В момента чета ... 99

  • 25 471
  • 419
# 405
Започвам “Очите на Мона” на Тома Шлесер. Ще я прочета и тогава ще дам отзив, че със “Сляпата армия” доста ми се промени мнението до края.

"Сляпата армия " хубава ли е, че й се чудя?
Виж целия пост
# 406
Поредиците от Света на диска са последователни - не са събирани случайни неща. В смисъл, че има прогрес и консистентност (като изключа първите 3-4 книги). И всяка една (поредица, не книга) има характерен тон.

Аз съм ги чела първо като студентка, но ги препрочитам - последно четох някои миналата година и затова сега не ми се четат.
Виж целия пост
# 407
Тери Пратчет ми е от любимите автори.
Искам да попитам дали някой е чел "Писмата" на Вирджиния Евънс, че съм в чудене дали да си я купя?

Аз я приключих тази седмица, много ми хареса. Потърсете ревюто на Райна по-назад в темата, аз не мога така хубаво като нея да опиша чувството от тази книга, но подкрепям всяка дума от нейния пост. Четох я електронно, ако четете така и искате, мога да ви я изпратя.
Виж целия пост
# 408
На мен си ми е направо скучен Пратчет...Може би закъснях в опитите да го чета. Оценявам фантазията му, но до там.
Виж целия пост
# 409
Тери Пратчет ми е от любимите автори.
Искам да попитам дали някой е чел "Писмата" на Вирджиния Евънс, че съм в чудене дали да си я купя?
Четох я електронно, ако четете така и искате, мога да ви я изпратя.
Може ли и на мен да изпратите, ако не Ви затруднява?
Виж целия пост
# 410
"Сляпата армия " хубава ли е, че й се чудя?
[/quote]

По- скоро не я препоръчвам.
Виж целия пост
# 411
Много по-комплексна за мен е поредицата за Логан на Стюарт Макбрайд, в която героят претърпява и еволюция на характера.

Аз съм на "Студен гранит", обаче много ме дразни Логан. Не мога да го оценя явно справедливо.
Виж целия пост
# 412
Довърших в аудио вариант "Като гореща вода за шоколад" - или не й беше времето, или от прочита, но й дадох 2*. Въобще не можах да се трогна от не леката съдба на Тита. Това с рецептите в началото на всяка глава също не беше моето.
Дочетох си снощи и "Странната Сали Даймънд" - 4*. Началото на книгата е прекрасно, виждаме историята на Дениз(отвлечено малко момиче, държавно в плен), историята на малкия Питър (който в този момент може да отврати читателя), живота на Сали като възрастна, опитите й за приятелства, за потискане на гнева й, за социализация. След изясняване на част от нещата темпото се забави. И там някъде първоначалните 5* за мен станаха 4*. Книгата е хубава и засяга много болни теми (социална изолация, педофилия, сексуални посегателство, травмите от всичко това и как се справят с тях героите.)
На четеца си продължавам с "Жената в капан" - съвсем в началото съм. Не съм решила на хартия какво ще започна.
Виж целия пост
# 413
Тери Пратчет ми е от любимите автори.
Искам да попитам дали някой е чел "Писмата" на Вирджиния Евънс, че съм в чудене дали да си я купя?
Скоро я четох, но в електронен вариант. Хареса ми. В темата за книга на юни, я четохме. Погледни и там.
Виж целия пост
# 414
започнах на Дийн Кунц Гръмотевичният Дом, засега върви добре
Виж целия пост
# 415
Започнах "След мръкване" на Мураками.
Доста типична за него, до момента.
Виж целия пост
# 416
Чета "Грехът на монаха" на Ваня Бойчева. Като усещане, което носи, е много сходна с "Време разделно", поне към момента.
Виж целия пост
# 417
Чета "Грехът на монаха" на Ваня Бойчева. Като усещане, което носи, е много сходна с "Време разделно", поне към момента.
Пете, ще чакам отзива ти, че отдавна я заглеждам.
Чета "Пречупени криле" на Халил Джубран-изключително красив изказ има автора! Ако не трябваше да ходя на работа щях да я прочета на едно сядане!
Виж целия пост
# 418
Ето В.Евънс, Писмата - Е-вариант на български:
Виж целия пост
# 419
Аз съм чела ,, Грехът на монаха '' . Нов автор е , хареса ми . За български автори препоръчвам и ,, Небесен огън '' . А някой с мнение за ,, Угрюм река '' ?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия