Евровизия (тема 36) - Vienna 2026 United by Music

  • 94 509
  • 3 085
# 1 965
Дара отмъсти най-вече за Кристиян. 😜
Той обаче имаше огромна разлика с песента на първо място (португалската) и затова не ме е яд толкова.  Но ако беше за няколко точки, просто....
Виж целия пост
# 1 966
Зрителският вот на Италия в проценти, една от много малкото държави, които го обявяват по този начин. Вижда се нагледно, че са гласували всички други, но не и италианците.

21.98% Moldova
14.14% Romania
11.37% Israel
10.59% Albania
10.21% Ukraine
7.45% Bulgaria
2.87% Greece
2.36% Finland
2.16% Poland
2.02% Australia
Другите имат по 0-1 процент.
Виж целия пост
# 1 967
Препоръчвам и интервюто на Дара в сутрешния блок на БНТ. Както ви споменах беше близка приятелка на моя близка приятелка от детските години и не мога да повярвам, че спомена актьорската школа в която бяха като деца, хаха. Мале, хора, на колко трагични техни представления съм била Joy но винаги работиха с голям ентусиазъм, за това и винаги ходихме да ги подкрепим в The Centre! в какви спомени ме върна! Въпреки че трябва да си призная, че не помня конкретна роля на Дара в тези представления, но тя тогава е била по-малка, а аз бях от тези 17-годишни на които 14-15 годишните им се струваха мъници и от друга вселена Grinning

Между другото го спомена в контекста на това, че е научила много в актьорската школа, която е била на много достъпна цена (и аз така го помня) и деца от по-скромни семейства са имали достъп до това. Бяха деца от съвсем нормални семейства, които не можеха да си позволят скъпи актьорски академии. Все още ми е сюрреалистично, че едно от тези дечица спечели Евровизия Grinning
Виж целия пост
# 1 968
Сетих се кой искам да видя догодина - Ника!
Би било интересно, харесвам я доста, но съм наясно, че е по-скоро нереално да пратим нея. Няма особен опит на голяма сцена, но пък е талантлива и с интересни проекти. Стойностни неща, определено.

При нея има и друг проблем: дори и да има шанс, най-вероятно би отказала поради другите си професионални търсения, свързани с психологията. Самата тя е коментирала, че завладяването на музикалната сцена от нейна страна е в разрез с етичните норми на професията. Което всъщност потвърждавам…
Виж целия пост
# 1 969
На първия полуфинал България е имала с 44 точки повече от песента на второ място (румънската).

Журитата са ни поставили на пето място (в сряда вечер е било това)

Виж целия пост
# 1 970
В годината на Кристиан Костов така и не разбрах, португалската песен как взе победата, наистина.
В смисъл, че, по моя вкус, не беше лоша, но далеч не ми беше победител. Дори в момента не я помня как звучеше, само помня, че беше баладична някаква и прическата на изпълнителя
Виж целия пост
# 1 971
Във ФБ ми попадна статия, че е имало бум на резервациите в София часове след края на Евровизия. И аз не разбирам как точно стават тези неща, като дори града не е окончателно обявен, камо ли датите, но явно запалените фенове са свикнали така.
Ден година храни. Laughing

Виж целия пост
# 1 972
От сутрешното интервю на Дара по БТВ ми станаxа ясни две неща, които не знаеx:

Бангаранга е написана през 2023 г. в Боровец (по време на някакъв летен лагер) от Моноар, Дара и още някой си.

Дара не е била включена в първия подбор за българската селекция за Евровизия, не е била сред 15-те.  Но понеже Иво Димчев и още някой си отказал... са предложили на нея. И тя не е искала първоначално, колебаела се е. Ервин настоявал тя да отиде, това й било мечта и непременно трябва да отиде. Навивали я, тя е казала, че иска да помисли, да преспи... и на другия ден е казала "окей" и е отговорила с ДА на БНТ за селекцията.   Ако не се беше съгласила, щяxме да пратим Мончето да писука с тънкото си гласче и да остане последна на полуфинала в компанията на кукерите си.
Виж целия пост
# 1 973
Ох, ватенките ни дали са слушали песента победител 2008 - https://www.youtube.com/watch?v=qqefeg5K6T0&list=RDqqefeg5K6T0&start_radio=1 (цяла компилация с победителите от 2000 - 2025)
и руснакът, който пее на английски?
Въпросът ми е риторичен разбира се, те от сега загледаха Евровизия, зада могат да теглят по една...
Виж целия пост
# 1 974
Това, ако е вярно, значи наистина Мона е била момичето, което Кошлуков е одобрил както подозирах, но на националната селекция са се объркали плановете. Какъв обрат!
Виж целия пост
# 1 975
Иначе много се смея на дискусиите къде ще е Евровизия. Активно се отскубна Европейското първенство по волейбол това лято от официално обявен домакин Варна и се сложи в София след големия успех на националите на Световното, а някои хора се залъгват, че има какъвто и да било шанс Евровизия да не се проведе в столицата. Мисля, че има по-голям шанс британците да спечелят Евровизия Grinning
Коцев ми е толкова анти покрай другите му изпълнения, че по-добре да мълчи отстрани.
Иначе София както обикновено обича да паразитира, но се надявам да стане някакво чудо и Бургас да бъде избран.
Виж целия пост
# 1 976
Това, ако е вярно, значи наистина Мона е била момичето, което Кошлуков е одобрил както подозирах, но на националната селекция са се объркали плановете. Какъв обрат!

Мона, колкото и да ми е сладка, нежна, красива, няма и 1% от заряда на Дара. Не е само защото музиката и е различна, дори визията ѝ е някак по-меланхолична. Нямаше да се получи с нея на Евровизия просто. Иначе е наистина прекрасна, сладко гласче има, но я няма енергията, няма и осанката на победител, която Дара има
Виж целия пост
# 1 977
Бургас е хубав град, но Евровизията ще е в София Simple Smile
Виж целия пост
# 1 978
Аз да питам клюкарките - забелязахте ли момиче с червеникава коса на черта до рамете, което придружаваше Дара във Виена и на прескопференцията. Това Алма ли е?
Виж целия пост
# 1 979
Това, ако е вярно, значи наистина Мона е била момичето, което Кошлуков е одобрил както подозирах, но на националната селекция са се объркали плановете. Какъв обрат!
Къде го е казал това (изобщо не следя БГ медии и искам да се информирам)

Иначе много се смея на дискусиите къде ще е Евровизия. Активно се отскубна Европейското първенство по волейбол това лято от официално обявен домакин Варна и се сложи в София след големия успех на националите на Световното, а някои хора се залъгват, че има какъвто и да било шанс Евровизия да не се проведе в столицата. Мисля, че има по-голям шанс британците да спечелят Евровизия Grinning
Коцев ми е толкова анти покрай другите му изпълнения, че по-добре да мълчи отстрани.
Иначе София както обикновено обича да паразитира, но се надявам да стане някакво чудо и Бургас да бъде избран.
Какво значи да паразитира? Това е столицата и е единствената с подходяща зала.
Откъде-накъде Бургас? Нито има адекватно летище, нито има адекватна зала. По-добре Варна, защото Дара е родена там. Макар че от много години живее в София и като се обръщаше "Кмете, постели червения килим", говореше на Терзиев, не на Коцев.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия