🔥 Джан Яман 🔥 Свободна тема за размисли и страсти... "САНДОКАН" *тема 20

  • 13 902
  • 276
# 255
Добро утро,момичета!





Благодаря за всичко споделено от вчера!









Приятна събота ви желая!

Виж целия пост
# 256
Здравейте, момичета, добре сте се потрудили по нощите, за да ни зарадвате с новини, благодаря.
Джаки,  относно въпроса за мечтата на заблудената тетка за събиране с бившата му партньорка, какво й е отговорил  ми е интересно. Написаното в скрития текст го знам, отпреди е, но в конкретния случай какво казва.
Грозденце, наистина е в голяма конкуренция с Гепардът и Граф Монте Кристо. Гледала съм Гепардът и съм очарована. Изумителна игра, естетика в обстановката, всеки детайл има подтекст с хода на действието. Дори погледнах с други очи на Дева Касел, която броях за манекенка и дете на известни родители. Явно гените са си казали думата. Еееех, това ме размечта за стария Гепард с Ален Делон и Бърт Ланкастър... и той добър филм. С него Висконти очерта новите пътища на европейското кино, но не само той, де, и други бяха...
Виж целия пост
# 257
Silsila, няма шанс да получи отговор от Джан, но би трябвало да отиде на психиатър, щом си позволява да я споменава в неговия профил. Той не желае по никакъв начин да бъде свързван с тая.
Виж целия пост
# 258
Ама много му отиват наградите на Джан, пък са и заслужени. Убедена съм, че в Пеперудите ще е РАЗЛИЧЕН от предишните си герои. Това е което ме впечатлява: стремежът му да се усъвършенства и развива и да вади/ не знам от къде/ нови оръжия за изява. С извинение ще го сравня с тази, дето не я назоваваме. Тя даде силна заявка за талант в РП, после продължи не толкова силно, докато при Джан всеки проект е избухване, все едно наблюдаваме раждане с взрив на нова вселена. И това не е, защото работи извън стандартите на турските сериали. Който си го може, може си го.
Ако постът ми е прекалено подсладен, сипете му малко вода да се разреди.Kissing Heart Днес ми е приповдигнато, нищо,че съм в сатурнова дупка.
С нетърпение очаквам Пеперудите.
Виж целия пост
# 259
Грозденце, специално за теб! Не си единствената, за която "Турчинът" е любим сериал.
(от фейсук-страницата на Джан)

От Пилар Мартинес
Ако трябваше да препоръчам само един сериал за това лято, бих избрала без колебание: „Турчинът“. И не казвам това само защото в него участва Джан Яман, един от най-харизматичните и популярни актьори на нашето време, а защото притежава всички съставки, които според мен правят сериала наистина забавно преживяване. Първото нещо, което ми привлече вниманието, беше неговата амбиция. Свикнали сме да виждаме Джан Яман в романтични комедии или съвременни драми, но в „Турчинът“ той отива крачка напред и поема много по-сложен персонаж, потопен в история, пълна с приключения, екшън, романтика и исторически събития. Мисля, че именно тази промяна на темпото прави сериала толкова привлекателен, дори за тези, които не са редовни фенове на актьора.
Ключове към сериала „El Turco“: защо ще ви хареса този сериал
Друг аспект, който намирам за съществен, е щателната продукция. От декорите до костюмите, всичко излъчва кинематографично качество, което е все по-трудно да се намери по телевизията. Лично аз наистина ценя сериали, които могат да ме пренесат в друга епоха и да ми позволят да забравя за ежедневието си за няколко минути. „El Turco“ прави точно това. Нещо повече, вярвам, че историята е универсална. Тя не предлага само зрелищни сцени или добре изпълнени екшън сцени, но и разглежда човешки теми като оцеляване, идентичност, любов и борбата за намиране на мястото си в света. Това са въпроси, с които всеки зрител, независимо от възрастта или националността, може да се асоциира.
И разбира се, има и Джан Яман („Сандокан“). В допълнение към неоспоримата му физическа привлекателност, мисля, че актьорското му развитие често се пренебрегва. В тази продукция той демонстрира актьорска зрялост, която потвърждава, че успехът му не се дължи единствено на популярността му. Неговото присъствие добавя интензивност, емоция и достоверност към герой, който носи голяма част от тежестта на сюжета. Поради всички тези причини смятам, че „Турчинът“ е един от най-вълнуващите сериали за гледане това лято. Той има приключения, романтика, емоция, зашеметяващи визуални ефекти и главен актьор, който е на върха на кариерата си. Ако търсите сериал, който ще ви грабне от първия епизод и ще ви предложи часове чисто забавление, искрено вярвам, че „Турчинът“ заслужава първото място в списъка ви със задължителни филми.
Виж целия пост
# 260
Добро утро,момичета!



☀️ Днес слънцето ни подарява най-дългия ден в годината.
Лятното слънцестоене е покана да се радваме на малките неща. На аромата на цветята, на
босите стъпки по тревата, на топлите вечери и на хората, които правят живота ни по-светъл.
Нека този ден ти донесе много енергия, вдъхновение и поводи за усмивки. Събирай
 слънчеви мигове, пази ги в сърцето си и нека те топлят през всички сезони.
Честито лятно слънцестоене!






Пресата заслужено си го е получила...Grinning

✅️ IG история #JanYaman
Корицата на италианското седмично списание за жени „Diva i Zhenshchin“ (Дива и жена) със заглавие
„Джан Яман на море в приятна компания. В Сицилия с мистериозна жена.“

Отговорът на Джан на публикацията:
Скъпи „Diva and Zhenshchin“ (Дива и жена), всички, които ме следят, знаят, че това е приятелката на мой скъп приятел и част от моето обкръжение. Или сте идиоти, или мислите, че хората са идиоти; тук няма мистерия. Единственото, което има значение, е вашата некомпетентност и постоянното ви желание да ме хванете с някого...



Приятна неделна почивка!
Виж целия пост
# 261
ЧЕСТИТО ЛЯТНО СЛЪНЦЕСТОЕНЕ НА ВСИЧКИ ВЪВ ФОРУМА!
Единствен, мистериозен ден! Нека магията му бъде с вас!
Злати, много забавен пост. Хубав отговор на  Джан на поредната клюкина. Не им прощава, както обикновено.
Стига са го дъвкали в търсене на съмнителна слава.
  Джаки, благодаря за поста относно El Turco. На същото мнение съм, въпреки, че не го смятам за най- доброто му постижение. Определено е драматичен, с неочакван изказ и показва стремежът му към разнообразие в героите си. И е на високо ниво откъм костюми, историческа обстановка и техника на снимане. Определено ориентиран към европейската и световна публика.
Имам питане: в предишен пост нарекох бившата му партньорка "тази, която не назоваваме", повлияна от предишни постове във форума. Има ли причина да не я отразяват тук пишещите. Аз я приемам като артистка, която се старае, но не е на нивото на Джан. Едва ли е заради слуховете за тяхна "връзка". Не искам да засегна пристрастията на дамите тук, просто любопитство.... Моля, бъдете откровени, нали споделяме и различните мнения не са анатема...
Виж целия пост
# 262
Джаки, благодаря ти много за този специален коментар! Hug Статията е невероятна и много точна, Ел Турко наистина е проект от съвсем друга величина... и е поредното доказателство за безспорния талант и актьорска зрялост на нашето момче. Голямо удоволствие е да се четат такива професионални оценки!

Silsila, аз пък смятам, че ролята му в Ел Турко, заедно с тази в Сандокан, са най-доброто му постижение до момента и неговият абсолютен връх (няма смисъл да правя сравнения с посредствените евтини дизита)! А актьорското му развитие в тези роли просто превъзхожда всичко, което е правил досега... Да изиграеш толкова сложен исторически герой на чужд език изисква огромен актьорски капацитет и точно тези мащабни проекти разкриват пълния му потенциал и размах като актьор!

Джан играе в най-скъпите продукции на Европа!





Ето и ориентировъчния бюджет на всички сезони на "Game of Thrones" (за сравнение):
Скрит текст:




П.П. Silsila, какво да й отразяваме на бившата му партньорка (Демет)? Кариерата ли, позьорството, университетските й награди или тоалетите от Алиекспрес? CloseJoy
Виж целия пост
# 263
Грозденце, страхотни аргументи. Когато фактите говорят...... Не оспорвам качествата на ДЯ. Много го харесвам, иначе нямаше да съм в тази група. Най- напред изгледах Сандокан от любопитство към старата версия. Аз съм отчаян киноман. Гледам стари, нови филми, всички жанрове по мои си критерии, но без ужаси и кървища с трупове на купове. Та в Сандокан ме грабна първо с физика и сексапил, като китка халапеньо, после с игра и последваха анализи...След това гледах Ел Турко. Пак героичен, но различен , по-задълбочен, истински хамелеон. И после изгледах и останалите му филми. От тях ще откроя РП , където видях разнообразието на жестове, мимики, погледи, езика на тялото. Още тогава си е бил готов за нещо по-мащабно. Има си дарбата, но не е спрял да се усъвършенства. Аз не гледам турски сериали, изключая 1001 нощ, защото не си падам по локални драми. Да ме извинят привържениците им, вкусове разни... Но в РП си дадох сметка колко талант и мисъл трябват, за да си различен в повтарящи се до втръсване ситуации и да задържиш вниманието на зрителя. После прочетох, че с този сериал и Пълнолуние е подпалил фитила на целия свят. Ами има защо. Всички майстори в киното, особено в младите си години, купуват занаят от другите големи или от тези от по-старото поколение. Джан не мога да го оприлича на никого. Като паднал е от друго измерение готов продукт.
В Сандокан и Ел Турко, които безспорно харесвам, обаче забелязах известна нервност в играта му, като надскачане, може би не се изразявам с точните думи. Липсваха ми импровизациите, достойния и силен образ срещу него, конкуренция. Може да е имало ограничения от сценарий, режисьор, студия, не знам...мое мнение. Нека го пуснат да  си играе играта, може повече от показаното. Ако тръгна да обяснявам защо го харесвам, ще се повторя с вече казани суперлативи. Накратко, вкарва те в своята орбита и забравяш, че е филм.
Но все още нямам негов филм/образ фаворит. Мисля, че предстои да се развихри. И това е хубавото, чакам изненади!
Пу да не му е на уроки!:wink:
То моето писание стана от отговор на Грозденце, на нещо от сорта как открих Джан Яман, моля, проявете разбиране.
Радвам се, че в тази тема намирам съмишленици за безспорния феномен Джан Яман. .Flowers Hibiscus
Виж целия пост
# 264
Когато снимаш проекти за по 30 милиона евро, където всеки детайл, каскада и секунда на екрана са разчетени до милиметър, за съжаление продуцентите и режисьорите не оставят никакво място за актьорска импровизация. Всичко е подчинено на суровия сценарий до последната буква и мимика...

Перифразирам по памет от едно негово интервю, в което каза, че ако иска да промени дори една реплика или дума в диалога, не може просто да го каже на режисьора на терен. Трябва да се изпрати официално запитване по имейл до продуцентите, което се препраща по веригата и одобрението се чака със седмици или дори месеци.
Смятай...Grinning

А колкото до старите му турски дизита, те са толкова далеч от мащаба на проекти като Ел Турко и Сандокан, че сравнението им в един коментар е направо несериозно!
Виж целия пост
# 265
Добро утро,момичета!



Благодаря за споделеното от вчера. HugRevolving Hearts
Силсила, тук е темата за Джан и пишем за него и по-малко за партньорките.Hands V
Така е в повечето теми във форума,поне тези,в които пиша аз!









Приятен ден и успешна седмица!

Виж целия пост
# 266
В Сандокан и Ел Турко, които безспорно харесвам, обаче забелязах известна нервност в играта му, като надскачане, може би не се изразявам с точните думи. Липсваха ми импровизациите, достойния и силен образ срещу него, конкуренция.
Даже не знам какво да отговоря на тази нелепица....ще замълча!
Явно гледаме различни сериали.

-----------------------------------------------
От любимата ни бразилка:

Мълчанието, което не заличава едно явление

Малко неща са толкова разкрителни, колкото начинът, по който една страна се отнася към онези, които постигат успех отвъд границите ѝ. В случая с Джан Яман това наблюдение е неизбежно. Светът следи траекторията му с любопитство и искрен интерес, но собствената му страна сякаш се колебае да признае онова, което вече е очевидно: Джан е изградил рядка, може би уникална международна кариера сред актьорите турци от неговото поколение. Италия, Испания и Латинска Америка отразяват проектите му и празнуват успехите му, но част от турската медия продължава да се държи така, сякаш нищо от това няма значение. И тази позиция разкрива по-малко за Джан и повече за трудността да се справиш с явление, което е надхвърлило границите, наложени му.

През годините му казваха, че популярността му е случайна, че успехът му е свързан с конкретен жанр и че далеч от Турция едва ли ще намери място. Но реалността рядко се грижи да потвърждава песимистичните прогнози. Той напусна страната си, научи нови езици, адаптира се към нови пазари и пое предизвикателства, на които малцина биха имали смелост да се справят. Днес е главен в „Сандокан“, една от най-очакваните международни продукции на последните години, получи признание и награди за тази работа и вече създава очаквания около „Лабиринтът“, проекта му на испански.

Напоследък Джан Яман беше награждаван на Silver Ribbon Grandi Serie 2026 в категорията „Най-добър международен протагонист“ за ролята му в „Сандокан“, отличие, връчвано от една от най-традиционните награди в италианския аудиовизуален сектор. Много скоро след това получи и престижната награда Taormina Film Festival Icon Award, чест, предназначена за личности, които се отличат с приноса и влиянието си в индустрията на развлеченията. Повече от участието си в един от най-важните фестивали в Италия, Джан беше отпразнуван заради траекторията си и започна да заема място в дискусии за кино и телевизия редом до влиятелни имена от сектора.

Любопитното е, че тези факти не зависят от мнения. Те съществуват сами по себе си. И може би точно това дразни толкова много. Защото колко турски актьори в момента водят международни продукции на различни езици? Колко успяват да запазят релевантност извън страната си толкова години? Колко получават престижни награди, участват в утвърдени фестивали и са кани за дебати за телевизия и кино редом до влиятелни професионалисти от индустрията?

Въпреки това, вместо празненство, често се вижда мълчание, ирония или упорита опит да се минимизират постиженията му. Това противоречие става още по-явно, когато става дума за модата и връзката му с Dolce & Gabbana. В момента е достатъчно един турски актьор да присъства на модно шоу на марката, за да изскочат бързи заглавия, които да го наричат посланик. Но когато Джан Яман официално стана лице на марката и участва в глобални кампании, реакцията на мнозина беше подигравка или безразличие. Невъзможно е да не се забележи несъгласуваността.

Турция можеше да погледне тази история и да види в нея причина за гордост. Можеше да отпразнува земляк, който отнесе името си отвъд границите и завладя пространства, рядко заемани от турски актьори. Можеше да признае, че – независимо дали харесват личността му или изборите му – резултатите са налице и говорят сами по себе си. Но в много моменти предпочете дистанцията, сякаш да игнорираш постижение е достатъчно, за да намалиш значимостта му.

Проблемът е, че историята рядко иска разрешение, за да се случи. А историята на Джан Яман се случва пред очите на всички. Може би това е най-голямата ирония от всички: колкото повече се опитаха да го намалят, толкова по-голям той стана. Защото понякога най-голямото поражение не е да бъдеш аплодирано от всички. То е да стигнеш толкова далеч, че дори онези, които са избрали мълчанието, да са принудени да признаят, че са били пред нещо изключително.


Аз само ще кажа: помните ли какво е отношението на Турция към най-великия им футболист Хакан Шукюр? Това отговаря на много въпроси!
Виж целия пост
# 267
В Сандокан и Ел Турко, които безспорно харесвам, обаче забелязах известна нервност в играта му, като надскачане, може би не се изразявам с точните думи. Липсваха ми импровизациите, достойния и силен образ срещу него, конкуренция.
Обикновено рядко пиша тук, но сега не можах да се въздържа...
Това цитираното по-горе някаква шега ли е.
За какви импровизации става въпрос, това да не е комедия или турски сериал.
И какво означава "срещу него няма конкуренция".
Световно признати актьори играят в Сандокан и Ел Турко. Дори ще изброя някои имена - Уил Кемп, Джон Хана, Алесандро Прециози, Ед Уестуик, Оуен Тийл... Всички тези актьори са с толкова богат опит в театралния и филмовия бранш, че срещу тях да се тича няма как да се настигнат.
Виж целия пост
# 268
Дами, направо ме разкостихте.
Интересувам се от ДЯ, не от партньорките му. Уважавам постигнатото от него и не омаловажавам наградите му
Чак пък нелепици....! Алесандро Прециози беше прекрасен партньор, но Джон Хана и Ед Уестуик бледнееха на неговия фон като отрицателни герои, в смисъл на контрапункт.
Забелязах, че сте много чувствителни на тема РП, за мен това е само част от актьорския му път. Много от вас си припадаха по този му период надад в годините, аз съм пропуснала това шоу на живо.
Отбелязах само нюанси, а вие скочихте.
Спирам обяснителния режим.
Малко толеранс, моля.
Поне темата се раздвижи.
Ако не пасвам на линията ви, кажете си, няма драма.
Виж целия пост
# 269
Хайде, на желаещите да се докснат до Джан им се отвори възможност!
Направо не ми се мисли какво стълкновение от фенки ще има.




Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия