Връзка с мюсюлманин

  • 8 871
  • 257
# 45
Аз съм вярваща и не бих искала да гледам децата си как растат като мюсюлмани. А ако мъжът каже, че децата щели да си решат като пораснат  - лъжа е.
Виж целия пост
# 46
Аз не съм вярваща, но опре ли до там, също не бих дала благословията си.
Виж целия пост
# 47
CherenPetar119, значи по далеч от мюсюлмани, защото явно не може да живеем с тях, без да приемаме тяхната "жива религия".
Така или иначе там жената е след кравата и камилата, и е предимно инкубатор...
Виж целия пост
# 48
Не е въпрос на негова и нейна, не е индивидуален въпроса. Ислямът е по-жива, по-актуална религия от християнството. Католицизмът е най-живото вериозповедание от християнството, но исляма е по-силен в момента.

На равнището на половете - мъжът е мюсюлманин, а жената е друговерка. Може би неговата подреденост от организация, включително. чрез исляма, я привличат, за да оправят нейния хаос.

Ако беше обратното - тя да е мюсюлманка, а той католик, тя нямаше как да го приеме лесно, щяха да заставят мъжа да приеме исляма. Сега той може формално да я приеме, но с разбирането, че бъдещите деца ще следват кръвта на баща си.
Глупости на  търкалета. Така ги възпитават, че религията им е по-по, ама всъщност още тичкат из родово-общинския строй. Аз не бих се съгласила да съм втора ръка във решенията и взаимодействията в семейството си. Но не мога да отрека, че има жени да се съгласяват. Но "всеки сам си преценя".



Но настоятелно съветвам младата влюбена да постави подобни искания пред възлюбения си и да си преценява как иска да живее от тук нататък с него. Да не се окаже, че майка и е права. Мхм.
Виж целия пост
# 49
Не е въпрос на негова и нейна, не е индивидуален въпроса. Ислямът е по-жива, по-актуална религия от християнството. Католицизмът е най-живото вериозповедание от християнството, но исляма е по-силен в момента.

На равнището на половете - мъжът е мюсюлманин, а жената е друговерка. Може би неговата подреденост от организация, включително. чрез исляма, я привличат, за да оправят нейния хаос.

Ако беше обратното - тя да е мюсюлманка, а той католик, тя нямаше как да го приеме лесно, щяха да заставят мъжа да приеме исляма. Сега той може формално да я приеме, но с разбирането, че бъдещите деца ще следват кръвта на баща си.
Глупости на  търкалета. Така ги възпитават, че религията им е по-по, ама всъщност още тичкат из родово-общинския строй. Аз не бих се съгласила да съм втора ръка във решенията и взаимодействията в семейството си. Но не мога да отрека, че има жени да се съгласяват. Но "всеки сам си преценя".



Но настоятелно съветвам младата влюбена да постави подобни искания пред възлюбения си и да си преценява как иска да живее от тук нататък с него. Да не се окаже, че майка и е права. Мхм.

Не е красиво и умно да определяш нещо като глупаво, особено когато и ако не го разбираш.

Ти не приемаш нещо и е хубаво, че го споделяш с авторката. Тя си има свое право на избор.

Ислямът е и в близко бъдеще ще бъде по-масовата, по-жизнеспособната и по-силната религия. В нея има много топлина и хуманност, но и особени правила за отношенията между половете.
Виж целия пост
# 50
Ама страхотни междуполови отношения, направо прекрасни. Жената да си знае мястото. И да я убием с камъни ако я изнасилят.
Виж целия пост
# 51
Ама страхотни междуполови отношения, направо прекрасни. Жената да си знае мястото. И да я убием с камъни ако я изнасилят.
Топло и хуманно, все пак.
Виж целия пост
# 52
Много е стереотипно... Кога и къде се убива с камъни? Може би само при талибаните в Афганистан и то в много редки случаи, след няколко възможности за прошка... Скоро не се е чувало, да не дава господ...
Виж целия пост
# 53
Абе защо се приема за нормално една жена да приеме исляма или поне децата й да са мюсюлмани, а обратното - не? За християните нима тяхната религия не им е важна?
И на християните им е важна религията, обаче католиците приемат частично бракове с друговерци и бракосъчетават католици с не-християни ако не-християнинът приеме децата да бъдат католици и да практикуват и учат католицизма. И протестантите май приемат. Няма проблем единият съпруг да приеме християнството, а другия не и няма нужда да се развеждат. Смята се, че християнинът издига неверника. За вече християнин не се приема да се жени за друговерец, но наказанието е изключване от църквата в най-лошия случай и май не се практикува в наши дни.

Има мюсюлмани и мюсюлманки, които приемат католицизма за да се оженят за католик. Била съм на такива сватби. Не е лесно, защото се учи с години и не е като да изрецитира едно изречение за да приеме Исляма или да ти измият краката за да станеш православен. Повечето мюсюлмани, които приемат християнството обикновено избират протестантството. Има до нас такава църква и са кабили.

Причината жената да приема Исляма преди брак с мюсюлманин е, че получава права, които няма ако се ожени за него, бидейки от друга религия. Примерно, не може да го наследи, децата и трудно ще я наследят, защото в държавите, в които семейното право е ислямското за общия случай, мюсюлманин не може да наследи не-мюсюлманин, както и не-мюсюлманин не може да наследи мюсюлманин. Ако се разведат не може децата им да останат с нея, защото не-мюсюлманин няма право да е настойник на мюсюлманин. Също губи някои права. В Ливан мюсюлманка не може да осинови дете.

Не всички хора приемат нормално децата им да сменят религия. Нашите деца знаят, че приемане на религия, различна от католицизъм означава моментално изхвърляне от дома ни. Тъй де, не сме длъжни да храним друговерци. Да са атеисти или агностици е ОК. Всичко друго е път към външната врата. Приемаме и уважаваме, но не храним.
Виж целия пост
# 54
Много е стереотипно... Кога и къде се убива с камъни? Може би само при талибаните в Афганистан и то в много редки случаи, след няколко възможности за прошка... Скоро не се е чувало, да не дава господ...
В Иран само изнасилват и измъчват жените, преди да ги убият. Май без камъни?
Е може да ползват киселина и да се гаврят с тях,но какво от това, хуманно е.
В Нидерландия 18 годишна ливанка беше удавена в канал от семейството си, т.н. "убийството на честта", и тук няма камъни, но май не е много приятно да умреш така?
Виж целия пост
# 55
А в християнска България има 6 трупа на Петрохан и Околчица, един на непълнолетен... Да не се хващаме за случаи, никакъв смисъл няма...
Виж целия пост
# 56
А в християнска България има 6 трупа на Петрохан и Околчица, един на непълнолетен... Да не се хващаме за случаи, никакъв смисъл няма...
На  Петрохан и Околчица са загинали жени по насилствен начин?
И какво общо има сектантска история с жестокостта на исляма към жените?
Къде го чукаш, къде се пука...
Това стана като с вица  „А вие защо биете негрите?“.
Виж целия пост
# 57
Има едно стихотворение за Балканджи Йово. Чела ли си го, схвана ли смисъла? Явно не ти пука, важното че си имаш твой човек или поне така си мислиш.
Виж целия пост
# 58
А вие в кой век живеете? Знаете ли?
Виж целия пост
# 59
Аз съм вярваща и не бих искала да гледам децата си как растат като мюсюлмани. А ако мъжът каже, че децата щели да си решат като пораснат  - лъжа е.
Присъединявам се към казаното.

Пример от близкото ми обкръжение, за който съм споменавана и преди.
Близка приятелка се залюби с момък от Босна. Той и семейството му бежанци, тя и сенейството и, установени тук.
 В началото всичко беше красиво. След сватбата, нещата станаха различни.
Става дума за живот/живеещи извън България.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия