Евровизия (тема 36) - Vienna 2026 United by Music

  • 94 622
  • 3 085
# 1 890
А откъде се знаят точните дати на конкурса в София, че отсега да се резервира хотел?
може хотелите сами да са блокирали датите, докато се разбере кои дни са
Виж целия пост
# 1 891
Това клипче ми излезе в Инста. Дара и танцьорите  минути преди да излезнат на сцената. https://www.instagram.com/reel/DYcSyjDN2W3/?igsh=MTYzdjhkM3huaWNjbQ==
Извинете ако е пускано вече.
Виж целия пост
# 1 892
И в Ливърпул беше така, всички хотели и Airbnb -та. Аз писах вчера в компроматите, който има резервна стая да стяга за airbnb🤣
Аз бих предложила на чужденци безплатни нощувки, срещу уговорка ние да нощуваме в техен свободен апартамент...нещо като споделени нощувки. Не съм печелбарски настроена, знам че е наивно и т.н., но така бих го направила.
Виж целия пост
# 1 893
Не е трудно да се предвиди, че най-вероятните дати са 11, 13, 15 или 18, 20, 22. Аз залагам на първия вариант.
Виж целия пост
# 1 894
Реакцията на публиката в залата - феноменално!! https://www.instagram.com/reel/DYb9GadoMeX/?igsh=MjB5YnhkbHJ4OTM3
Виж целия пост
# 1 895
Реакцията на публиката в залата - феномално!! https://www.instagram.com/reel/DYb9GadoMeX/?igsh=MjB5YnhkbHJ4OTM3
Уникални емоции и за зрители и за участници Sparkling HeartSparkling HeartSparkling Heart
Виж целия пост
# 1 896
Двете изпълнения на полуфинала и финала:

https://www.instagram.com/reel/DYaf4ryu_AM/?igsh=bjI1cGQzMHNpNGlk

Танцьорите са като машинки - движенията им са абсолютно еднакви. Не знам колко пъти е репетирано това.
Виж целия пост
# 1 897
Ето разликите в точките на победителите, 10г назад. Само при португалецът има съвпадение. Има и победители без 1во място в нито единия от вотовете, но печелят поради общия брой от останалите точки
Виж целия пост
# 1 898
Миналата седмица ми беше трудно да подредя топ 5 за финала и сега след полуфиналите, ще се опитам отново:

1. Финландия
2. Дания
3. Гърция
4. България
5. Австралия

Мисля, че на Румъния може да ѝ се изплъзне петицата, за сметка на Австралия или България, но истината е, че на този етап ми е трудно да преценя между трите песни..

Надавам се страстите се поуспокоиха вече и може да си поговорим за резултатите като цяло, а не само за Дара.

За моят топ 5 не знам дали мога да претендирам за 3/5 Sweat Smile Не мисля, че някой очакваше топ 3 фаворитите да останат извън петицата. Изненада ме, че Италия се намести там - Сал пя изненадващо зле на полуфиналите, а на финала си личеше колко се притеснява... Той беше в моя топ 5 по едно време, но го извадих, защото не се представи добре - явно това не се е отразило на крайния резултат.

Следващите думи са за всички, които следят конкурса и се надявам да не засегна онези, които мълчаливо са чувствали победата на Дара през цялото това време. Ами никой не е предполагал, че ще победим, още по-малко, че ще вземем и жури и телевота... с такава разлика. Бях писала по-рано в темата, когато имаше вероятност да се омаловажи постижението на Дара,  че тя си извоюва победата благодарение на безспорния артистизъм и адски много работа не само последната една седмица, ами последните месеци. Девойчето пя и танцува (седнало!), и си изигра актьорски песента по възможно най-добрият начин. Добрата хореография също много помогна. Представи се чудесно на Евровизионните партита по-рано през годината, както и чисто медийно, и определено спечели социалната игра (ако има такава Grinning), ставайки любимка на толкова много участници, журналисти и фенове. Всичко това се отрази на гласуването, според мен. Никой не е гласувал за нас стратегически и това е може би най-чистата и неопетнена победа от последните години Yellow Heart

Най-голямата изненада, пак според мен, е жури вота, защото нашата песен не е правена за журито, но пак казвам, че според мен Дара спечели там с вродения артистизъм. По време на цялата кампания говорихме колко много песни играят за жури вота, който беше решаващ последните години, и наистина, след нас, резултатите са много близки. Определено си личи, че новият състав на журито има голям отпечатък върху крайния резултат (Норвегия със 115 точки и преди Чехия?!), но и аз бях писала, че там големи изненади могат да се очакват... но чак пък толкова... Играта рязко се промени Grinning

Изненадах се, че този път нямаше освирквания, когато Гърция и Кипър традиционно си размениха по 12 точки от журито. Тази година беше покъртително зле заради лошото представяне на Антигони. Не разбирам защо и ние там сме дали 10 точки, но не сме дали нищо на Гърция (мислех, че с тях ще си разменим точки). Поне на финала Антигони направи най-доброто си представяне, но пак не беше добре.

Изненада ме и резултатът на Румъния - тяхната песен беше доста по-благоприятна за журито, така че разбирам защо румънците са кисели. Единственото ми предположение да ги порежат така е леко проблемният текст.. Иначе Александра пя добре и гледа наистина лошо през цялото време Grinning

Едната точка за Look Mum No Computer е от китариста на Ziferblat (миналогодишните представители на Украйна), което ме радва, защото миналогодишните ми любимци "спасиха" тазгодишния ми фаворит и той поне не е капо Joy

В телевота, най-голямата изненада за мен е третото място на представителите на Израел. Не знам дали това е благодарение на по-малкото възможни гласове, които са разпределени по-концентрирано, а не са толкова разпиляни между много участници. Друга изненада е, че сочените за фаворити за телевота Финландия, Гърция и Дания ни дишат прахта. Четвъртото място на Молдова също е неочаквано за мен на фона на другите телевот претенденти.

Като цяло, много изненади и много неочаквана Евровизия накрая и то най-вече защото много хора (включително и аз) си мислихме, че мачът е свирен за Филнандия. Чудя се дали това не им попречи и затова останаха извън топ 5? Така де, със сигурност ще останат в спомените на много хора и в историята на Евровизия, което пак си е победа, във или без топ 5 Simple Smile
Виж целия пост
# 1 899
Третото място на Израел те изненадва, че са високо или че са ниско спрямо миналите години?
Почнахме този сезон с буквално караници дали може България някога да спечели и абсолютна убеденост, че битката е между Финландия, Дания, Швеция и Гърция. Ако беше дошъл някой от бъдещето да ни каже какво се случва, никога нямаше да повярваме Trollface
Виж целия пост
# 1 900
Третото място на Израел те изненадва, че са високо или че са ниско спрямо миналите години?

Аз не мисля, че някой е изненадан от високия телевот за Израел Trollface

Почнахме този сезон с буквално караници дали може България някога да спечели и абсолютна убеденост, че битката е между Финландия, Дания, Швеция и Гърция. Ако беше дошъл някой от бъдещето да ни каже какво се случва, никога нямаше да повярваме Trollface

Ааа, аз никога не съм казвала, че нямаме шанс (крайностите не са ми типични), но спорехме дали по геополитически причини не са ни ощетявали в миналото (аз продължавам да си го твърдя).

Иначе ние извадихме голям коз с неочакваната нова презентация на песента за сцената. Преди репетициите се чудехме дали ще хванем финала или не, заради силния ни полуфинал, но като започнаха да излизат снимки и клипчета, настроенията рязко се промениха Grinning
Виж целия пост
# 1 901
Реално е безсмислено да гласим водещите, защото буквално не знаем кои говорят френски. Ето аз за Силвия Лулчева се сещам, ама е ясно, че няма да я сложат нея, защото търсим някой младичък. Само едно се надявам - да не се пусне дебелата шуробаджанашка връзка и да изберат некои идиоти щото е тогава вече ще избеснея и може да ме видите по телевизията под заглавие ,,Луда влязла в БНТ с взлом".
Виж целия пост
# 1 902
Едни от по-готините водещи в последните години са 40+ - Швеция, Великобритания.
Виж целия пост
# 1 903
Едни от по-готините водещи в последните години са 40+ - Швеция, Великобритания.
Това е така, но според мен ние като публика няма да искаме това. Мисля, че джен зи енергията на Дара ще доведе логично до другия избор. Ще поживеем и ще видим.
За мен най-важното е тези хора да имат опит и да не са като в небрано лозе, също да имат бърза мисъл за импровизация. Един недобър пример за такава роля е Филип Буков.
Виж целия пост
# 1 904
Аз мисля, че Милица ще е супер от българска страна - хем пее, хем е забавна, че и английски говори. За подходящ мъж не се сещам. Дано не сложат някакви скучни конферансиета (имам PTS от националната селекция).

Иначе какво мислите за австрийските водещи? Аз съм им благодарна, че смъкнаха летвата Joy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия