Евровизия (тема 36) - Vienna 2026 United by Music

  • 94 687
  • 3 085
# 195
От фейсбук страницата на БНТ
''Бекстейдж кадри на DARA и нейните танцьори минути преди да излязат на голямата сцена на „Евровизия 2026''

https://www.facebook.com/reel/1611176523319833
Oх, колко са сладки всички!😍
Виж целия пост
# 196
Аз не съм 50+ и все пак виждам чар в тази песен. Не бих я нарекла боза. Ретро - да, но от ретрото, което ми носи топли чувства.

Ето, явно по-младите могат да се впечатлят от тази псевдоретро песен. Тези, които сме слушали (и продължаваме да слушаме) истинско ретро, я намираме за скучна. Laughing
Виж целия пост
# 197
Само ще драсна и се връщам да ви чета.

Истерията тази година е по няколко причини.
Първо, защото е Дара. Тя е много харесвана и то не само сред младите. Беше доста пъти треньор в Гласът на България, а и представянето й в Денсинг старс беше страхотно.
Второ - песента може да не е нищо особено, но пък тези бийтове, които са вкарани в нея, буквално те карат да станеш и да започнеш да танцуваш. Вчера цял ден я слушах в колата - ами честно ви казвам, идваше ми да сляза и да започна да танцувам. После цяла вечер си пях Бангаранга вкъщи. Вярвам, че и на много други хора им действа така.
Трето - жесто ПР й направиха. Буквално отвсякъде излизаше, от както пуснаха песента. Дори черния ПР пак помага, зашото ФБ ми е залят от глупости, че била сатана, имала три щестици по нея, тя била антихриста и т.н.
И не на последно място - Дара има жестоко излъчване и присъствие на сцената. При нея не е само визия. Че е хубава е факт, но има много други хубави изпълнителки. При нея е съвкупност от много фактори - красота, сексапил, излъчване, енергия, заряд.... Човек трудно остава безразличен към нея. Или много я харесва, или директно я намразва. Но да остане безразличен - абсурд.


п.п. От старите наши песни на евровизия, аз много харесвах тази на Equinox. Не се представиха добре нашите тогава, но пък лично на мен песента страшно ми хареса.
Виж целия пост
# 198
Точно през журито би победила Делта. Със сигурност ще е в топ 3 на журитата, като много възможно и да е първа и да вземе поне 200-300 т. от тях. Но и аз се съмнявам да има много от публиката. Има прекалено много други песни,  които ще вземат повече от нея: България, Молдова, Гърция (и трите типични хитове за необременен зрител, който се включва за първи път),

Точно затова в крайна сметка може да спечели. Вотът на публиката ще е пръснат между поне 3-4 песни, докато този на журито ще е основно за Австралия и донякъде за Финландия. Математически може да им е достатъчно.
Виж целия пост
# 199
Може от двама де карат - Финландия и Австралия, трети да спечели.
Ужасно ретро е песента на Сал и беше смешно как мъжът и жената от клипа бяха сменени с гей мъже на сцената. Явно са решили да модернизират излъчването, но не се получи.
Акилас да не говори глупости, песента на Дара е много по-хубава, той повтаря 3 думи през цялото време.
Виж целия пост
# 200
Харесах анонса на Дара в библиотеката сред книгите.
Изгледах много клипчета как чужденци гледат представянето на Дара на полуфиналите. Забавлявам се на реакциите им като видят какво е забъркала и се изумявам как знаят песента наизуст и пеят с нея.
Няма никакво значение на кое място ще е щурото ни момиче, тя е спечелила сърцата на много хора. В някои азиатски страни са я открили и бангарангират с нея.
Спомням си колко много харесах увереното й поведение като се яви пред журито на Х фактор. Вчера си пуснах клипчето, толкова е малка, а си е същата - бойна, ухилена, обичаща адски това, което прави. Родена да е звезда. Още тогава си е била със същите устнички, голям бюст, сладка трапчинка.
Не разбирам защо едно момиче, което цял живот живее за музиката и танците, не е направило лошо на никого, трябва да понесе толкова хейт.
Не мисля, че има конспирация за участието й в конкурса - страшно много хора гласувахме за нея.
Не се дразня, че рекламира хранителна верига със Стоичков. Какво лошо има в това?!? Поканили са я, осъзнали са, че е известна и обичана. Няма нас или някой неизвестен да извикат я.
Нека Бионсе трепери от нерви, нашето момиче е по-добро!
Поздравления за хубавия пост!
Виж целия пост
# 201
Дара, ако си изиграе правилно картите, а тя го може, ще спечели много без значение къде се класира. Вече е продавала своя песен на K-pop идол за K-pop феновете, а те са доста народ (в къщи са 2бр, които бродят из Европа по концерти). Бангаранга ми звучи като K-pop песен.
Виж целия пост
# 202
Владимира Илиева ще съобщи точките на нашето жури довечера през телемост.
Преди малко по БНТ1 гостуваxа и тя, и Кристина Цветкова, която отговаря за участието на БНТ в проектите на EBU.
Виж целия пост
# 203
Точно през журито би победила Делта.

Точно затова в крайна сметка може да спечели. Вотът на публиката ще е пръснат между поне 3-4 песни, докато този на журито ще е основно за Австралия и донякъде за Финландия. Математически може да им е достатъчно.
Точно това имах предвид и аз. Заради това и (според мен) Дара има нищожни шансове за топ 5. Дано не съм права.
Виж целия пост
# 204
Половин час, посветен на Евровизия в сутрешния блок днес. От 2ч11мин до 2ч.40мин



Включват майката на Дара, която е във Виена,  също Саня Армутлиева, пратениците на БНТ там разказват. Плюс гости в студиото.
Виж целия пост
# 205
Аз не съм 50+ и все пак виждам чар в тази песен. Не бих я нарекла боза. Ретро - да, но от ретрото, което ми носи топли чувства.

Ето, явно по-младите могат да се впечатлят от тази псевдоретро песен. Тези, които сме слушали (и продължаваме да слушаме) истинско ретро, я намираме за скучна. Laughing

От италианските песни преди 2 години набра популярност Pedro, Pedro заради движещият се енот в новата версия. И това е ретро, но е на светлинни години. Това е Бангаранга от 80-те. Laughing Laughing Laughing
Скрит текст:



И вижте кой с кого се е снимал:
Скрит текст:
Виж целия пост
# 206
Скучна ми е австралийската песен. Да, много е красива Делта, да, наистина блестящо изглежда в тази златиста рокля, да, страхотен силен плътен глас и все пак - всичко това ми е някак стандартно. Нищо по-шантаво, по-разчупено, по-необичайно. Единствено се впечатлих от издигането ѝ на височина над сцената. Тогава вече успя да ми разтупти сърцето, но не с песента си, а от притеснение от високото.
Виж целия пост
# 207
Радвам се, че гласувах за Дара, когато трябваше да избираме кой да изпратим. Още повече се радвам, че оправда и дори надмина очакванията на много хора.
Виж целия пост
# 208
Aз следя местната малтийска преса. И страхотно се кефя на подобни изказвания
Скрит текст:
Now that every Eurovision 2026 song has been performed onstage and we know the full list of finalists, the official bookmakers’ list has slightly shifted 👀
Although Bella dropped one spot since yesterday, AIDAN is still sitting in the Top 10 songs of this Saturday’s Grand Final, with Dara’s performance of Bangaranga catapulting Bulgaria up to eighth and pushing some countries down. Also gaining spots after last night were Australia and Romania, which went from fourth and seventh to second and fifth
Meanwhile, Greece’s Ferto is now sitting on third, just above Israel, which has budged up to fourth. Big Four countries Italy and France have now traded places, and are sitting on seventh and ninth respectively, while hosts Austria are now last
This means that, from the 10 songs that qualified last night, AIDAN's Bella is the fifth highest ranked song according to bookmakers
Мегду другото моите колеги и приятели не харесват собствената си песен. Но я подкрепят традиционно, все пак си е тяхна. Grinning
Виж целия пост
# 209
Аз пък предвиждам изненади довечера.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия