Проблем с приятелката ми

  • 19 404
  • 1 034
# 600
Няма наистина. Защото тук имаме двойка. Съвсем нормално е този, който печели повече да плаща повече. Даже във Франция това е записано черно на бяло в закона.
Виж целия пост
# 601
Да ама форумът отсече, че е кифла Joy

Ех, съсипаха я тази държава. Какви кифли имаше едно време...

Темата може да е пързалка. Може да е ИИ генерирана. Може лошо да са описани фактите. Може много неща, но ние пишем на базата на прочетеното. И прочетеното (как така нея я водят, а мен не) си беше баш кифленско мислене. Каква е в реалния свят и дали изобщо има нещо там няма как да знаем.

За мен всяка жена, която очаква гаджето да я води в Тайланд е кифла.
На етап гадже не можеш да очакваш нищо о никого.

Ако очакванията й за връзка са финансови, може да си намери човек, който желае да харчи.Не може по пронуда да накара някого, който не обича да харчи.

Човек трябва да знае какво иска и да си търси правилните връзки, вместо да дава тъпи ултиматуми.
Един мъж или жена е в правото си да си купи кола или каквото иска, а да не ходи на почивки.

Между другото поне на нас месечната храна и сметки ни излиза колкото един наем, а не сме ящни, даже хич
Виж целия пост
# 602
Той на годишнината не е отпуснал душата за Италия три дни, момичето много е искало и той вместо да каже - отиваме! Взел да ѝ опява да се отказва.

Той не само финансово, той е стиснат и емоционално!
Ил. ИЛ!
Виж целия пост
# 603
Много кифли се оказа че има Joy

Съвсем нормално е ако имаш гадже, което може да си го позволи, да искаш от него. То остана и делите на 2, както е в случая
Виж целия пост
# 604
Че тогава като не дава нищо от себе си, докато е гадже, защо да го ъпгрейдвам до съпруг?
Виж целия пост
# 605
Да ама форумът отсече, че е кифла Joy

Ех, съсипаха я тази държава. Какви кифли имаше едно време...

Темата може да е пързалка. Може да е ИИ генерирана. Може лошо да са описани фактите. Може много неща, но ние пишем на базата на прочетеното. И прочетеното (как така нея я водят, а мен не) си беше баш кифленско мислене. Каква е в реалния свят и дали изобщо има нещо там няма как да знаем.

За мен всяка жена, която очаква гаджето да я води в Тайланд е кифла.
На етап гадже не можеш да очакваш нищо о никого.

Само че, тя нищо не е искала от него. Нищо, нищо.
Е, една Италия 50/50, ама и нея не е получила.

Мъжа ти кога ти стана мъж?
Виж целия пост
# 606
Никой не спори в темата, че той трябва да дава повече.
А според представеното от него и нея – той така прави – дава повече за общия им бюджет.
Разминаванията идват в парите за екстри и развлечения. Тя иска едно, той друго.
За нейни желания и хобита не мисля, че е длъжен да спонсорира или дава. Е, ако е мултимилионер – да.
Съвсем различно е, ако иска изненада да ѝ направи, но не смятам, че длъжен за всяко нещо да угажда. Трябва баланс все пак.
Както казват в една съседна тема – не е лошо малко да се мисли преди да се говори.
Виж целия пост
# 607
На мен ми е странно , как жените имат нагласа, че гаджето им им е длъжно с нещо.
И какво ако има пари? Не са женени с деца, значи всеки е за себе си.
Аз не бих подарила 5 хиляди евро на човек, който може другия месец да не ми е гадже вече
Гаджета е много несериозен етап във взаимоотношенията
Виж целия пост
# 608
То пък голямото хоби Joy 3дневен ол инклузив в Гърция.

Е, как да не ми е длъжен?!?!? Нали сме двойка? Естествено, че всички разходи и всеки аспект на общия ни живот трябва да са съгласувани със съответните доходи и желания. Иначе е просто - сменяме мъжа
Виж целия пост
# 609
От прованса ходят в САЩ и Япония, а софиянците в повече не могат да стигнат до Италия. Съсипаха я тая държава.
Виж целия пост
# 610
Щом живеят заедно не са просто гадженца, затова се казва на семейни начала. Не е ок да се живее с всяко гадже, защото е по-удобно, пак от мързел или да се пести наем. Ако нещата са сериозни - да. И какво е това хоби, да имат преживявания и по-разнообразен живот от пейката в парка, на 26!  Една потребителка ведъж писа, че мъжът й я е водил на ски, интруктор плюс оборудване, доста скъпо хоби, докато тя не е работила. Тук делят 50 на 50, което изобщо не е правилно, защото и парите им не са по равно, но видиш ли е ок той да цепи стотинката на две и да не дава нищо за тях, защото ако са някъде заедно то се отразява на цялата двойка, не е само за нея, освен ако той наистина не е толкова душевно стиснат и беден, че да гледа някаква гледка и да мисли колко се е охарчил, и че не си стува.
Виж целия пост
# 611
На мен ми е странно , как жените имат нагласа, че гаджето им им е длъжно с нещо.
И какво ако има пари? Не са женени с деца, значи всеки е за себе си.
Аз не бих подарила 5 хиляди евро на човек, който може другия месец да не ми е гадже вече
Гаджета е много несериозен етап във взаимоотношенията
Длъжно, не е, но дава заявка, че е способен при брак да поеме разходите, или не. Жените сме леко извън строя финансово за по 1-2 често и повече години, когато имаме деца. Например. Затова са тези жестове тип мъжът ще плати сметката или ще поеме нещо повече, като знак в тази посока.
Виж целия пост
# 612
Няма лошо единият да иска на пейка, другия в Тайланд.
Затова си говорят и се разбират – а не единият да натиска и дърпа все към себе си.
Насила не стават нещата.
Виж целия пост
# 613
Тук съм съгласна с теб, Бази. Няма да станат нещата, твърде са различни. Да не губят излишно време и да се разделят.

Бързам вече по задачи, дано не затворят темата. Отдавна не сме имали такава пързалка. Липсваше ми
Виж целия пост
# 614
Ама те не делят дори 50/50. Хайде той да дава половин наем за тристаен апартамент в София на нея и тогава да почнат да делят по равно за ток, вода, храна и прахосмукачка. Като ще е, да е. Ползва й апартамента и за дом, и за офис. Т.е. и наем за офис да й дава. Trollface

Авторе, малко си ъпдейтни пързалката. Нито един 26 годишен не страда от затруднения да борави н евро. Че то коли и апартаменти са от много години в евро, само твоят таралясник - в лева.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия