„Като две капки вода“ – сезон XIV - Тема №4 (месец май)

  • 30 844
  • 510
# 30
Значи Виктор може да се прави на по-голям англичанин от англичаните в българско шоу, а Фънки не може да му направи забележка. Ти да видиш.
Виж целия пост
# 31
В момента дават оригиналния формат - всеки петък вечер по Антена 3.
Ако на някой му е интересно - кратки клипове от тазгодишното издание:
https://www.youtube.com/playlist?list=PL7XSYW2OfITdM3SCdye0yTS6r5mDmynfi
Виж целия пост
# 32
Само дето не е прав, а си е баш бакстейдж. Това че ние сме го учили неправилно е друг въпрос. Транскрипцията е bæk-steɪdʒ и звукът е между а и е с повече звучене на а. Чуйте го в гугъл преводач или в друга програма, която предоставя native произношение.
zzrr, звукът е между "а" и "е", но като правилно е прието изписването с "е" – "бекстейдж". Има го още в правописния речник от 2012 г., ето го и в Берон:
https://beron.mon.bg/leksema/349958a41c6d05dd0162db6572051f7a

Не защитавам изобщо Фънки, но тук по случайност е прав. Иначе не знае, че Steven Tyler е "Тайлър", а не "Тейлър", както беше казал на водещите преди време (вероятно затова и продължават да го бъркат), обаче продължава да се прави на интересен. Сигурно защото си вярва, че е интелектуалец, за какъвто сам се обяви.

Чухте ли кратките клипове, които приложих, в които го произнасят на native американски английски и на native  британски английски? Това че на български са го взели от английски по грешния начин, както казах, е друг въпрос. МОН в случая не е критерий, защото в native среда в чужбина като го каже някой бекстейдж ще звучи по същия начин, по който звучат хората с мьекащи диалекти в София - разбират ги, но не звучат на място.
Виж целия пост
# 33
Няма нужда да слушам клипчетата, знам как се произнася. В случая на български би трябвало да се избере един от двата звука, тъй като нямаме такъв, който е между "а" и "е". Е, избрали са "бекстейдж" – вероятно защото този вариант вече се е наложил. Името Clapton също е с този звук. Преди години го пишеха и произнасяха като че ли повече като "Клаптън" (наскоро даже ми попаднаха статии от едно време с "Клаптън"), сега май всички го произнасят "Клептън".  "A" в името Jackson също се произнася между "а" и "е", но обикновено казваме "Майкъл Джексън", но пък "Джаксън Полък". Ou в Country се произнася между "а" и "ъ", на български се е наложила думата "кънтри", а не "кантри". Вие ако искате, може и така да си го произнасяте – "кантри".
И "флуд" не би трябвало да е така, но така се е наложила в интернет пространството.

Не разбрах какво общо има между това да приспособяваме звукове според нашата фонетична система и това как произнасяме съответните думи, когато говорим на въпросния чужд език.
Виж целия пост
# 34
Гласувах за Иво 🩵
Признавам си , главно , защото няма за кого друг .
За първи сезон нямам фаворит , който да ми е 🩵през цялото време .
Иво ми стана най - симпатичен от началото и си държа линия .
Но мен , ако питат , този сезон няма участници за първите 2 места .
Всички мога да ги разпределя от 3 надолу само .
1.
2.
3. Иво
4. Алекс
5. Емилия
6. Дънди
7. Борис
8. Пламена
9. Симона
10. Весела
Виж целия пост
# 35
Значи Виктор може да се прави на по-голям англичанин от англичаните в българско шоу, а Фънки не може да му направи забележка. Ти да видиш.
Е,той и Фънки не е професор по английски правопис и правоговор! Неговата задача е да оценява и коментира имитацията на участника ! Ако има странична забележка или желае да даде съвет,има друго време и място! Факт е ,че прекалява с грубото си и надменно поведение доста често.
Твърде си е повярвал.
Виж целия пост
# 36
Много приятно ме изненада Емилия. Много ми харесва как имитира и в някои случаи е по- добра от оригинала. Мисля, че ще спечели Алекс. Тя е добра, но не ме грабва. Като цяло са ми леко скучни капките. Гледам ги, защото не ме напрягат.
Виж целия пост
# 37
Няма нужда да слушам клипчетата, знам как се произнася. В случая на български би трябвало да се избере един от двата звука, тъй като нямаме такъв, който е между "а" и "е". Е, избрали са "бекстейдж" – вероятно защото този вариант вече се е наложил. Името Clapton също е с този звук. Преди години го пишеха и произнасяха като че ли повече като "Клаптън" (наскоро даже ми попаднаха статии от едно време с "Клаптън"), сега май всички го произнасят "Клептън".  "A" в името Jackson също се произнася между "а" и "е", но обикновено казваме "Майкъл Джексън", но пък "Джаксън Полък". Ou в Country се произнася между "а" и "ъ", на български се е наложила думата "кънтри", а не "кантри". Вие ако искате, може и така да си го произнасяте – "кантри".
И "флуд" не би трябвало да е така, но така се е наложила в интернет пространството.

Не разбрах какво общо има между това да приспособяваме звукове според нашата фонетична система и това как произнасяме съответните думи, когато говорим на въпросния чужд език.
Точно!
Съпругът ми е капитан далечно плаване! Та българските моряци казват кЕптън.Докато чуждестранните моряци от екипажа се обръщат точно със нещо средно между а и е !
Така,че драмата на Фънки ми е леко странна.
Виж целия пост
# 38
Е, фонетиката има да  нищите до безкрай, ама шоуто  е за имитации на известни музиканти, доколкото знам. Ето, само отворих линка на 𝒀𝒂𝒏𝒂𝑫𝑮 и с един поглед, без дори да чета кой ,,соmо" кой, разпознаам Том Джоунс, Били Рей С., Мика, Аласка и една/май?/ Шакира.  Другите не ги познавам. Та, харесам Алекс Раева, но, конкретно, нямаше как да видя В. Маринов в образа, който ни показаха. Същото и за Иво Димчев като Тони Бракстън. Ако не чуя песента, абсурд да кажа кого имитират.
Виж целия пост
# 39
Благодарности за темата!
Не мога да разбера какво толкова ви вади очите Азис? Много по-адекватен е на моменти от останалите от журито. Нито настръхва нон стоп, нито се прави на велик кого е поканил, коментира качествата на изпълнението. А сексуалните намеци и залитания са от простотиите на Геро и Рачков и са си продуцентска хрумка.
Предполагам, че или Алекс или Емилия ще спечели, но и Иво да е, няма да се разсърдя, ако е някой от тримата.
Виж целия пост
# 40
На Симона й избраха перфектната, затрогваща френска песен и изпълнителка. Ще я направи толкова добре, че сто процента ще влезе в челната тройка за вечерта. Вече я чухме как се справя в подобно амплоа и й се получи идеално.
Виж целия пост
# 41
И аз гласувах за Иво. Това, което бях чела за него преди капките е коренно различно от това, което показва в шоуто.
А по повод бекстейжа, живея повече от 20 години в Англия, мъжа ми е англичанин, но никога от никого не съм чула да казва бекстей. Това е американско произношение и тукашните никак не обичат американския английски. Мъжа ми като е в България все ме пита на какъв английски говорят българите. Впрочем Тейлър тук е Таойлер, трудно е да се напише произношението.
Виж целия пост
# 42
...Мъжа ми като е в България все ме пита на какъв английски говорят българите. ...
Значиии ... ние говорим английски със западно балкански акцент с лек усет и на северно китайски акцент от района на Шъдзяджуан. Grinning
Виж целия пост
# 43
...Мъжа ми като е в България все ме пита на какъв английски говорят българите. ...
Значиии ... ние говорим английски със западно балкански акцент с лек усет и на северно китайски акцент от района на Шъдзяджуан. Grinning
А, той е свикнал с акцентите, а китайците тук говорят чист английски, без акцент. Оказва се , че Америка е по-близо до България от Англия.
Чакам с нетърпение понеделник. Нямам изявен победител, но Бабинова не заслужава цялата тази злоба, аз я харесвам и ако не беше жена на Владо Зомбори сигурно отношението щеше да е по-различно.
Виж целия пост
# 44
Скрит текст:
...Мъжа ми като е в България все ме пита на какъв английски говорят българите. ...
Значиии ... ние говорим английски със западно балкански акцент с лек усет и на северно китайски акцент от района на Шъдзяджуан. Grinning
А, той е свикнал с акцентите, а китайците тук говорят чист английски, без акцент. Оказва се , че Америка е по-близо до България от Англия.
Чакам с нетърпение понеделник. Нямам изявен победител, но Бабинова не заслужава цялата тази злоба, аз я харесвам и ако не беше жена на Владо Зомбори сигурно отношението щеше да е по-различно.
Аз доколкото знам този понеделник няма да има епизод.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия