Връзка с мюсюлманин

  • 8 873
  • 257
Момичета, моля ви без нападки и обиди. Знам, че темата е чувствителна и всеки има различно мнение, но наистина имам нужда от съвет.
На 18 години съм и от почти 2 години съм във връзка с турчин. Аз съм католичка. Много се обичаме и искаме да градим бъдеще заедно. Проблемът не е от негова страна — цялото му семейство знае за мен и ме приема добре. Проблемът е при моите родители.
Преди време споделих на майка ми за него, но реакцията ѝ беше много тежка. Започна да говори неща за религията, етноса, как щяло да ме е срам от децата ми, че баща ми щял да се отрече от мен и т.н. Стигна се дотам, че ѝ казах, че сме се разделили, само за да спрат скандалите и напрежението вкъщи.
Оттогава крия връзката си, за да можем изобщо да се виждаме. А най-трудното е, че не искам да губя нито него, нито семейството си. Той вече почти 2 години минава през това с мен и никога не ме е карал да избирам между него и родителите ми.
Честно казано, не вярвам едно запознаване да промени магически мнението на нашите, защото те по принцип са много критични и трудно биха приели когото и да е.
Затова искам да ви попитам: Как бихте постъпили на мое място?
Има ли изобщо начин човек да запази връзката си и в същото време да не стига до война със семейството си?
Виж целия пост
# 1
Това далеч не е първата подобна тема. И няма как някой да ти даде съвет по принцип. Има значение колко точно си католичка (само по име или по убеждение и вяра). Точно колко е мюсюлманин той (пак така). Семействата ви колко са вярващи. Културата, образованието и начина на живот...
Но ако сте наистина вярващи нещата принципно няма да работят, защото религиите са в конфликт. Хайде, можете да минете с граждански брак да речем, ами децата? Отделно нещо вече е фактът, че след брака хората се променят, има много примери специално за турците в това отношение. Лично аз изпитвам опасения от такава връзка, ама аз не съм в твоите обувки.
Виж целия пост
# 2
Послушай родителите си, момиче! На моя приятелка дъщеря и на твоите години имаше връзка с арабско момче, което даже твърдеше, че не е вярващ мюсюлманин. От заможно арабско семейство, образовани хора, интелигентни. Дръпнаха я родителите навреме, едва я отърваха, но тя видя реално как стоят нещата и сега им е ужасно благодарна!!!
Виж целия пост
# 3
До колкото знам, при католиците не се одобрява момичето да се омъжи за човек от друга религия или дори течение в християнството, за да бъдат и децата католици.
При мюсюлманите също рядко се приема момиче да се омъжи за човек с различна религия, защото там децата са на бащата и приемат неговата религия. Т.е ако имаш дете от мюсюлманин то най-вероятно и детето ти ще е мюсюлманин и малко вероятно да е католик. Затова от негова страна няма проблем чак толкова, че ти си християнка.
Както вече ти писаха много зависи до колко религиозни сте, най-вече твоето семейство, защото неговото си държат на религията. За турците религията е важна.
Виж целия пост
# 4
Първо вземи се уточни за себе си – ти майката ли си, или дъщерята? Само преди седмица имаше дъщеря на 17...
То е ясно, че си дъщерята, ама нали знаеш приказката за лъжливото овчарче?
Виж целия пост
# 5
На 18 ли си? Или дъщеря ти е на 17?
Виж целия пост
# 6
При такива питанки все ми изниква в главата песничката на майка Готел от “Рапунцел” - Мама знае най-добрe.🧐
Виж целия пост
# 7
На 18 години така или иначе си много малка. Граденето на бъдеще е далече още.
Преполагам не плануваш да се жениш и да раждаш деца все още.
Предполагам ти предстои студентски живот, може би смяна на град, живеене сама?
Ако е така просто остави нещата да се случват. Изключително рядко някой вече се жени за ученическата си любов, често това си остава красива, но детска история.
Няма нужда нито да го запознаваш с вашите на тоя етап, нито да се запознаваш с техните, нито нищо
Карайте както до сега и когато отидеш в университет или започнеш работа ще срещнеш много нови хора, ще излизаш, ще се забавляваш, може да пътуваш. Предстоят ти сумати неща, реалният живот извън училище.
Ако пък връзката ви устои на това и се развива и не се разделите ще го помислиш пак тогава, но ще си и по-голяма. Едно е да го кажеш на вашите като си зависима от тях, друго е като си възрастен човек взел си живота в ръце.

Ако обаче той натиска за женене и деца бързичко, защото нямам търпение любов моя, да сме си заедно, да те гледам как се будиш, да се гушкаме цяла нощ, да създадем семейство - то вашите са напълно прави!
Виж целия пост
# 8
Много либерални са неговите родители, подкрепят връзката ви откакто си била 16 годишна.
Ако ставаше дума за тяхната дъщеря дали ще са на същото мнение?
Виж целия пост
# 9
На 18 или почти се мисли за колеж, нови възможности, алтернативи и хоризонти.
Отношението на неговите родители определено е изненадващо, явно са светски хора, за това помисли първо за образованието си и след това за трайно обвързване.
Виж целия пост
# 10
Сега ти е времето да учиш, възползвай се от тези години, а дали връзката ви има бъдеще - времето ще покаже.
Виж целия пост
# 11
Мъжът на колко години е?

Ако започне той и семейството му да те натискат за брак не се съгласявай. Дай си поне минимум още три години свобода. Хем ще узрееш като характер, хем ще видиш какви нови възможности ти предлага животът.
Виж целия пост
# 12
На 18 или почти се мисли за колеж, нови възможности, алтернативи и хоризонти.
Отношението на неговите родители определено е изненадващо, явно са светски хора, за това помисли първо за образованието си и след това за трайно обвързване.

А може и друго да си мислят - да я хване, да се оженят, да ни дойде тук, да забременее, пък ще я вкараме в правия път...
Та каквото и да стане в никакъв случай не ходи при тях, да не говорим за Турция. В България и сами. Ама не те виждам как ще го направиш като на 18, без образование и професия, си се захванала с голяма любов.
Виж целия пост
# 13
Първо си много малка за това което говориш, да се задълбочава връзката, да живеете заедно, да имате деца и т.н. Поне в съвременния свят е прекалено рано.
А като се разбирате и обичате бъдете си гаджета, учете и се развивайте.
Вие реално още нямате професия, работа, доходи, кой ше ви издържа, кой ще плаща жилището, колата, пътуванията,после разходите по бебе, като дойдат сериозните неща със сериозните отношения. Първо се изградете като личности и после мислете каква пречка е различната религия.
Виж целия пост
# 14
На 18г какво бъдеще заедно?? Избирай, учи, квалифицирай се, забавлявай се, живей го този живот! Остава и на 19 да си: "бременна, по чехли, в кухнята". Ако родителите му или момчето ако ти говорят за брак, деца, знай това е голяма червена лампа.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия