На море в Гърция 2026 - II

  • 31 245
  • 497
# 480
Аз този район гледах, виждам че е пясък на плажа..но на някои места четох че има камъни във водата и реших да питам вас за някой читав проверен плаж
Виж целия пост
# 481
Аз този район гледах, виждам че е пясък на плажа..но на някои места четох че има камъни във водата и реших да питам вас за някой читав проверен плаж
Надолу, преди Паралия Катерини и преди Олимпиаки Акти има големи пясъчни плажове, но ще се отдалечите от магистралата. Вие си преценете колко ви се пътува за няколко часа плаж.
Виж целия пост
# 482
Пазара в Ставрос кой ден е? Сряда или четвъртък?
Виж целия пост
# 483
Четвъртък.
Виж целия пост
# 484
Здравейте,

В Йерисос сме от днес, но отидохме на централния плаж и пясъкът е едър и зърнест като ориз. А доколкото четох би трябвало да има хубави пясъчни плажове. Знаете ли такива? Може би не сме уцелили мястото на плажната ивица? Само от следобяд сме и не сме ходили на други места.
Виж целия пост
# 485
Аз този район гледах, виждам че е пясък на плажа..но на някои места четох че има камъни във водата и реших да питам вас за някой читав проверен плаж
Надолу, преди Паралия Катерини и преди Олимпиаки Акти има големи пясъчни плажове, но ще се отдалечите от магистралата. Вие си преценете колко ви се пътува за няколко часа плаж.
Да, там плажуваме на връщане от Атина, но сега ми се искаше да не се отдалечаваме дотам. Щом Макриялос е читав, ще изберем него
Благодаря
Виж целия пост
# 486
Здравейте,

В Йерисос сме от днес, но отидохме на централния плаж и пясъкът е едър и зърнест като ориз. А доколкото четох би трябвало да има хубави пясъчни плажове. Знаете ли такива? Може би не сме уцелили мястото на плажната ивица? Само от следобяд сме и не сме ходили на други места.
На предишната страница в темата, около 12 часа преди вас, е цитиран мой стар отговор къде може да ходите. На Йерисос плажът е такъв, да.
Виж целия пост
# 487
Здравейте,

В Йерисос сме от днес, но отидохме на централния плаж и пясъкът е едър и зърнест като ориз. А доколкото четох би трябвало да има хубави пясъчни плажове. Знаете ли такива? Може би не сме уцелили мястото на плажната ивица? Само от следобяд сме и не сме ходили на други места.

Здравейте,
моля да споделите, къде сте отседнали?
Виж целия пост
# 488
Ъпдейт от Макриялос, да ви кажа честно плажа е мръсен.
Не бих спряла отново. Сега нямам време да издирвам нов, но имайте предвид че не е особено поддържан към момента Simple Smile
Виж целия пост
# 489
Моля за коментар от опитните пътуващи с кученца! Simple Smile



Ето отговорите на AI на част от зададените въпроси под поста: 🇬🇷 Гърция – актуални правила (КОДЕКС КΟΚ + нови промени 2026)
1) 🐶 Превоз на куче в автомобил
Няма изискване „само в клетка“, но има общо правило за безопасност:
кучето не трябва да разсейва водача или да пречи на управлението
допустими варианти:
транспортна клетка
специален колан/harness за куче
отделено в багажник (при подходящ автомобил)
свободно животно в купето може да доведе до глоба, ако е опасно или разсейва
2) 🧰Аптечка - Има промяна от 2027.
✔️ ДО 31.12.2026: няма нов стандарт като задължителна проверка по DIN за всички туристи като новост. Практиката е: препоръчителна, но често проверявана
✔️ ОТ 01.01.2027: ЗАДЪЛЖИТЕЛНА аптечка: DIN 13164:2022 с 16 елемента. Глоба при липса (около 30 €) 📌 Влиза в сила: 01.01.2027
3) 🧯✔ Пожарогасител:
за лек автомобил в Гърция задължителен е пожарогасител тип ABC, 2 кг прахов пожарогасител (или еквивалентен клас 8A/34B/C)
📌 Това НЕ е „нова мярка“, а:
съществува като изискване за оборудване и техническа изправност при движение в Гърция от години
4) 📡 Камери след Промахон
❌ Няма официално потвърдени работещи камери. Няма публичен регистър с точен брой, но няма „плътна камера мрежа“, контролът е инцидентен, не системен като в Западна Европа
5) ♿ Сини инвалидни карти (EU Blue Badge)
✔️ EU Blue Badge се признава в Гърция, позволява:
паркиране на инвалидни места
ползване на местни облекчения
понякога се изисква местна регистрация за безплатни зони
6) 🧳 Чанти на задни седалки / под
разрешени са на задната седалка или пода, при условия:
да не се движат свободно
да не пречат на водача
най-безопасно: багажник или фиксирани с колан



Кажете ми, това наистина ли е така за кученцата в колата? Как ще държа малкото кученце в багажника. Дори не е свикнала в клетка да стои. Вие как пътувате с тях?
Информацията я взех от една група във Фейсбук.
Виж целия пост
# 490
Пише в подходящ автомобил - в пикапите ги слагат в клетка в откритата част отзад. В чанта за куче чета, че ги превозват малките породи. Или колани за кучета.
Виж целия пост
# 491
Аз ползвам (не само заради Гърция, а по принцип) кош за кола за куче. То е като легълце с колан за облегалката и връв към него, която се закача за нагръдника, вместо каишка. Има евтини варианти в тему.
Виж целия пост
# 492
Моето ни в клетка стои, ни чанти. Ще пробвам и с такъв кош, но едва ли ще стане и с него.
Виж целия пост
# 493
Здравейте,в момента сме на Кефалония,да попитам тези,които са били преди ,посещение на Аргостоли струва ли си,има ли нещо,което конкретно да се види?Четох в предишни теми,че е доста оживено ,а сме със сина ,на 18 години,та затова.
А Миртос кога е добре да се посети сутрин,следобед?
Вчера бяхме на Антисамос,ужас някакъв,чадъри,шезлонги,хора,джетове..
Днес ходихме до Канали бийч,страхотен плаж,рай направо,много ни хареса. Та затова питам,дали има някакъв начин да избегнем тълпите на Миртос?
Виж целия пост
# 494
Е, тийнейджър на 18 изобщо не виждам как ще се заинтересува от друго място на Кефалония освен от Аргостоли Simple Smile Идете, много е приятно, но да знаете, че вечер паркирането в центъра е невъзможно. Сутрин до 11 ч. на пристанището могат да се видят и костенурки Карета-карета.
Миртос - най-добре е до обяд, водата е по-чудно синя и след това белите камъни се напичат като пещ.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия