🔥 Джан Яман 🔥 Свободна тема за размисли и страсти... "САНДОКАН" *тема 20

  • 13 506
  • 269
# 255
Добро утро,момичета!





Благодаря за всичко споделено от вчера!









Приятна събота ви желая!

Виж целия пост
# 256
Здравейте, момичета, добре сте се потрудили по нощите, за да ни зарадвате с новини, благодаря.
Джаки,  относно въпроса за мечтата на заблудената тетка за събиране с бившата му партньорка, какво й е отговорил  ми е интересно. Написаното в скрития текст го знам, отпреди е, но в конкретния случай какво казва.
Грозденце, наистина е в голяма конкуренция с Гепардът и Граф Монте Кристо. Гледала съм Гепардът и съм очарована. Изумителна игра, естетика в обстановката, всеки детайл има подтекст с хода на действието. Дори погледнах с други очи на Дева Касел, която броях за манекенка и дете на известни родители. Явно гените са си казали думата. Еееех, това ме размечта за стария Гепард с Ален Делон и Бърт Ланкастър... и той добър филм. С него Висконти очерта новите пътища на европейското кино, но не само той, де, и други бяха...
Виж целия пост
# 257
Silsila, няма шанс да получи отговор от Джан, но би трябвало да отиде на психиатър, щом си позволява да я споменава в неговия профил. Той не желае по никакъв начин да бъде свързван с тая.
Виж целия пост
# 258
Ама много му отиват наградите на Джан, пък са и заслужени. Убедена съм, че в Пеперудите ще е РАЗЛИЧЕН от предишните си герои. Това е което ме впечатлява: стремежът му да се усъвършенства и развива и да вади/ не знам от къде/ нови оръжия за изява. С извинение ще го сравня с тази, дето не я назоваваме. Тя даде силна заявка за талант в РП, после продължи не толкова силно, докато при Джан всеки проект е избухване, все едно наблюдаваме раждане с взрив на нова вселена. И това не е, защото работи извън стандартите на турските сериали. Който си го може, може си го.
Ако постът ми е прекалено подсладен, сипете му малко вода да се разреди.Kissing Heart Днес ми е приповдигнато, нищо,че съм в сатурнова дупка.
С нетърпение очаквам Пеперудите.
Виж целия пост
# 259
Грозденце, специално за теб! Не си единствената, за която "Турчинът" е любим сериал.
(от фейсук-страницата на Джан)

От Пилар Мартинес
Ако трябваше да препоръчам само един сериал за това лято, бих избрала без колебание: „Турчинът“. И не казвам това само защото в него участва Джан Яман, един от най-харизматичните и популярни актьори на нашето време, а защото притежава всички съставки, които според мен правят сериала наистина забавно преживяване. Първото нещо, което ми привлече вниманието, беше неговата амбиция. Свикнали сме да виждаме Джан Яман в романтични комедии или съвременни драми, но в „Турчинът“ той отива крачка напред и поема много по-сложен персонаж, потопен в история, пълна с приключения, екшън, романтика и исторически събития. Мисля, че именно тази промяна на темпото прави сериала толкова привлекателен, дори за тези, които не са редовни фенове на актьора.
Ключове към сериала „El Turco“: защо ще ви хареса този сериал
Друг аспект, който намирам за съществен, е щателната продукция. От декорите до костюмите, всичко излъчва кинематографично качество, което е все по-трудно да се намери по телевизията. Лично аз наистина ценя сериали, които могат да ме пренесат в друга епоха и да ми позволят да забравя за ежедневието си за няколко минути. „El Turco“ прави точно това. Нещо повече, вярвам, че историята е универсална. Тя не предлага само зрелищни сцени или добре изпълнени екшън сцени, но и разглежда човешки теми като оцеляване, идентичност, любов и борбата за намиране на мястото си в света. Това са въпроси, с които всеки зрител, независимо от възрастта или националността, може да се асоциира.
И разбира се, има и Джан Яман („Сандокан“). В допълнение към неоспоримата му физическа привлекателност, мисля, че актьорското му развитие често се пренебрегва. В тази продукция той демонстрира актьорска зрялост, която потвърждава, че успехът му не се дължи единствено на популярността му. Неговото присъствие добавя интензивност, емоция и достоверност към герой, който носи голяма част от тежестта на сюжета. Поради всички тези причини смятам, че „Турчинът“ е един от най-вълнуващите сериали за гледане това лято. Той има приключения, романтика, емоция, зашеметяващи визуални ефекти и главен актьор, който е на върха на кариерата си. Ако търсите сериал, който ще ви грабне от първия епизод и ще ви предложи часове чисто забавление, искрено вярвам, че „Турчинът“ заслужава първото място в списъка ви със задължителни филми.
Виж целия пост
# 260
Добро утро,момичета!



☀️ Днес слънцето ни подарява най-дългия ден в годината.
Лятното слънцестоене е покана да се радваме на малките неща. На аромата на цветята, на
босите стъпки по тревата, на топлите вечери и на хората, които правят живота ни по-светъл.
Нека този ден ти донесе много енергия, вдъхновение и поводи за усмивки. Събирай
 слънчеви мигове, пази ги в сърцето си и нека те топлят през всички сезони.
Честито лятно слънцестоене!






Пресата заслужено си го е получила...Grinning

✅️ IG история #JanYaman
Корицата на италианското седмично списание за жени „Diva i Zhenshchin“ (Дива и жена) със заглавие
„Джан Яман на море в приятна компания. В Сицилия с мистериозна жена.“

Отговорът на Джан на публикацията:
Скъпи „Diva and Zhenshchin“ (Дива и жена), всички, които ме следят, знаят, че това е приятелката на мой скъп приятел и част от моето обкръжение. Или сте идиоти, или мислите, че хората са идиоти; тук няма мистерия. Единственото, което има значение, е вашата некомпетентност и постоянното ви желание да ме хванете с някого...



Приятна неделна почивка!
Виж целия пост
# 261
ЧЕСТИТО ЛЯТНО СЛЪНЦЕСТОЕНЕ НА ВСИЧКИ ВЪВ ФОРУМА!
Единствен, мистериозен ден! Нека магията му бъде с вас!
Злати, много забавен пост. Хубав отговор на  Джан на поредната клюкина. Не им прощава, както обикновено.
Стига са го дъвкали в търсене на съмнителна слава.
  Джаки, благодаря за поста относно El Turco. На същото мнение съм, въпреки, че не го смятам за най- доброто му постижение. Определено е драматичен, с неочакван изказ и показва стремежът му към разнообразие в героите си. И е на високо ниво откъм костюми, историческа обстановка и техника на снимане. Определено ориентиран към европейската и световна публика.
Имам питане: в предишен пост нарекох бившата му партньорка "тази, която не назоваваме", повлияна от предишни постове във форума. Има ли причина да не я отразяват тук пишещите. Аз я приемам като артистка, която се старае, но не е на нивото на Джан. Едва ли е заради слуховете за тяхна "връзка". Не искам да засегна пристрастията на дамите тук, просто любопитство.... Моля, бъдете откровени, нали споделяме и различните мнения не са анатема...
Виж целия пост
# 262
Джаки, благодаря ти много за този специален коментар! Hug Статията е невероятна и много точна, Ел Турко наистина е проект от съвсем друга величина... и е поредното доказателство за безспорния талант и актьорска зрялост на нашето момче. Голямо удоволствие е да се четат такива професионални оценки!

Silsila, аз пък смятам, че ролята му в Ел Турко, заедно с тази в Сандокан, са най-доброто му постижение до момента и неговият абсолютен връх (няма смисъл да правя сравнения с посредствените евтини дизита)! А актьорското му развитие в тези роли просто превъзхожда всичко, което е правил досега... Да изиграеш толкова сложен исторически герой на чужд език изисква огромен актьорски капацитет и точно тези мащабни проекти разкриват пълния му потенциал и размах като актьор!

Джан играе в най-скъпите продукции на Европа!





Ето и ориентировъчния бюджет на всички сезони на "Game of Thrones" (за сравнение):
Скрит текст:




П.П. Silsila, какво да й отразяваме на бившата му партньорка (Демет)? Кариерата ли, позьорството, университетските й награди или тоалетите от Алиекспрес? CloseJoy
Виж целия пост
# 263
Грозденце, страхотни аргументи. Когато фактите говорят...... Не оспорвам качествата на ДЯ. Много го харесвам, иначе нямаше да съм в тази група. Най- напред изгледах Сандокан от любопитство към старата версия. Аз съм отчаян киноман. Гледам стари, нови филми, всички жанрове по мои си критерии, но без ужаси и кървища с трупове на купове. Та в Сандокан ме грабна първо с физика и сексапил, като китка халапеньо, после с игра и последваха анализи...След това гледах Ел Турко. Пак героичен, но различен , по-задълбочен, истински хамелеон. И после изгледах и останалите му филми. От тях ще откроя РП , където видях разнообразието на жестове, мимики, погледи, езика на тялото. Още тогава си е бил готов за нещо по-мащабно. Има си дарбата, но не е спрял да се усъвършенства. Аз не гледам турски сериали, изключая 1001 нощ, защото не си падам по локални драми. Да ме извинят привържениците им, вкусове разни... Но в РП си дадох сметка колко талант и мисъл трябват, за да си различен в повтарящи се до втръсване ситуации и да задържиш вниманието на зрителя. После прочетох, че с този сериал и Пълнолуние е подпалил фитила на целия свят. Ами има защо. Всички майстори в киното, особено в младите си години, купуват занаят от другите големи или от тези от по-старото поколение. Джан не мога да го оприлича на никого. Като паднал е от друго измерение готов продукт.
В Сандокан и Ел Турко, които безспорно харесвам, обаче забелязах известна нервност в играта му, като надскачане, може би не се изразявам с точните думи. Липсваха ми импровизациите, достойния и силен образ срещу него, конкуренция. Може да е имало ограничения от сценарий, режисьор, студия, не знам...мое мнение. Нека го пуснат да  си играе играта, може повече от показаното. Ако тръгна да обяснявам защо го харесвам, ще се повторя с вече казани суперлативи. Накратко, вкарва те в своята орбита и забравяш, че е филм.
Но все още нямам негов филм/образ фаворит. Мисля, че предстои да се развихри. И това е хубавото, чакам изненади!
Пу да не му е на уроки!:wink:
То моето писание стана от отговор на Грозденце, на нещо от сорта как открих Джан Яман, моля, проявете разбиране.
Радвам се, че в тази тема намирам съмишленици за безспорния феномен Джан Яман. .Flowers Hibiscus
Виж целия пост
# 264
Когато снимаш проекти за по 30 милиона евро, където всеки детайл, каскада и секунда на екрана са разчетени до милиметър, за съжаление продуцентите и режисьорите не оставят никакво място за актьорска импровизация. Всичко е подчинено на суровия сценарий до последната буква и мимика...

Перифразирам по памет от едно негово интервю, в което каза, че ако иска да промени дори една реплика или дума в диалога, не може просто да го каже на режисьора на терен. Трябва да се изпрати официално запитване по имейл до продуцентите, което се препраща по веригата и одобрението се чака със седмици или дори месеци.
Смятай...Grinning

А колкото до старите му турски дизита, те са толкова далеч от мащаба на проекти като Ел Турко и Сандокан, че сравнението им в един коментар е направо несериозно!
Виж целия пост
# 265
Добро утро,момичета!



Благодаря за споделеното от вчера. HugRevolving Hearts
Силсила, тук е темата за Джан и пишем за него и по-малко за партньорките.Hands V
Така е в повечето теми във форума,поне тези,в които пиша аз!









Приятен ден и успешна седмица!

Виж целия пост
# 266
В Сандокан и Ел Турко, които безспорно харесвам, обаче забелязах известна нервност в играта му, като надскачане, може би не се изразявам с точните думи. Липсваха ми импровизациите, достойния и силен образ срещу него, конкуренция.
Даже не знам какво да отговоря на тази нелепица....ще замълча!
Явно гледаме различни сериали.

-----------------------------------------------
От любимата ни бразилка:

Мълчанието, което не заличава едно явление

Малко неща са толкова разкрителни, колкото начинът, по който една страна се отнася към онези, които постигат успех отвъд границите ѝ. В случая с Джан Яман това наблюдение е неизбежно. Светът следи траекторията му с любопитство и искрен интерес, но собствената му страна сякаш се колебае да признае онова, което вече е очевидно: Джан е изградил рядка, може би уникална международна кариера сред актьорите турци от неговото поколение. Италия, Испания и Латинска Америка отразяват проектите му и празнуват успехите му, но част от турската медия продължава да се държи така, сякаш нищо от това няма значение. И тази позиция разкрива по-малко за Джан и повече за трудността да се справиш с явление, което е надхвърлило границите, наложени му.

През годините му казваха, че популярността му е случайна, че успехът му е свързан с конкретен жанр и че далеч от Турция едва ли ще намери място. Но реалността рядко се грижи да потвърждава песимистичните прогнози. Той напусна страната си, научи нови езици, адаптира се към нови пазари и пое предизвикателства, на които малцина биха имали смелост да се справят. Днес е главен в „Сандокан“, една от най-очакваните международни продукции на последните години, получи признание и награди за тази работа и вече създава очаквания около „Лабиринтът“, проекта му на испански.

Напоследък Джан Яман беше награждаван на Silver Ribbon Grandi Serie 2026 в категорията „Най-добър международен протагонист“ за ролята му в „Сандокан“, отличие, връчвано от една от най-традиционните награди в италианския аудиовизуален сектор. Много скоро след това получи и престижната награда Taormina Film Festival Icon Award, чест, предназначена за личности, които се отличат с приноса и влиянието си в индустрията на развлеченията. Повече от участието си в един от най-важните фестивали в Италия, Джан беше отпразнуван заради траекторията си и започна да заема място в дискусии за кино и телевизия редом до влиятелни имена от сектора.

Любопитното е, че тези факти не зависят от мнения. Те съществуват сами по себе си. И може би точно това дразни толкова много. Защото колко турски актьори в момента водят международни продукции на различни езици? Колко успяват да запазят релевантност извън страната си толкова години? Колко получават престижни награди, участват в утвърдени фестивали и са кани за дебати за телевизия и кино редом до влиятелни професионалисти от индустрията?

Въпреки това, вместо празненство, често се вижда мълчание, ирония или упорита опит да се минимизират постиженията му. Това противоречие става още по-явно, когато става дума за модата и връзката му с Dolce & Gabbana. В момента е достатъчно един турски актьор да присъства на модно шоу на марката, за да изскочат бързи заглавия, които да го наричат посланик. Но когато Джан Яман официално стана лице на марката и участва в глобални кампании, реакцията на мнозина беше подигравка или безразличие. Невъзможно е да не се забележи несъгласуваността.

Турция можеше да погледне тази история и да види в нея причина за гордост. Можеше да отпразнува земляк, който отнесе името си отвъд границите и завладя пространства, рядко заемани от турски актьори. Можеше да признае, че – независимо дали харесват личността му или изборите му – резултатите са налице и говорят сами по себе си. Но в много моменти предпочете дистанцията, сякаш да игнорираш постижение е достатъчно, за да намалиш значимостта му.

Проблемът е, че историята рядко иска разрешение, за да се случи. А историята на Джан Яман се случва пред очите на всички. Може би това е най-голямата ирония от всички: колкото повече се опитаха да го намалят, толкова по-голям той стана. Защото понякога най-голямото поражение не е да бъдеш аплодирано от всички. То е да стигнеш толкова далеч, че дори онези, които са избрали мълчанието, да са принудени да признаят, че са били пред нещо изключително.


Аз само ще кажа: помните ли какво е отношението на Турция към най-великия им футболист Хакан Шукюр? Това отговаря на много въпроси!
Виж целия пост
# 267
В Сандокан и Ел Турко, които безспорно харесвам, обаче забелязах известна нервност в играта му, като надскачане, може би не се изразявам с точните думи. Липсваха ми импровизациите, достойния и силен образ срещу него, конкуренция.
Обикновено рядко пиша тук, но сега не можах да се въздържа...
Това цитираното по-горе някаква шега ли е.
За какви импровизации става въпрос, това да не е комедия или турски сериал.
И какво означава "срещу него няма конкуренция".
Световно признати актьори играят в Сандокан и Ел Турко. Дори ще изброя някои имена - Уил Кемп, Джон Хана, Алесандро Прециози, Ед Уестуик, Оуен Тийл... Всички тези актьори са с толкова богат опит в театралния и филмовия бранш, че срещу тях да се тича няма как да се настигнат.
Виж целия пост
# 268
Дами, направо ме разкостихте.
Интересувам се от ДЯ, не от партньорките му. Уважавам постигнатото от него и не омаловажавам наградите му
Чак пък нелепици....! Алесандро Прециози беше прекрасен партньор, но Джон Хана и Ед Уестуик бледнееха на неговия фон като отрицателни герои, в смисъл на контрапункт.
Забелязах, че сте много чувствителни на тема РП, за мен това е само част от актьорския му път. Много от вас си припадаха по този му период надад в годините, аз съм пропуснала това шоу на живо.
Отбелязах само нюанси, а вие скочихте.
Спирам обяснителния режим.
Малко толеранс, моля.
Поне темата се раздвижи.
Ако не пасвам на линията ви, кажете си, няма драма.
Виж целия пост
# 269
Ох, каква изненада!





Социалните медии се превърнаха в най-лесния начин за разпространение на клевета.
Можете да разрушите репутацията на някого, когото мразите, само с един туит.
Или твърдение (клевета), което отправяте за ангажираност, може да бъде видяно от милиони.
Това започва да приема все по-опасна форма.
Трябва да има възпиращи санкции.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия