Първокласници 2026-2027 година

  • 1 392
  • 38
# 15
В нашия списък пише гуменки/маратонки. Според мен би било ок и с някакви по-леки маратонки.
Ние униформа взехме и е в нас даже, но са само тениска и блузка. Чакаме горнищата да пристигнат.
Днес от лятната академия са им дали е домашно.
Оставих я да пише - начертала си поле и отдясно, че я домързяло да си довърши реда с елементите Joy, та ще е забавно от септември.
Виж целия пост
# 16
Синковецът има едни обувки от китайските barefoot, които директно ще заминат за физическо. Тъкмо са със светли подметки, както ги искат, и наподобяват гуменки.
Кутии за храна (и буркани, и кутийки за дресинг/сос...) поръчах стоманени от Temu. Уплътняват добре и съм доволна от качеството им. Не бяха хич евтини, та се надявам да издържат. Взех и една термо чанта за тях, но ми се иска да намеря от някъде термо раничка, защото мисля, че ще е по-удобно така.
Тетрадките искам да ги видя и пипна. Имат изискване за някакви полета отгоре и отдолу от училището, отделно трябва да съм сигурна в хартията, и накрая искам и той да си ги хареса. Преди мнооого време моите ученически тетрадки ги купувахме от Метро.
Униформите вече са вкъщи. Миналата година ми се наложи да търся изчистен панталон за едно тържество в градината и се оказа, че по детските магазини бързо свършвали в този размер, защото ги взимат за училище. Видях обаче един панталон от HM, който е приличен, а цената е добра. Ако на някого ще му е полезно: https://www2.hm.com/bg_bg/productpage.1167367002.html Такъв е 25€ от фирмата на униформите, а лого няма.
Виж целия пост
# 17
Обаче от Тему вече не си заслужава да се поръчва, иначе аз доста неща исках да поръчам от там, не само кутии, но и други интересни нещица за приготвянето на храна, но уви…
Аз също само тетрадки няма да поръчам онлайн, защото госпожицата държи сама да си ги избере. При нас по списък не е уточнено да имат някакви специални изисквания, пише само по 10 броя от вид.
В orange center в момента подаряват раница при поръчка над 59€, но не знам каква е марката на раницата.
Виж целия пост
# 18
Здравейте, всички ли имате списъци за пазаруване? От нашето училище нищо не са изпращали…а хич не ми се иска да купувам всичко в последния момент:(
Виж целия пост
# 19
Да, списъкът за пазаруване ни беше раздаден на първата родителска среща, заедно с адрес на магазина за униформите и ценоразпис на различните елементи от униформата. На същата родителска среща бяха раздали и бележки за всяко дете, с които се кандидатства за помощ за първокласник. А между другото, някой има ли информация в какъв размер е помощта за първокласници?
Виж целия пост
# 20
300 лв. (еквивалента в евро) и се изплаща на две половини - през първи и втори срок. Предполагам, че първият превод е след началото на учебната година.
Същото раздадоха и при нас, може да сме в едно училище.
Виж целия пост
# 21
На нас ни пуснаха списък в сайта на училището, но РС не сме имали още.
Бележки за еднократната помощ може да си вземете и сега (ако не сте). Аз взех още на 02.07 и на 06.07 си пуснах заявлението онлайн.
Виж целия пост
# 22
На нас не ни дадоха ,нито казаха нещо за бележка за помощта.  Искаше ми се да ги подам сега ,че съм по свободна, но не ми се нахалства още от сега на госпожата да й звъння с въпроси,  ще изчакам още седмица,  две и ще се обадя в канцеларията да питам . На всички ли ви ги дадоха?
Виж целия пост
# 23
Те се взимат от канцеларията бележките, така че според мен направо там звъннете да попитате дали може сега да отидете и да ви я издадат.
Виж целия пост
# 24
Трябва да има печат и подпис на директор и може да не се случи толкова лесно без уговорка в летния сезон само за една бележка. Вероятно ще ги издадат наведнъж за всички 1-4 клас.
Виж целия пост
# 25
Здравейте и от мен 🍀! При нас имаше една родителска среща на която абсолютно нищо не казаха. Била опознавателна. Явно ще се обикаля по магазини и в последния момент.
От опита ми през изминалата учебна година ( детето беше подготвителна в училище) - искат ни шише с филтър , защото си наливат вода от чешмите. Миналата година бяхме с пластмасова кутия от Джъмбо , нямаше теч , но не запазваше храната топла. Сега съм се спряла на няколко от Трендиол и май ще пробвам някоя. . Само се чудя дали да е с две или повече "гнезда "🤔
Виж целия пост
# 26
Аз преди време съм взимала такъв тип кутия (за себе си) и не я използвам. Гнездата нямат голяма вместимост, но да кажем, че за едно дете не е такъв проблем. Най-много ме дразни обаче почистването. Стоманената част се вади много трудно, но въпреки това при миене влиза вода между нея и пластмасата и няма как да не бъде извадена. Много нокти потроших в опити. Ако пък ваденето е лесно, според мен ще хлопа и ми се обезсмисля наличието на стоманената вложка.
Най-компактни и удобни според мен са кутиите с разделител. Той обаче не може да отдели съвсем два вида храни с повече течност.
Виж целия пост
# 27
Ние подадохме за помощта за първокласници е 153 евро и се изплаща на 2 пъти. Казаха че в момента не изплащат понеже нямало бюджет и не се знае кога ще има. Бележка от училището се изисква само за 1 и 8 ми клас . За 2,3 и 4 се попълва само декларация.
Виж целия пост
# 28
Здравейте, и аз се включвам с първокласник в темата. Днес разбрахме и при коя класна е разпределен. Ние ще имаме родителска чак края на август/началото на септември и нямаме списък за пазаруване. Ако някоя от вас може да качи какво са ви пратили, че да се ориентираме.
Аз съм доста далеч от училищната система откакто съм завършила та тепърва ще се ориентирам. Нещо не разбирам - децата си носят веднъж в понеделник всички неща в раница и отделно си имат друга чанта за храна/екип физическо/вода, и си взимат пак всичко в петък ли? И чак за уикенда родителите можем да видим какво е правило детето през седмицата и как се справя? Че при нас нямаше занималня и всеки ден се носеше раницата.
Виж целия пост
# 29
Нещо не разбирам - децата си носят веднъж в понеделник всички неща в раница и отделно си имат друга чанта за храна/екип физическо/вода, и си взимат пак всичко в петък ли? И чак за уикенда родителите можем да видим какво е правило детето през седмицата и как се справя?
В някои училища - да, в други - раницата се носи всеки ден.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия