С какво ви дразнят хората? - тема №6

  • 29 846
  • 745
# 735
Не съм чувала "мъжкото". Дори не знам дали се отнася за партньор или за дете момче. Стига ми "женската", което, макар да знам, че не всеки го използва като обидно и всъщност отдавна не съм го срещала, пак звучи много грозно.
Виж целия пост
# 736
Аз само тук, във форума, съм го срещала.
Напр. „Мъжкото отиде до магазина и донесе...“
Затова се чудя – прилагателното ли е, реципрочно на „женската“, или е умалително на „мъж“ – „мъжко“. Като мъжлето, мъжчето (пак от форума) и др.
Виж целия пост
# 737
И аз не съм срещала "'мъжкото", но мъжО все още ме изкарва извън релси.
Да не говорим за всичките казАх, направИх, пИка ми се и от сорта. Изтръпвам като ги чуя/ прочета.
Виж целия пост
# 738
Предполагам, че някоя потребителка е написала "мъжото" и редакторът и го е поправил на "мъжкото". Аз също понякога не гледам какво пише редакторът, а трябва да се внимава с него.
Виж целия пост
# 739
Мъжо не ме дразни особено. Но всякакви нечленувани за деца - бебе прави това, детенце онова. И фаворитът ми - говорене в множествено число. Спинкахме, акахме и т.н.
П.с Ако някоя от вас го прави, може ли да ми обясни логиката зад това?
Виж целия пост
# 740
Аз говорех в множествено число,  доста време ядях заедно с децата, спях заедно с тях...
Виж целия пост
# 741
Това е в тодлърския период и май под влияние на "групата", ако така се говори в майчинската група, на площадката, прилепваш. Една приятелка даже на заведение, не беше ходила сума ти време, че детето няма на кого, поръчваме и казва на сервитьора "а за нас едикакво си"🤣(за нея си беше само)
Виж целия пост
# 742
Ако някой чете темата с вицовете ще види, че масата се забавлява основно с развалена реч. Т.е. достатъчно е да звъчи просташк, да има А Мауууу и Фанеш или подобни  ... дори понякога някакви черазбираеми , за да е смешно за някои. Не е важно дали е смешна разказаната случка или виц ли е. Просташко и на развален български стига.
Виж целия пост
# 743
Ако някой чете темата с вицовете ще види, че масата се забавлява основно с развалена реч. Т.е. достатъчно е да звъчи просташк, да има А Мауууу и Фанеш или подобни  ... дори понякога някакви черазбираеми , за да е смешно за някои. Не е важно дали е смешна разказаната случка или виц ли е. Просташко и на развален български стига.

+1
И аз неведнъж съм писала колко се дразня на тази нова мода във вицовете, ама някой я промотира, явно я мисли за интересна. Жалко, ако повечето хора също мислят така.
Виж целия пост
# 744
Мъжо не ме дразни особено. Но всякакви нечленувани за деца - бебе прави това, детенце онова. И фаворитът ми - говорене в множествено число. Спинкахме, акахме и т.н.
П.с Ако някоя от вас го прави, може ли да ми обясни логиката зад това?
Обяснявам си го с микрохимеризма - клетки от бебето остават в тялото на майката и/или обратното. Съществуването на този феномен е доказано. И вече съвсем емпирично за мен това е и някаква допълнителна връзка майка - дете, която в първите месеци подсъзнателно кара някои майки да използват така дразнещите за други ядохме, спахме, @к@хме. Ако става въпрос за новородено, а и някой друг месец още, не бих се дразнила.
Виж целия пост
# 745
Точно това никак не ме дразни, тъй като бебето и майката са едно цяло дълго време след раждането. И да действително е спахме, ядохме, защото майката участва в тия действия активно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия