

Бягаме в планината при възможност.
Бягаме в планината при възможност.
Усмивките са преди да започне ходенето...

/, такива ги върти.... Бях писала преди време, че Рая нещо ме притеснява - все в къщата стои, спи, лежи, но почти не излиза. В неделя разбрах със сигурност каква е причината - Буря. Цял ден тая дребна окупарторка се излежава на верандата и ръмжи, ако Рая дойде. Съответно се скарвам, като една майка, която не си дели децата и повиквам Рая, тя сяда до мен, ама много плътно до крака ми. После нещо се разсейвам, влизам вкъщи и само ако чуя лай, или ръмжене подвиквам. Когато се прибираме с колата Буря винаги лае, но аз не виждам какво става зад оградата и само се карам като отворя гаражната врат. Като малка така правеше и я бях отучила, но от известно време пак се почна. От известно верме когато си идва мъжът ми разбирам, защото Буря лае, но ми направи впечатление, че Рая не отива да го посрещне, а чака той да я повика. Сега обаче мъжът ми се прибираше от работа в неделя и аз бях на терасата, Буря се спусна с настървен лай към кучешката къща и видях как Рая тъкмо да излезе и се прибра, а Буря хукна презглава към гаражната врата и мята дупарата - демек, отвори и ме виж, "тате"! Той излезе от колата да си отваря и повика Рая, и още на затворена врата двете се озоваха зад нея. И какво да видя - и подскачат, двете въртят дупетата, докато в един момент Буря изблъска Рая с въртеливо движение на гъзягата, /като в диско танц от едно време, ако се сещате/, и Рая отиде на поляната, легна и чака да я повикат. Божкееееееее, "падна ми пердето", такъв скандал му спретнах на онова малкото л@йно, изклюкарих я, защото все е "много сладка, не разбира, не го прави нарочно"... 'Ма как може да е такъв терорист и манипулатор, ще я "вкарам в правата вяра". Аз по никакъв начин не ги деля в грижите си, но си признавам, че Рая ми пълни душата - толкова умно, мило и благодарно животно е. Буря е от сорта на котките - когато и да й направиш добро, все си закъснял /не съм имала котка, така съм чувала/.


Препоръчани теми