ДВАНАДЕСЕТИ клас 2025/2026 - Тема 3

  • 34 804
  • 788
# 390
melka-karamelka, няма нужда да изтипосваме някого публично и да го линчуваме тук дружно. Ти имаш ли информация през какво е минало това дете и това семейство последните години?
Понякога да съдим и да обвиняваме не е най-справедливият подход. Може да потърсим човешкото отношение и да протегнем ръка, и просто да помогнем.
Виж целия пост
# 391
А аз призовавам да спрете с намеците кой мами и да дадете точна информация както и откъде я имате.
Виж целия пост
# 392
melka-karamelka, дори и една дума на Лу да не е вярна, дори само Вие да казвате истината, има един факт, който говори сам по себе си - поправителен изпит, ден преди ДЗИ. Това на когото и истински учител, на истински човек със сърце, да го кажеш, реакцията ще е идентична с тази на родителите тук. Един ден, когато децата на този, когото така върло защитавате, станат ученици, той ще разбере. И ще го разбере по трудния начин. Не защото ние тук си чешем клавиатурите, а защото е така в природата - всичко се връща, с лихвите.
И още един факт ще отбележа, макар за мнозина да не е факт. Един ден момчето на Лу ще бъде с блестяща реализация, ценен и уважаван от истински хора. Докато този "учител" никога!
Виж целия пост
# 393
melka-karamelka, няма нужда да изтипосваме някого публично и да го линчуваме тук дружно. Ти имаш ли информация през какво е минало това дете и това семейство последните години?
Понякога да съдим и да обвиняваме не е най-справедливият подход. Може да потърсим човешкото отношение и да протегнем ръка, и просто да помогнем.


Ама вие това правите от 10.05 до днес. Аз не си позволявам да използвам нито една квалификация по адрес на някой във форума за разлика от повечето тук.
Виж целия пост
# 394
Възможно е Лулумба да хиперболизира по отношение на бройката, възможно е да е подведена, възможно е да търси оправдания (най-човешко качество), но ако в 12 клас има повече от един ученик на поправителен изпит, а дори и един, то проблемът не е в учениците, а в учителя.
Един добър педагог би видял проблема по-рано, би взел адекватни мерки, би се обърнал към родителите да съдействие и минимализирал всички тежки последици. И няма нещо, което да го оправдава за поведението. Още повече, че не става въпрос за семейство маргинали нито от социална, нито от генетична гл.т.
Виж целия пост
# 395
Снощи мислех да игнорирам потребителката, но явно ще я удостоим с внимание Simple Smile
Честно казано,  melka-karamelka, изобщо не ми дреме каква сте му и някаква ли сте му на въпросния учител. Можете да си пишете каквото искате, но факт е, че почти никой не ви вярва- НА ВАС! lulumba не е от вчера тук и много хора дори я познават лично. Аз не съм от тях, но въпреки това й вярвам. По нейни думи зам. директора на училището е споделил с нея информация за 15-на души оставени на поправка и то от друг клас. Тя дори не е знаела за това...Тук споделяме лични болки, мнения, впечатления за да сме от полза на някого, а не за да лъжем и то с незнайно каква цел. Не сме в съдебна зала, че да предоставяме доказателства, оценки, снимки от Школо (ох, леле...), за да ви се доказва нещо. Вярвате, ако искате!!!
lulumba, продължаваме с палците за вас. Очакваме добри новини днес Flowers Four Leaf Clover
Виж целия пост
# 396
Абсолютно съм съгласна с вас, че това е място за споделяне, обсъждане и получаване на информация. Само че по тази тема границата отдавна е прекрачена. На мен не ми пречи да си споделяте, обаче без епитети и квалификации. В момента съсипвате публично реномето на училище и учител, когото не познавате.
Виж целия пост
# 397
Абсолютно съм съгласна с вас, че това е място за споделяне, обсъждане и получаване на информация. Само че по тази тема границата отдавна е прекрачена. На мен не ми пречи да си споделяте, обаче без епитети и квалификации. В момента съсипвате публично реномето на училище и учител, когото не познавате.


Съжалявам , че се намесвам, но те сами си го съсипаха “реномето”, още началото на учебната година. Говоря само за училището и Ръководството!
Виж целия пост
# 398
Дошли са клакьорите на математика. Познато ми е много. И моето дете, малко беше тогава, много добра по математика, не е имало година да не е била от първите за училището на областен кръг, преживя невероятен булинг от един учител по математика, не в 31 во, в друго училище.
Късаше и контролното, седеше и зад гърба, организираше децата да и се подиграват, а тя беше с най-добрия резултат на много от състезанията.
Въпросният си имаше една клика от няколко родителки, чиито деца той лансираше, и тези въпросните кълвяха очите на всички деца, застанали на пътя на отрочетата им и пречещи им да блеснат. Въпросният направо съсипа детето ми от тормоз, и други добри деца също.
 Обадиш ли се да изокаш срещу него, обаче, свитата от родителки скача веднага на бой и те изкарват виновен.
 На същата схема ми мирише и тук. Това, че някой е учител, изобщо не означава, че не злоупотребява с положението си!
Виж целия пост
# 399
Абсолютно съм съгласна с вас, че това е място за споделяне, обсъждане и получаване на информация. Само че по тази тема границата отдавна е прекрачена. На мен не ми пречи да си споделяте, обаче без епитети и квалификации. В момента съсипвате публично реномето на училище и учител, когото не познавате.
А, Вие в качеството на директор ли се притеснихрте за реномето на училището? Защото след като един ръководител на училище не вижда проблем, че в "реномираното" му училище остават  на изпит точно преди матури толкова деца, и не е предприел мерки за справяне с проблема, какво искате да докажете с включването си в темата? В едно училище има и зам.-директори по учебната дейност. Ролята им е да се наблюдава учебния процес, да се следи за успеха на учениците, и ако сега когато всичко е дигитално не вижда, че оценките са слаби и че това ще доведе до проблем - не са си свършили работата. Така че, въпросното "реноме" на училището отдавна не е на дневен ред. Колкото до учителят - той да не е потомък на Архимед, като е толкова добър и с изисквания, какви са постиженията на учениците му /олимпиади и състезания/ Хайде стига сте се правили на жертви. Всички знаем че образованието е вече под дъното. А, въпросният учител нека знае - карма, рано или късно всичко се връща и може да плащат и потомците му!
Виж целия пост
# 400
Не е вярно, че не дава шансове за устно изпитване, както е написала Лулумба. Да, изискващ е, но въпреки това скалата, по която оценява е дори по-ниска от изискванията на мон. Пише 3ка при 25%. Въпреки това обаче има ученици, които отказват да бъдат изпитани или предават празни листи на контролни.
За да се предаде празен лист на контролно, означава, че преподавателят не си е свършил работата. Лично аз, за да не предава и моето дете празни листОВЕ (а не листи - явно сте роднина/близка  на въпросния преподавател и използваната от вас дума говори за провинциален диалект, така че му предайте да се връща в селото, от което се е пръкнал), се скъсах пет години от плащания на частни уроци по математика.
Колкото до отказ от изпитване - учениците безпогрешно разбират и отказват гаврата с тях. Миналата година моят син ми заяви след едно изпитване на математичката, че тотално отказва повече да влиза в час по математика.



Когато снощи повдигнах темата за частните уроци и усилието от страна на родителите, две майки скочиха да ми обясняват как намесата ми е "начукване на канчето", а после коментарът ми беше докладван и изтрит. Нямам нищо против търсенето на помощ, но София е град с хиляди учители по математика, така ли не се намери един да му помогне на това момче? Аз самата също съм посещавала частни уроци, със сигурност не ми беше много приятно, но родителите ми осъзнаха, че имам необходимост от тях, записаха ме и аз ходих близо година. Също съм имала проблеми с учители, двойки по математика,  но майка ми не е сядала да пише по форумите как някой нарочно постъпва зле с детето ѝ и съсипва бъдещето му, а напротив, взе мерки, записаха ме при друг учител, успехът ми се оправи и драмата приключи.
Колкото до предаването на празни листове, този процес е двустранен и това го казвам като ученик. Когато не посещавам часовете на един преподавател, колкото и добър да е той, няма как да се случат нещата по друг начин. Това беше и причината да попитам за данни от школо.
Виж целия пост
# 401
Никой не може да ме убеди, че ФАКТЪТ “Оставен ученик на поправителен изпит, ден преди ДЗИ” е доблестна проява на педагогически качества, емпатия и човечност!
Как мисля аз или как мислите Вие НЕ променя фактите.
Виж целия пост
# 402
Здравейте. Нахлувам при вас ( от наборната след вашата съм ), за да ви пожелая успех на изпитите, дано всички да се справят чудесно.
На Лулу, пожелавам им да преминат и това изпитание, заедно с всички вас стискам палци за тях.

А тези две потребителки, най - вече втората ( melka- karamelka ), по - добре ще е да замълчат.
1. Лулу, за толкова години не съм прочела да напише нещо, с което да навреди на някого.
2. Ако сте чели внимателно, тя не един път е писала за успехите на детето си.
3. За да влезеш в такова училище, това означава, че тези деца се справят добре с учебния материал.
4. Тя написа бройката деца, както и обясни кои са, също така и откъде и е информацията.
5. Никой не е длъжен да изтипосва успеха ( оценките ) на детето си, освен ако той самият не пожелае. Докато Вие - тропнахте с крак, ударихте по масата и едва ли не и заповядвате да го направи.
5. Като толкова много Ви интересува, идете, поискайте и ги вижте.
6. За да скачате така, явно се падате някаква на този Г - нчо.
7. Ако е така, би трябвало да знаете повече подробности, ако не е, то това значи, че защитавате някого който Вие самата не познавате.
8. И след като, ако нямате ни най - малка връзка с Г - на, каква е причината да скачата така върху тези майки и да го защитавате. Ако те не знаят, то тогава откъде пък Вие имате информацията за тази създала се ситуация?
9. Ако ще сте защитници на някого, то тогава изяснете информацията - от къде я имате, от кого сте разбрали, връзката с човека когото защитавате.
10. В такъв тип форум, най - лесно е да нахлуеш, да прочетеш няколко поста, и хоп - мнения по въпроса. Колкото Вие казвате, толкова и съфорумките и най - вече Лулу, ще ви кажат. Щом Вие не сте длъжна да дадете инфо каква му се падате на Г - на, така и Лулу не е длъжна да ви даде инфо за успеха на детето си.
И накрая, поне малко емпатия може да проявите към тези деца ( не само към нейното дете ), защото си е гавра, откъдето и да го погледнеш.

Момичета, имам предложение - няма ли да е по - добре, да се игнорват другите потребители които явно имат мисия защитник към този господин. То се разбра, че нахлуват просто да си начешат някоя краста хвата незнайно откъде. Няма ли да е по - добре, да мислим за резултата на детето на Лулу, и без това си имате по - приятни занимавки и теми от тази на разни изкачащи незнайно откъде, защитнички на господинчото.

Влезнах за пожелания за успех и късмет, а то какво стана. Но нищо, ще чакам с трепет и вълнение да се похвалите с добрите резултати, а после и с успешен прием на вашите набори.
Виж целия пост
# 403
Лу, продължавам да стискам палци!
Чакам да се похвалиш. И най - важното - младежът да се събере физически и психически, че и утре е важен ден. Не по - малко важен от вчерашния. Ако не и повече, защото предполагам, че оценката по БЕЛ ще му трябва да кандидатстване. Изпращам положителни мисли и енергия Heart

Щях да взема отношение по писанията на melka- karamelka уж в защита на учителя (но без излагане на конкретна гледна точка, без изнасяне на факти в подкрепа или за обяснение на поведението му, за което всички направени квалификации във форума при това положение са валидни), но ще спазя призива на Тони. Не си струва да падаме толкова ниско и да хабим енергия  за това. А може би това е целта. Да се увъртолим в ненужни спорове и там да отдадем енергията си, вместо да я запазим и изпратим за Лу и момчето й, които познаваме достатъчно дълго, за да не се съмняваме във верността, на това, което споделят.
Виж целия пост
# 404
Стискам палци на детето на Лу!
Със сигурност и на 5 поправителни да го оставят той математиката няма да научи.
После се чудим, защо толкова ни пропадна системата. Повечето родители желаем на децата ни да им е лесно, голямо важно че не учат или че не полагат усилия - то учителя ще им пише една тройка, за да не се занимава с тях.

И така доста неграмотни хора, бавно и славно завършват училище. После унитата у нас станаха такива, че и магара да вържеш и то ще го изкара. Пък после се ядосваме, колко далече сме от Европата.

Понеже следя, отчетните теми на няколко набора преди моя красавец. И ги чета от години, ще ви върна в една друга история на Лу в 12 училище. Там детето пак не беше оценено. Там учителката по немски беше тази дето му режеше крилата. И детето някак си се озова в 31 - за което в 7 клас не му стигна бала.
По една невероятна случайност се запознах с тази учителка след година. Веднага се сетих за историята и другата страна на монетата не се оказа много приятна.
Та и сега, след като колега с дете в математическата паралелка на 31 ми сподели, че има 2 деца на поправителен не 15 - някак си се върнах назад в годините.

И това което ме накара да пиша в темата е, че учителя се плюе и категоризира масово от майките.
Страшна сила сме майките, понякога обаче прекаляваме в защитата на отрочетата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия