Евровизия (тема 36) - Vienna 2026 United by Music

  • 94 459
  • 3 085
# 2 280
Оттатък, темата за "Ефекта..." е вече готово базово изследване за психиатричен докторат: най-краткият пример
Скрит текст:
"Отврат. Гадост. Срам за България. Срам за човечеството."
(разбрах, че "ефектът" е свързан с приемането на еврото, с вноса и износа на продукция от и за БГ, обявяването и печеленето на войни и конфликти...; конспиративна дисертация също може да се напише; безценно! - четеш и денят ти тръгва весело и одухотворено, без да мислиш за Рачков и Геро)
Днешният ми медиен обзор (в помощ на по-заетите да ровят насам-натам). Съвсем добронамерено бих искал да поеNтя за питащите едно и също през 2-3 страници - моля, четете, даже по диагонал да е Simple Smile.
- сатанизма тръгва от Медведев; не от Лавров ще да е
Скрит текст:
Всъщност, точно Сергей Лавров е. И някой правилно беше отбелязал, че не свещенослужители непременно се изказват против "Dare Devil", напротив и те я поздравиха в личен изказ. 2-та копирани поста на отци Наум и Никанор не само им правят чест, наистина ги показват като Човеци.
"В Евровизия има сатанизъм, с който не можем да се примирим..." - съобщава Некста, днес извадено и в наша медия: https://www.24chasa.bg/mezhdunarodni/article/22873425
- стойностните медии; истинският ефект от победата ни
Скрит текст:
Съвсем просто и написано от професионалисти, които не търсят корените на българската душевност (не по Ив.Хаджийски) само в хайдути, гайди и геополит-конспирации:
България след Евровизия - като "континентален играч" със заявена сила; Ню Йорк Таймс
https://www.24chasa.bg/mezhdunarodni/article/22873761
- колежките, лейбълът, народа
Скрит текст:
Дизи го е подхвърлил 1-2 стр. назад, но наистина не е лесно да се работи със Саня. Лично не бих се бъркал или обсъждал фирмените им "алгоритми" (правила; ето сега те се олихвяват хилядократно), но не съм ОК тя като шеф на прод.компания да заема и висши постове в национални асоциации и пермутации в същата сфера. От др.страна - ето днес вече са 4 фирмите, които подали заявления, че искат "Бангаранга" за марка в търговските си дейности. Вирджиния кога ще направи необходимото да пресече такива опити - като правно защити/регистрира  завоеванието на изпълнителката си?
Колежките - е, не ще да е само у нас да има професионална гордост и завист Има го навсякъде, дето живеят човеци, подвластни на страстите. Впрочем, Дара отбелязва, че е била доста повече наранена от хейта, миксиран в националната реакция...

https://www.24chasa.bg/ozhivlenie/article/22876034
- колежките, лейбълът, народа; БНТ
Скрит текст:
Милотинова сега може да е много горда и умилителна; обаче всичко негативно - което се изсипа връз Дара, най-изначално (поне за мен) се крие в ролята на провеждането на селекцията от БНТ. БНТ трябваше да има смелостта и куража да излезе и да рече: това ни е изборът, ние го решаваме, тъй ще е, избираме Дара, надяваме се да успеем заедно. И тази селекция, която зрителят гледА, беше излишна.

Това, което горчи на Дара е заради традиционното неумение/страх/фарисейщина на обществената ТВ да си защитава ролята. Можеха да поканят творци и изпълнители, жури, да направят един репортаж с участвалите Пешо, Гошо, Гери и Гана и да кажат - ние избрахме и пращаме Дара.
- извън БГ: радост за нас, огорчения за тях си
Скрит текст:
Клипчетата как по света възприеха изпълнението и успеха на нашето момиче са достатъчни. Конспирации няма да липсват, нормално е - там някъде по "другия свят" не смятат, че Евровизия е нещо сринато, отречено, гейско, политическо, нещоси... Едни сега не могат да простят на националната си икона Рамацоти, че пял в София Бангаранга..., пък някак, не подкрепил Сал:
https://www.24chasa.bg/ozhivlenie/article/22873762
А гърците вече канят наша Дара на техен голям музикален форум/фест, защото знаят колко престижно е да я имат на сцена (на 17 юни):
https://www.24chasa.bg/ozhivlenie/article/22877833
- още един разбор на "кой какво пял" и "на мен как ми се видя"
Скрит текст:
Разбор на коментаторката на 24часа онлайн - ще съвпадне с някои от нашите, с други не.

https://www.24chasa.bg/mneniya/article/22873756
Имаме цяла година да редим водещите. Сигурно още поне седмица - и да изберем залата (тук във форума, докато пъдарят в лицето на държава, ТВ и EBU ни затворят тази възможност). Вече пък има и съгласие от набелязани (от нас, от кой друг?!) водещи:
Мария Бакалова и Юлиан Костов - готови да водят ''Евровизия''
https://offnews.bg/kultura/maria-bakalova-i-iulian-kostov-gotovi … vizia-867122.html

Ако е рекъл Господ (вече знаем, че и Сатаната е българин!) и журито - днес може да имаме и втори Букър за България. До привечер на жълтите павета!
ПП. Спец.заради последните ни странички. Освен кого, доста важно (се оказва) е каква песен ще му напишат - или ще си създаде. Не мислите ли?
Виж целия пост
# 2 281
Срещали ли сте някъде какво е мнението на Поли Генова за победата на Дара? Интересно ми е.
Преди малко ми излезе във нюз фийда нещо от сорта, че преди години те били на крачка, но нямало стратегия, разбира се без да оспорват таланта на Дара.
Но аз нали съм злопаметна, още помня едно участие на Поли в Капките, в което трябваше да имитира Дара и много грозно се изгаври с маниера ѝ на пеене. Естествено, имитацията не ѝ се получи, но ме подразни много надменното отношение към колежка.

Аз също си правя асоциация с Лейди Гага като слушам и гледам конкретно тази песен. Особено в бавната, лирична част много напомня.
Виж целия пост
# 2 282
Покрай Дара и хейта , който се изля върху нея , урока още не е усвоен .
От хейт до хейт също има 3 морета разстояние.

Защо по ягодите , за Иво Димчев трябва да е коментара , цитирам : чучело с неизяснен пол ?
Като не се харесва , не е ли възможно : не го харесвам , не става , гей е ?

Само аз ли виждам разликата в нормалността на хейта .

Като на негово място слагам всеки потенциален не харесван човек .
Виж целия пост
# 2 283
Те тези с надменното отношение се дънят в капките, Поли имаше едно парче на Преслава "Лъжа е" да прави, дотогава не бях забелязала, че е  толкова сложна песен и Поли не се справи чак толкова добре добре, а не е като да ѝ липсват вокални умения
Виж целия пост
# 2 284
Те тези с надменното отношение се дънят в капките, Поли имаше едно парче на Преслава "Лъжа е" да прави, дотогава не бях забелязала, че е  толкова сложна песен и Поли не се справи чак толкова добре добре, а не е като да ѝ липсват вокални умения
Те не ѝ липсват, но ѝ липсва въпросната техника на пеене, а освен това и отношение. За мен Поли има леко врещящ глас и не особено богат диапазон. Единствената нейна песен, която харесвам е дует с Любо Киров.
Виж целия пост
# 2 285
Оттатък, темата за "Ефекта..." е вече готово базово изследване за психиатричен докторат: най-краткият пример
Скрит текст:
Скрит текст:
"Отврат. Гадост. Срам за България. Срам за човечеството."
(разбрах, че "ефектът" е свързан с приемането на еврото, с вноса и износа на продукция от и за БГ, обявяването и печеленето на войни и конфликти...; конспиративна дисертация също може да се напише; безценно! - четеш и денят ти тръгва весело и одухотворено, без да мислиш за Рачков и Геро)
Днешният ми медиен обзор (в помощ на по-заетите да ровят насам-натам). Съвсем добронамерено бих искал да поеNтя за питащите едно и също през 2-3 страници - моля, четете, даже по диагонал да е Simple Smile.
- сатанизма тръгва от Медведев; не от Лавров ще да е
Скрит текст:
Всъщност, точно Сергей Лавров е. И някой правилно беше отбелязал, че не свещенослужители непременно се изказват против "Dare Devil", напротив и те я поздравиха в личен изказ. 2-та копирани поста на отци Наум и Никанор не само им правят чест, наистина ги показват като Човеци.
"В Евровизия има сатанизъм, с който не можем да се примирим..." - съобщава Некста, днес извадено и в наша медия: https://www.24chasa.bg/mezhdunarodni/article/22873425
- стойностните медии; истинският ефект от победата ни
Скрит текст:
Съвсем просто и написано от професионалисти, които не търсят корените на българската душевност (не по Ив.Хаджийски) само в хайдути, гайди и геополит-конспирации:
България след Евровизия - като "континентален играч" със заявена сила; Ню Йорк Таймс
https://www.24chasa.bg/mezhdunarodni/article/22873761
- колежките, лейбълът, народа
Скрит текст:
Дизи го е подхвърлил 1-2 стр. назад, но наистина не е лесно да се работи със Саня. Лично не бих се бъркал или обсъждал фирмените им "алгоритми" (правила; ето сега те се олихвяват хилядократно), но не съм ОК тя като шеф на прод.компания да заема и висши постове в национални асоциации и пермутации в същата сфера. От др.страна - ето днес вече са 4 фирмите, които подали заявления, че искат "Бангаранга" за марка в търговските си дейности. Вирджиния кога ще направи необходимото да пресече такива опити - като правно защити/регистрира  завоеванието на изпълнителката си?
Колежките - е, не ще да е само у нас да има професионална гордост и завист Има го навсякъде, дето живеят човеци, подвластни на страстите. Впрочем, Дара отбелязва, че е била доста повече наранена от хейта, миксиран в националната реакция...

https://www.24chasa.bg/ozhivlenie/article/22876034
- колежките, лейбълът, народа; БНТ
Скрит текст:
Милотинова сега може да е много горда и умилителна; обаче всичко негативно - което се изсипа връз Дара, най-изначално (поне за мен) се крие в ролята на провеждането на селекцията от БНТ. БНТ трябваше да има смелостта и куража да излезе и да рече: това ни е изборът, ние го решаваме, тъй ще е, избираме Дара, надяваме се да успеем заедно. И тази селекция, която зрителят гледА, беше излишна.

Това, което горчи на Дара е заради традиционното неумение/страх/фарисейщина на обществената ТВ да си защитава ролята. Можеха да поканят творци и изпълнители, жури, да направят един репортаж с участвалите Пешо, Гошо, Гери и Гана и да кажат - ние избрахме и пращаме Дара.
- извън БГ: радост за нас, огорчения за тях си
Скрит текст:
Клипчетата как по света възприеха изпълнението и успеха на нашето момиче са достатъчни. Конспирации няма да липсват, нормално е - там някъде по "другия свят" не смятат, че Евровизия е нещо сринато, отречено, гейско, политическо, нещоси... Едни сега не могат да простят на националната си икона Рамацоти, че пял в София Бангаранга..., пък някак, не подкрепил Сал:
https://www.24chasa.bg/ozhivlenie/article/22873762
А гърците вече канят наша Дара на техен голям музикален форум/фест, защото знаят колко престижно е да я имат на сцена (на 17 юни):
https://www.24chasa.bg/ozhivlenie/article/22877833
- още един разбор на "кой какво пял" и "на мен как ми се видя"
Скрит текст:
Разбор на коментаторката на 24часа онлайн - ще съвпадне с някои от нашите, с други не.

https://www.24chasa.bg/mneniya/article/22873756
Имаме цяла година да редим водещите. Сигурно още поне седмица - и да изберем залата (тук във форума, докато пъдарят в лицето на държава, ТВ и EBU ни затворят тази възможност). Вече пък има и съгласие от набелязани (от нас, от кой друг?!) водещи:
Мария Бакалова и Юлиан Костов - готови да водят ''Евровизия''
https://offnews.bg/kultura/maria-bakalova-i-iulian-kostov-gotovi … vizia-867122.html
Ако е рекъл Господ (вече знаем, че и Сатаната е българин!) и журито - днес може да имаме и втори Букър за България. До привечер на жълтите павета!
ПП. Спец.заради последните ни странички. Освен кого, доста важно (се оказва) е каква песен ще му напишат - или ще си създаде. Не мислите ли?

Саня на мен ми прилича на Миранда Пристли. Laughing

П.п. Селекцията на БНТ и хейта не беше ли по времето на Кошлуков? Който преди години искал от Армутлиева  600 000 лв., за да финансира участие, че и 300 000 лв. гаранция. Чак в Народното събрание го изслушваха на комисия.
Виж целия пост
# 2 286
Покрай Дара и хейта , който се изля върху нея , урока още не е усвоен .
От хейт до хейт също има 3 морета разстояние.

Защо по ягодите , за Иво Димчев трябва да е коментара , цитирам : чучело с неизяснен пол ?
Като не се харесва , не е ли възможно : не го харесвам , не става , гей е ?

Само аз ли виждам разликата в нормалността на хейта .

Като на негово място слагам всеки потенциален не харесван човек .
,,Не го харесвам,не става,гей е " е мнение! А ,,чучело с неизяснен пол" е простащина !
Но.... всичко е възпитание!

Аз пък със закъснение гледам ,, Като две
капки вода " Ами не мога да се концентрирам и да се насладя на участниците и песните! Все Евровизия ми е в главата и Дара и аплодисментите и емоцията и всичко...
Виж целия пост
# 2 287
Всеки ден все нови теории чета. Едната, че Дара се е финансирала сама със спонсори, другата че Бангаранга е била представена 2023г в хотел Ястребец от чуждестранния екип и всичко е било планирано още тогава...
Виж целия пост
# 2 288
Поли тогава не спечели, защото трябваше да дадат на Джамала 1944. Това е най-ужасната песен победител за мен. 2ра беше Австрвалия, която беше за първи път и беше най-силно подкрепена от журито. 3та беше Русия с песента на Лазерев, във видео в предните страници. Е, и до ден днешен хората си припяват Дай ми любовта.
Виж целия пост
# 2 289
Понеже стана въпрос за американски вокален педагог, направил разбор на изпълнението на Дара, нахълтвам в темата, за да отдам заслуженото и на вокалния педагог, с който работи-Искра Милкова. Не видях някъде да се споменава името ѝ. Тя работи и с част от участниците в Капките, като дори от Бабинова успя да изкара някакъв приличен звук на моменти.
Виж целия пост
# 2 290
Всеки ден все нови теории чета. Едната, че Дара се е финансирала сама със спонсори, другата че Бангаранга е била представена 2023г в хотел Ястребец от чуждестранния екип и всичко е било планирано още тогава...

Едното не отрича другото. Едно е да имаш "сурова" песен, която да отлежава, докато й дойде времето. Друго е да изкараш на пазара готов продаваем продукт.
Виж целия пост
# 2 291
Молитва е класи над каквото там пя Верка.
На мен ми омръзна всяка година да се пеят все едни и същи песни от конкурса. Искам да гледам местни изпълнители да пеят своите песни и да ни запознаят с местната музикална сцена.
Молитва е глупава и незапомняща се песен, като ми попадне случайно в плейлист натискам skip. Верка си я пускам и до днес. С много песни от втори места ми е същото - Ча Ча Ча, Рим Тим Таги Дим пред победителите съответно Лорийн и Немо.
Нито помня каква песен пя Верка, нито имам намерение някога да я слушам. Онзи от Финландия на малкия пръст на Лорийн не може да стъпи в моите очи.
Виж целия пост
# 2 292
ПП. Спец.заради последните ни странички. Освен кого, доста важно (се оказва) е каква песен ще му напишат - или ще си създаде. Не мислите ли?

Аз се надявам, че масовата българска публика ще разбере, че победата не е единствената и главна цел в Евровизия. Там отиваш, за да се покажеш и да си свършиш работата. Трофеят е един, победителите са много. Не може да ме убедите, че който и да е от изпълнителите миналата седмица е загубил каквото и да е било. Дори Антигони се реваншира на финала и показа, че може.

Британеца с едната си точка също извлече максимум дивиденти. На мен това ми е любимото изпълнение от целия конкурс (разбирай, това, което съм си пускала извън рамките на конкурса).

Радвам се, че тук във форума подкрепата за Дара беше от самото начало и критиката отнесе БНТ за слабата организация. И да имаше хейт, той беше бързо париран, и това се запази през цялата кампания.

Но не мога да спра да се чудя какво щеше да стане и тук, ако Дара не беше спечелила, въпреки блестящото си представяне през цялото време...
Виж целия пост
# 2 293
Ако приемем, че и двете са верни, но въпросният чуждестранен екип е инвестирал в Дара да представи песента им и всичко това е подготвяно с години, успешно. Няма лошо, чудесно. Но тогава излиза, че наистина селекцията е била пълна пародия и проформа и се пита кому е нужно?
Виж целия пост
# 2 294
Мен не ме интересува много кой е финансирал, ясно е, че има нещо скрито, но победата си е на Дара. Разбира се, с помощта на екипа, но тази енергия и талант, които носи спечелиха победата, ако беше друг от нашите, дори и с тази песен, нямаше да има същият ефект.

Догодина ще изберем друг и той ще си е със своята енергия.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия