Парфюмни размисли и страсти - 302

  • 45 016
  • 679
# 630
Шоколади ти мислите ми четеш бре!
Точно си поръчах от Make up - Coco Noir лосион за тяло - мене като ме е шубе, че някой аромат ще е ултра силен първо на лосион налитам.

Поръчах си от сайта
Coco Mademoiselle - 35 ml
Chanel 19 - 100 ml щото друг няма като разфасофка, сърцето ми се обърна, ама ...

Полях се вчера с отливката на Шанел 19, че имах много тежък работен ден, та малко да ми обръгне, сичко се пулеше, дори във фитнеса уж с остатъчен аромат като не видело ...такова нещо с никой парфюм не ми се е случвало и какво да се прави - суета - развързах кесията. Flushed
Виж целия пост
# 631
Да ме пита човек защо днес се напръсках с Womanity, първата версия...
Удуши ме, изпитвам неудобство какво ли съм причинила на хората около мен

Точно днес съм с него, не знам защо натам се пресегнах, гледайки сънено сутринта.
Очаквах сбръчкани носове, получих само комплименти.
А си е повече от топло и задушно навън, не е като да го разнася морският бриз...
Три въпроса с какво съм, пет риторични "С Уоманити си, нали?" Smiling Imp
Виж целия пост
# 632
Много е хубав Womanity, обмислям да го подновя.
Моят нос не усеща разлика в новата формула.
Много ми липсва хайверената линия на Мюглер, беше прекрасна.
Виж целия пост
# 633
Creed - Erolfa
парфюмна вода унисекс (според Нотино), но си е за мъже

Пуснат през 1992 г. Името Erolfa се образува от първите букви на имената на членовете на семейство Creed. ER е съкращение от Erwin, бъдещ ръководител на марката Creed и единственият син Oliver Creed. OL принадлежи на Olivia, талантлива художничка и дъщеря на Oliver Creed. FA стои зад Fabienne, майката на Erwin и Olivia. Аромата е ода на щастливите спомени на семейство Крийд от плаването в Средиземно море.

Цитрусово начало и от толкова много нотки нищо друго не усетих. С такава слаба трайност как да усетя нещо друго.. А и като аромат не ми хареса.

Скрит текст:
глава - бергамот, лимон, зелен лимон (лайм), босилек, мандарина, джинджифил
сърце - кориандър, краставица, цветни нотки, лавандула, теменуга, диня, индийски жасмин
база - мускус, сандалово дърво, сухо дърво



Виж целия пост
# 634
Харесва ми да ви чета. Надявам се, че нямате нищо против нови хора, които влизат в темата. От години не бях изпитвала желание да изпробвам нови аромати. Бях оставила парфюмите на заден план, а сега в търсене на любимия парфюм, внезапно  страстта ми се събуди. Та по този повод днес се наградих с два аромата: Precious Oud на Van Cleef & Arpels, който е един от любимите ми парфюми през годините, а отдавна стои едно празно шише в шкафа за козметика и за пръв път се запознавам с парфюмите на Juliette Has a Gun - взех Not a Perfume. Напомнял на някой си на Santal 33, който пък напомнял на друг в Reddit на Balenciaga B. Не познавам Сантал.  Общо взето ми харесва Жулиетата, прилича ми на Escentric 01, с Баленсиага са на двата полюса, но интересна е и тепърва ще се опознаваме. Пробвах и едни води на Фурла в Лили, две ми намигнаха симпатично.
Олфактивната памет може да бъде нещо много жестоко и много скъпо.
Виж целия пост
# 635
Шоколади ти мислите ми четеш бре!
Точно си поръчах от Make up - Coco Noir лосион за тяло - мене като ме е шубе, че някой аромат ще е ултра силен първо на лосион налитам.

Поръчах си от сайта
Coco Mademoiselle - 35 ml
Chanel 19 - 100 ml щото друг няма като разфасофка, сърцето ми се обърна, ама ...

Полях се вчера с отливката на Шанел 19, че имах много тежък работен ден, та малко да ми обръгне, сичко се пулеше, дори във фитнеса уж с остатъчен аромат като не видело ...такова нещо с никой парфюм не ми се е случвало и какво да се прави - суета - развързах кесията. Flushed
Юхуу, мисля, че и този звяр ще ти хареса! Аз се "нафъщях" яката сутринта, щото нали снощи ме подсети Grinning Ми, обичам си го и сега и учудващо не ме удуши във фитнеса, както си мислех (поне мен, за другите не знам Flushed). Още си мириша стабилно дори, след душ, обаче след малко ще си легна с No 5 L'Eau).
Иначе, да, лосионите наистина са супер наситени, даже някои и повече от парфюмите. Пиши като го пробваш, ще ми е интересно Simple Smile
Виж целия пост
# 636
Sublime Balkis е единствения парфюм който пръснах на ръката си и след две минути ми го опаковаха.
Друга история е как след няма и час се превърна в някакъв ужасен ужас върху мен и го подарих на скъпата ми.

Woamnity е прелест ❤️
Днес пак съм с него.
Като слизах от трамвая, дамата слизаща след мен отбеляза че и тя е с него.
Много драго ми стана.
Малкият носи A'marre, носи ми същия вайб като Womanity, но за мъже.

Inchusa-та вкъщи свърши и мисля да подновя с едно мини този път.

Какво носите в топлите дни парфюмни?
Виж целия пост
# 637
Скрит текст:
Sublime Balkis е единствения парфюм който пръснах на ръката си и след две минути ми го опаковаха.
Друга история е как след няма и час се превърна в някакъв ужасен ужас върху мен и го подарих на скъпата ми.

Woamnity е прелест ❤️
Днес пак съм с него.
Като слизах от трамвая, дамата слизаща след мен отбеляза че и тя е с него.
Много драго ми стана.
Малкият носи A'marre, носи ми същия вайб като Womanity, но за мъже.

Inchusa-та вкъщи свърши и мисля да подновя с едно мини този път.

Какво носите в топлите дни парфюмни?
Аз днес съм с Chanel 19 Poudree, за мен този парфюм е универсален, подходящ за всеки сезон и всеки повод. Иначе освен него за мен лятото е в общи линии Мосю Ли, D&G Light Blue, Mugler Aura EDP, Escentric 02.
Виж целия пост
# 638
Аз в жегите Splendide. Имам го месец, както е слабичък - за месец съм изпръскала 25 мл. нормално толкова ползвам за три месеца.
Вчера си купих парфюм на НМ - White Air. Исках нещо свежо, което да ми мирише на лимон.  Тестерът много ми хареса.
Виж целия пост
# 639

Какво носите в топлите дни парфюмни?

От месец и половина въртя 2 парфюма- Angel Fantasm през деня, и Flowerbomb Nectar в хладните вечери край Атлантика. На "море" съм (работя дистанционно). Бях приготвила още 3 парфюма (Womanity, Datura Noir, Dolce Garden + куп мостри)....и ги забравих! 🤦‍♀️
Flowerbomb Nectar взех, защото е любим на ММ, и от сантимент, но ми го хвалят и снимат дамите в хотела. Не очаквах такъв фурор. Идеалното време за него е сняг, но и сега е прекрасен.
Преполових 100цата Фантазм. Втора бутилка ми е, след 30мл купени през февруари.

За първи път след 15? години имам само 3 парфюма купени през първата половина на годината. Горда въздържателка съм. 😂
Като се прибера ще нося смокини, кокоси, летни рози- Paul Smith Rose, Izia, лимонови бонбони, и каквото друго ме чака в шкафа.
Виж целия пост
# 640
Аз в момента в жегите въртя Hermessence Osmanthe Yunnan и Dries Van Noten Fleur du Mal.
Много прохладни и нежни са ми. Те си и приличат леко, та не пречи да ги наслагвам взаимно върху коса, дрехи и шалове.
Виж целия пост
# 641
В големите жеги не пръскам нищо на кожа, единствено по дрехи и коса.

Вчера бях с Ла Бомба и ме питаха с кой парфюм съм, влачеше диря осезаемо. Цялата стая също ухаеше до вечерта, а бях се пръскала в нея поне 10 часа по-рано. Много красив парфюм е, и съм супер щастлива, че няма да бъде масов любимец.
Виж целия пост
# 642
Тази седмица разнасям

Виж целия пост
# 643
Аз бях една седмица на северното Черноморие. Имах пет парфюма взети, носих само Olympea EDP. Бяха ми я подарили и в София съм я слагала точно веднъж. Няма такава красота, пробвах да сложа Ani една вечер, който винаги взимам на летни почивки и толкоз.
Понеже ми е 30мл, от които сигурно имам останали 10, сега се чудя дали да си я купя или да взема нещо с подобен Вайб.
Виж целия пост
# 644
Няма жега при мен 😢 , но въпреки това цяла седмица въртях МОН Едп, АА Роза Верде и No 5 L'Eau.
Новички са ми, та имах нужда да им е порадвам. О, щях са забравя Shalimar L' Essence.
След обед летя към по-топлата част на страната в момента (24-5 градуса 😄) и май ще взема с мен само Alien Eau Extraordinary, че бутилчето е 30 мл, пък не ми се занимава с отливки.
Иначе, преди малко изнамерих една мостра на Si Eau de Parfum и добре че пръснах леко на китката...загорча ми в гърлото от сладост.
А преди години изпръсках 100 мл и 100 Едт, но него го помня като искрящ и жизнерадостен.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия