямам способност да разгранича от естествен глас.
Виж целия пост
# 20
Има цял куп български песни, генерирани с ИИ. Слушам на български, на английски на всякакъв език. Харесват ми. Някои от тях са доста подобни и се познава веднага че са ИИ песни, но някои се отличават. Установих, че ИИ имитира емоции превъзходно и доста ИИ песни са по-емоционално заредени, отколкото ако са изпълнени от хора.
Така че не знам откъде идва твърдението че няма емоции.  Аз лично, ако искам твърде емоционална музика си имам вече списък от ИИ емоционални песни, които си пускам.

Eто тук например ИИ се справя добре с емоциите в музиката:
https://m.youtube.com/watch?v=rOc8ZNI7jJ4
Виж целия пост
# 21
Спокойно – няма да „убие“ живите изпълнители 🙂

Това е просто нов инструмент, както навремето са били синтезаторите и компютърната музика. В началото винаги изглежда странно, после си намира мястото.

Да, има си плюсове – по-ясно произношение, разнообразие от езици, лесен достъп. Но пък му липсва нещо човешко – емоция, лична история, присъствие.

Не е предателство да го слушаш 🙂 Просто е друг тип съдържание. Хората няма да спрат да искат истински артисти, концерти и живо изпълнение.

По-скоро ще съществуват паралелно, отколкото едното да „убие“ другото.
Виж целия пост
# 22
Този "комикс" обобщава всичко за ИИ:
Виж целия пост
# 23
Адвокат на дявола...

За липсата на чувства в ИИ музиката. Една и съща мелодия като инструментал, на английски и испански.
Отделете  две минути да кажете да кажете дали има емоция?
www.youtube.com/watch?v=-_2buvxvKBY&list=RD-_2buvxvKBY&start_radio=1
www.youtube.com/watch?v=ja26dvCftgE&list=RDja26dvCftgE&start_radio=1
Виж целия пост
# 24
Отначало много се съпротивлявах, имах чувството, че изневерявам на човечеството ако ми хареса AI песен. Обаче ми направи впечатление, че си пускам случайни RnB песни в Спотифай и почва някаква супер яка песен, която ме кара да погледна коя е - е, почти винаги е AI. Няма емоция ли? Има такава емоция, че ревеш с глас! Пример
https://youtu.be/gHOMeN896Xs?is=NiNAihp2HrgAoyfV
А Xania Monet - Miscarriage blues ме накара да хлипам като малко дете.
За хаус миксовете да не отварям дума - вокали, мелодии - идеални са.
Виж целия пост
# 25
Старата песен. Първо беше електронната музика, при която няма оркестри, а един компютър, и уж беше само "тенекия", а вече е 99,9% във филмите и комерсиалната музика. Сега "ценители" опитват да убеждават, че композирането ѝ е бездушно, но 100% не могат да различат две непознати творби, едната писана с ИИ, другата без.

Не ми се занимава да правя изпит, но ще оставя на съвестта на всеки да прецени как разграничава тези две версии: https://www.tiktok.com/@jarredjermaine/video/7576448456378699063

Точно!
Като почнеш от булите, дето не са искали печки на ток, че не готвиш така добре, както с печка на дърва. Минеш през какво ли не, електронната музика, ИИ асистент и стигнеш до изкуството. Една и съща песен на претенциозността ...
Виж целия пост
# 26
Спокойно – няма да „убие“ живите изпълнители 🙂

Това е просто нов инструмент, както навремето са били синтезаторите и компютърната музика.
...

Вие кога за последно сте били на концерт с 1500 или 2000 инструменталиста? Изглежда просто не знаете историята  на музиката.
Живата музика умря, остана само евтината чалгия и цигания.
Оркестровата музика също умря. Композира се само електронно. Сигурно за последно събраха оркестър за саундтрака на Индиана Джоунс.
Даже гласовете на жени със съмнителна репутация, минаващи за попдиви, се обработват софтуерно в реално време с autotune, за да не проличи, че дори не пеят.
Виж целия пост
# 27
Не всичко, но и от ИИ-изпълнителите си имам някои любимци.
Виж целия пост
# 28
Спокойно – няма да „убие“ живите изпълнители 🙂

Това е просто нов инструмент, както навремето са били синтезаторите и компютърната музика.
...

Вие кога за последно сте били на концерт с 1500 или 2000 инструменталиста? Изглежда просто не знаете историята  на музиката.
Живата музика умря, остана само евтината чалгия и цигания.
Оркестровата музика също умря. Композира се само електронно. Сигурно за последно събраха оркестър за саундтрака на Индиана Джоунс.
Даже гласовете на жени със съмнителна репутация, минаващи за попдиви, се обработват софтуерно в реално време с autotune, за да не проличи, че дори не пеят.
Днес бяхме на детски концерт, ако не смятаме компютъра децата пяха прекрастно Simple Smile
Виж целия пост
# 29
Днес бяхме на детски концерт, ако не смятаме компютъра децата пяха прекрастно Simple Smile

Вие, сериозно ли?? От нямане как да подкрепите думите си ми привеждате пример от детската градина?
Не отговорихте на въпроса ми кога за последно видяхте на едно място 1500-2000 инструменталиста. Професионалисти. Не фалшиво пеещи деца.

Във фейсбук носталгици обясняват как едно време храната била по-вкусна. Доматите били по-домати, черешите и те. Ами като ходиш цял ден на къра и хляба беше по-вкусен и водата беше "по-истинска", да не кажа мокра. Та същото е с музиката. Първенющина е преструването, че едни аудио вълни били по-хубави, а други не били. Всичко, което може да се възпроизведе от кожа, метал и дърво може да се възпроизведе и по електронен начин, но по-чисто и контролирано. Това е като ръчно рисуваните плочки за баня. Имаше такива в Африка на петорна цена. Не са по-хубави, криви са и груби. И за тях има "ценители", но са изчезващ вид. Изключения, потвърждаващи правилото. Крайно време е да се събудим, че вече не сме най-умните на тази планета.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия