Евровизия (тема 36) - Vienna 2026 United by Music

  • 94 470
  • 3 085
# 2 010
По-обидна статия от тази не знам дали съм засичала наскоро, аз съм в потрес, как изобщо е публикувана в подобен вид. Егати злобата, егати чудото и то от българска емигрантка в Австрия:
  Dara holt ESC-Gold für das Armenhaus Europas   Open Mouth


Тая е за на кладата, честно
Виж целия пост
# 2 011
Кажете с 2 думи какво пише.
Виж целия пост
# 2 012
Статията е потрес. Даже отдолу има коментар, от някой, който казва, че няма никакъв досег с България и българи, но се възмущава от написаното.
Реално всичко е една високомерна обида.
Малко превод с Гугъл, защото не ми се занимава. Пропускам частта с комунизма и корупцията, които незнайно какво общо имат с победатана Евровизия.

Скрит текст:
"Поради липса на средства, България се въздържа от участие в конкурса за песен на Евровизия в продължение на три години. Сега страната се завръща като победител. Златото на Евровизия е огромна възможност за "къщата за бедни" на Европа ( така ни е нарекла и в заглавието, не с името на държавата). Тази победа е благословия не само за туризма, но и за унижената българска душа.

Българите копнеят за признание и интеграция в Европа. След като за първи път тази година бяха домакини на три етапа от Джиро д'Италия между Черно море и София, победата в конкурса за песен на Евровизия носи пореден успех след дълъг период на затишие."
Виж целия пост
# 2 013
Не се притеснявам за водещи. Смятам, че ще изберем някакво досадно дуо. На мен австрийските водещи ми бяха изключително неприятни. Сваровска хич не ми хареса.


И на мен, как не я е срам при всичкиото и богатство и произход,  да има и такова тяло Simple Smile

Иначе водещи ще се намерят, стига да не са Геро и Рачков ще съм доволна.
Виж целия пост
# 2 014
По-обидна статия от тази не знам дали съм засичала наскоро, аз съм в потрес, как изобщо е публикувана в подобен вид. Егати злобата, егати чудото и то от българска емигрантка в Австрия:
  Dara holt ESC-Gold für das Armenhaus Europas   Open Mouth


Тая е за на кладата, честно

Тонът е малко пренебрежителен, но фактологията е вярна.
Виж целия пост
# 2 015
Принципно и аз мисля, че на Варна много би ѝ ходила една Евровизия (и с малка, и с главна буква), от друга страна за толкова години да не построят една голяма зала е наистина срамота.
Виж целия пост
# 2 016
Кажете с 2 думи какво пише.


Поради липса на средства, България се въздържа от участие в Песенния конкурс в продължение на три години. Сега страната се завръща като победител. Златото на ESC е огромна възможност за бедния слой на Европа. Тази победа е благословия не само за туризма, но и за унизената българска душа.

По време на комунистическата епоха българите, с тяхното черноморско крайбрежие, смятаха, че са се справили по-добре от другите. Въпреки това, в хода на трансформацията към демокрация и разширяването на ЕС на изток, страната се върна на последно място, и то в много отношения.

Спад в класацията след падането на комунизма
Населението е намалило от девет на седем милиона от 1990 г. насам. Страната е измъчвана от корупция и бедност. Политическата ситуация е нестабилна. За пет години бяха проведени осем парламентарни избори. Това не е на последно място благодарение на влиянието на Русия. В края на април българите избраха бившия държавен глава Румен Радев за нов ръководител на правителството. Бившият генерал се счита за приятелски настроен към Русия, но е обявил война на "корупцията и олигархията".

Песента на Дара беше критикувана в България.
Дара върна на сцената страна, която беше политически нестабилна в продължение на години.
Българите копнеят за признание и връзка с Европа. След като три етапа на Джиро д'Италия се проведоха между Черно море и София за първи път тази година, победата в ESC носи ново усещане за постижение след дълъг сух период.

Живата песен на Дара с странното заглавие "Бангаранга" беше критикувана предварително в България като "безсмислена". Но това се забравя след победата. Радостта е непоносима. Българите очакват реклама за страната си и подходящ тласък.

Тази година три етапа от Джиро д'Италия се проведоха за първи път в България.

"Бангаранга" идва от ямайски креол и означава "хаос" или "бъркотия". Това пасва чудесно на страна, която е дълбоко меланхолична и в същото време живее с шеги като вид метод за оцеляване.


Аз нищо обидно не виждам...
Виж целия пост
# 2 017
Ами...кое не е така?
Виж целия пост
# 2 018
Аз също не виждам нещо драстично в краткия текст на госпожата.
Виж целия пост
# 2 019
Нали осъзнавате, че по-голяма арена няма и ще има метро съвсем скоро точно срещу софийската? Това има много важно значение за целия наплив към залата!
Сега я слушах Дара по БНТ и се оказа, че правилно съм видяла - столовете накрая въобще не са били за нея, тя случайно ги е видяла и танцьорите в последния момент са схванали накъде отива, за да направят част от хореографията.
П.С. Киркоров май дал някакво изявление и драмата там се задълбочава. Дано скоро Саня излезе с официална информация за нашето финансиране.
Виж целия пост
# 2 020
Скрит текст:
Кажете с 2 думи какво пише.


Поради липса на средства, България се въздържа от участие в Песенния конкурс в продължение на три години. Сега страната се завръща като победител. Златото на ESC е огромна възможност за бедния слой на Европа. Тази победа е благословия не само за туризма, но и за унизената българска душа.

По време на комунистическата епоха българите, с тяхното черноморско крайбрежие, смятаха, че са се справили по-добре от другите. Въпреки това, в хода на трансформацията към демокрация и разширяването на ЕС на изток, страната се върна на последно място, и то в много отношения.

Спад в класацията след падането на комунизма
Населението е намалило от девет на седем милиона от 1990 г. насам. Страната е измъчвана от корупция и бедност. Политическата ситуация е нестабилна. За пет години бяха проведени осем парламентарни избори. Това не е на последно място благодарение на влиянието на Русия. В края на април българите избраха бившия държавен глава Румен Радев за нов ръководител на правителството. Бившият генерал се счита за приятелски настроен към Русия, но е обявил война на "корупцията и олигархията".

Песента на Дара беше критикувана в България.
Дара върна на сцената страна, която беше политически нестабилна в продължение на години.
Българите копнеят за признание и връзка с Европа. След като три етапа на Джиро д'Италия се проведоха между Черно море и София за първи път тази година, победата в ESC носи ново усещане за постижение след дълъг сух период.

Живата песен на Дара с странното заглавие "Бангаранга" беше критикувана предварително в България като "безсмислена". Но това се забравя след победата. Радостта е непоносима. Българите очакват реклама за страната си и подходящ тласък.

Тази година три етапа от Джиро д'Италия се проведоха за първи път в България.

"Бангаранга" идва от ямайски креол и означава "хаос" или "бъркотия". Това пасва чудесно на страна, която е дълбоко меланхолична и в същото време живее с шеги като вид метод за оцеляване.

Аз нищо обидно не виждам...


Така написано, да, аз понеже не говоря немски и го превеждам от немски на английски и подтонът на статията е съвсем различен.
Виж целия пост
# 2 021
Armenhaus Europas най-близко преведено е къщата на бедните на Европа. По този начин сме обозначени и в заглавието, не като България. Това не е обидно? Ми още малко кочина или кене* да ни беше нарекла.
Както и да е. Тъпаци като тази винаги ще има.
Виж целия пост
# 2 022
...
Сега я слушах Дара по БНТ и се оказа, че правилно съм видяла - столовете накрая въобще не са били за нея, тя случайно ги е видяла и танцьорите в последния момент са схванали накъде отива, за да направят част от хореографията.
...

Да не би някой да си е помислил нещо друго?
Виж целия пост
# 2 023
Armenhaus е сиропиталище. Има доста верни неща в статията. Но заглавието е унизително.
Виж целия пост
# 2 024
Благодаря за превода, Ирис. Очаквах доста по-грозни думи, затова и не посмях да ползвам гугъл-преводача.
Честно, като чета новини от света, България не е някакво диво изключение от останалия свят. Е, че си имаме някои съвсем балкански специфики е факт, но ние трябва да ги променяме заради себе си и децата си, не заради "какво ще кажат чужденците".
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия