Проблем с приятелката ми

  • 19 407
  • 1 034
# 450
Според мен малко преекспонирате инфлуенсърството и инстаграма. По тая логика всички пътуваме, за да се тагнем, сакън да не ни мислят за бедни или за скучни.
Който иска да пътува го прави и без да има социалки или без да споделя в тях.

Да, ама за мен от всичко най-лошо впечатление ми направиха сравнението и изнудването.
- Аз съм ти гадже от две години и само Италия, а Пенка е с гадже от два месеца и вече Тайланд.
- Ако ме обичаш и ще ме направиш щастлива като ме заведеш и мен в Тайланд

Останалото как да е.


Демонизирането на тагването и инстаграма също не го разбирам. Значи Пенка била пътувала и се тагвала, и това е проблем, а че майка ѝ тагва сарми по Коледа и шарени яйца по Великден не е проблем. Защо? Строго погледнато и двете са търсене на внимание, разликата е колко пари е склонен да похарчи зрителят. 30 яйца за 5 евро не е същото като 10 дни за 5000. Съответно и второто е доста по-интересно и предизвиква повече коментари. Коментарите към показват какъв е коментиращият, а не този, за когото са.

Когато тагваш сарми се хвалиш с майсторството си като готвачка. Когато се тагваш от Тайланд се хвалиш със статус + майсторство да си хванеш платежоспособно гадже. И мерак да ти завидят за житейския успех.
Иначе вероятно съм пристрастна, защото нямам профили никъде, никъде не се тагвам и не държа да си споделям личния живот.
Виж целия пост
# 451
Нищо нередно не прави младежът. Момата е лигла. Каквито са много от момичетата в днешно време.

Не, не е лигла, а се се усетила, че е прибрала използвач.
Уж голЕмо добро утро е младежа, ама спестява на неин гръб. Защото, ако се замислите - тия 1500 лв ги спестява именно, защото тя го е прибрала и не му се налага да плаща наем.

Момичето иска внимание и да се почувства специална. Според мен, тя иска той да ѝ спретне някаква изненада. Очевидно е, че той може да си позволи повече от нея, позволява си го, но само за себе си.
То и Италията пише, че майка му ще покрие някакви неща... тя си плаща морето (визирам хотела, горивото си плаща той, защото си кара неговата кола и не го прави за нея, а за себе си). Той си се възприема като самостоятелна бойна единица, а това, което тя дава - подслон, се приема за даденост. И се гледа заплатата в абсолютна стойност.
Тя едва ли е напуснала, по-скоро са я съкратили в тия тежки времена. Съгласна съм, че не е момента за Тайланд, ама и тя ще си намери работа и ще дойде.
Виж целия пост
# 452
Прибрала го е, ама друг път. Плаща си момъкът като поп.
Лигла си е.
Това е положението.
Виж целия пост
# 453
Баш лигла си е. Че и мрънка с какво била по-специална нейната приятелка. Неприятна мома.
Виж целия пост
# 454
Нищо нередно не прави младежът. Момата е лигла. Каквито са много от момичетата в днешно време.

Не, не е лигла, а се се усетила, че е прибрала използвач.
Уж голЕмо добро утро е младежа, ама спестява на неин гръб. Защото, ако се замислите - тия 1500 лв ги спестява именно, защото тя го е прибрала и не му се налага да плаща наем.

Скрит текст:
Момичето иска внимание и да се почувства специална. Според мен, тя иска той да ѝ спретне някаква изненада. Очевидно е, че той може да си позволи повече от нея, позволява си го, но само за себе си.
То и Италията пише, че майка му ще покрие някакви неща... тя си плаща морето (визирам хотела, горивото си плаща той, защото си кара неговата кола и не го прави за нея, а за себе си). Той си се възприема като самостоятелна бойна единица, а това, което тя дава - подслон, се приема за даденост. И се гледа заплатата в абсолютна стойност.
Тя едва ли е напуснала, по-скоро са я съкратили в тия тежки времена. Съгласна съм, че не е момента за Тайланд, ама и тя ще си намери работа и ще дойде.


Затова трябва главната му цел да бъде да си купи жилище,  за да не живее у момите. Което няма как да стане, ако си дава парите да ги води в Азия.

Иначе да, абсурдно е да се планира скъпа почивка, докато единият е безработен.
Виж целия пост
# 455
На пръв поглед отворих сайт - гарсониера е 300 евро. Щом мрънкате за наема - нека той да и дава 300-400 евро, пък пак да делят всичко - храна, сметки, но едва ли ще е ОК за момичето. Повтарям - те са гаджета.
Ако ме съкратят първата ми мисъл ще е да търся работа, а не Тайланд.
Виж целия пост
# 456
Когато тагваш сарми се хвалиш с майсторството си като готвачка. Когато се тагваш от Тайланд се хвалиш със статус + майсторство да си хванеш платежоспособно гадже. И мерак да ти завидят за житейския успех.
Иначе вероятно съм пристрастна, защото нямам профили никъде, никъде не се тагвам и не държа да си споделям личния живот.
И аз нямам социални мрежи. Обаче тъй като почти всички около мен имат, чувам коментарите. Ами как да кажа - силно впечатление прави корелацията между статуса на коментиращия и това, което казва.
За хваленето никак не съм съгласна. Уменията за готвене например за мен не включват точно сармите. Има хора, не могат да сварят спагети - и те ли се фукат с готварските си умения, когато качат някаква паста?
А това с платежоспособното гадже - сега, ще ме прощаваш, но на твоята дъщеря платежоспособното гадже ли ѝ плаща пътуванията? Не, нали? Само че ти гарантирам, че поне дузина ваши познати го коментират точно по този начин.
Виж целия пост
# 457
ОК, не едно - 2-3 жилища да си купи като иска.
Аз не казвам, че трябва да я води в Тайланд, но това, което яко ме издразни в поста му, че той не оценява нейния принос в ситуацията. Плащал сметки и храна  - дори и под наем да живееше, пак щеше да плаща.

Като са гаджета - ОК, да ѝ плаща не нея наем тогава. С наема заплатата ѝ ще стане към около 3 хил лв и за сам човек ще се оправи. Може да се окаже, че и повече пари ще ѝ остават.
Виж целия пост
# 458
Пак казвам - да излезе под наем и да пести, вместо да пуска теми и да търси съчувствието на хора, които наричат гаджето у което живее гратис ковра Simple Smile
Виж целия пост
# 459
Като са гаджета - ОК, да ѝ плаща не нея наем тогава. С наема заплатата ѝ ще стане към около 3 хил лв и за сам човек ще се оправи. Може да се окаже, че и повече пари ще ѝ остават.
Тя няма заплата. Дори и да е съкратена ще има 3-4-5 месеца борса, да се надяваме, че е осигурявана на реално, че иначе ще е минимална.
Виж целия пост
# 460
Ами не го преекспонираме. Хората буквално се състезават да си качват преживяванията. Това е сериозен проблем, както темата, а и много други доказват.
От една страна е проблема на качващите, защото това е ясна индикация за търсене на потвърждение, създаване на идеализиращ образ на личния живот, търсене на одобрение и принадлежност. Голяма част от тези неща са пристрастяващи. Честопубликуващите имат нужда от доказване и завишаване на самооценката. За тях не е важно наслаждаването на момента, а неговото консервиране и показване пред света.
От друга страна това “възпитава” и налага стандарти. Хората с не особено устойчива психика често се депресират, че другите водят красив и хубав живот. Започва да се приема като задължително да се пътува, да имаш сутришна рутина, да почукваш с нокти по продукти, мъжът ти да заснима как ти подарява кола, всеки “пръц” в семейството да бъде показан иначе все едно не съществува.
Виж целия пост
# 461
Цитат
И ме пита с какво е толкова специална нейната приятелка че да ходи в тайланд а тя не

Вменяване на вина и сравенение с цел унижение

Цитат
Според нея когато един човек обича, той би дал всичко за да я направи щастлива и няма да се поколебае да я заведе на места които иска щом има възможност. Ще иска да и сбъдне мечтите

Емоционално изнудване

Цитат
Според нея тя... живее живот все едно е сама – сама можела да отиде на почивка и сама може да си плати 500лв за хотел

Обеценяване

Цитат
Харесвали са я много хора с възможности, но не е излизала с тях защото ценностната и система е друга.

Манипулация с цел вижте ме колко съм  морална и разбрана.

Цитат
Според нея ходим на тези почивки само защото тя настоява, иначе нямало да ходим никъде

Изкривяване на фактите и думите.

В обратната ситуация ...........щеше да е мъченица ,че мъжът и говори така.
Виж целия пост
# 462
Ако излезем от конкретния случай, стана ми любопитно защо младеж, който се навре да живее при гаджето, за да не плаща наем, се нарича използвач, но ако момиче направи същото – отиде да живее при гаджето, за да не плаща наем, а често дори и в сметките не участва, не е използвачка?
Двоен стандарт или...?
Виж целия пост
# 463
Ами не го преекспонираме. Хората буквално се състезават да си качват преживяванията. Това е сериозен проблем, както темата, а и много други доказват.

Кои са тия хора? Аз не съм ги виждала в моя кръг в интернет, а той е доста разнообразен. Имам познати, които доста пътуват, но имат съвсем нормални снимки и им се радвам. Явно има някакви слоеве от обществото, които наричате хората, които обаче са определен нискочел кръг, не са наистина хората.
Виж целия пост
# 464
И аз нямам социални мрежи. Обаче тъй като почти всички около мен имат, чувам коментарите. Ами как да кажа - силно впечатление прави корелацията между статуса на коментиращия и това, което казва.
За хваленето никак не съм съгласна. Уменията за готвене например за мен не включват точно сармите. Има хора, не могат да сварят спагети - и те ли се фукат с готварските си умения, когато качат някаква паста?
А това с платежоспособното гадже - сега, ще ме прощаваш, но на твоята дъщеря платежоспособното гадже ли ѝ плаща пътуванията? Не, нали? Само че ти гарантирам, че поне дузина ваши познати го коментират точно по този начин.

Моята дъщеря няма гадже, не харесва идеята за мой ужас. Както немалко представители на поколението смята, че си е самодостатъчна. Сама си плаща всичко, така е. Ама и никой, който би одумвал, не знае къде ходи. Знаят хора, които знаят как са нещата. Тоест никой не я одумва, а и тя (както и ние всъщност) се опитваме да правим точно обратното на "хвалим се".
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия