С какво ви дразнят свекървите? – 173

  • 28 225
  • 763
# 120
В обкръжението ми е пълно с хора, които се убиват от мрънкане, обаче предпочитат да мизерстват, отколкото да направят нещо по въпроса. И после са вечните жертви, никой не ги разбира,  все трябва да им се влиза в положение. И все при тях ситуацията е особена и никой не разбира Grinning
В случая даже за развод се заговори вместо потърпевшата да застане до мъжа си и да отстоява себе си (като мъжът даже е по-инициативният в случая). Ами явно драмата е по-важна от спокойствието...
Виж целия пост
# 121


Ама защо изобщо приемате, че щом някой е поискал мнение, е длъжен после универсално да приеме всички съвети и да ги приложи едно към едно в живота си? Човек може да чуе различни гледни точки, да се замисли и пак да избере съвсем друг подход. Това не означава, че обича драмата или че нарочно си съсипва живота.

Никой не е длъжен да се отчита пред форума с направих каквото ми казахте и резултатът е еди какъв си. Това не е колективен проект, а нечий реален живот и семейство.

Малко слезте на земята с това самочувствие, че вашият начин е единственият правилен и че ако някой не ви послуша, автоматично е виновен за всичко. Отстрани много лесно се раздават присъди и твърди съвети. Реално обаче всеки носи различен характер, различни страхове, различна семейна динамика и различен праг на търпение.

Това постоянно назидателно отношение тип “ние ти казахме” вече повече прилича на избиване на комплекси, отколкото на желание да помогнеш.
[/quote]
Точно така това не е никаква помощ.Един добре възпитан и уравновесен човек умее да даде съвет,без да обижда,унижава и обвинява.Всичко останало е злоба,избиване на комплекси и лицемерие и точно такива хора нямат смелост думичка да кажат в реалния живот,затова го правят по форуми,или към уязвими хора.
Виж целия пост
# 122


Много удобно да каже  „тя ме спря“, защото така не му се налага да поемат отговорността за ситуацията.
С дребното уточнение, че това не го чуваме от мъжа на ЗЛОДЕИДА, а от самата нея. Това много променя ситуацията
Виж целия пост
# 123


Много удобно да каже  „тя ме спря“, защото така не му се налага да поемат отговорността за ситуацията.
С дребното уточнение, че това не го чуваме от мъжа на ЗЛОДЕИДА, а от самата нея. Това много променя ситуацията

Метафорично беше казано. Факт е обаче, че той реално е „позволил“ това да се случи, а истината е, че по-скоро си е отдъхнал — така не му се е наложило да влиза в конфликт с мама.
Виж целия пост
# 124
Veluna там ли беше, та пишеш с такава убеденост?
Megan_, никой не е длъжен нито да се съобразява с нас, нито да ни запознава с драмите си. Писането и четенето са по собствено желание. Но понякога човек вижда в някое от чуждите мнения нещо, което му е от полза.
Виж целия пост
# 125
Хм, ново 20 – мъжът е виновен, че се е съобразил с жена си.

Виж целия пост
# 126
Veluna там ли беше, та пишеш с такава убеденост?
Megan_, никой не е длъжен нито да се съобразява с нас, нито да ни запознава с драмите си. Писането и четенето са по собствено желание. Но понякога човек вижда в някое от чуждите мнения нещо, което му е от полза.

Не, не съм била там. Но понякога определено поведение се вижда и отстрани, особено когато човек е минал през подобни ситуации. Иначе съм съгласна, че никой не е длъжен да се съобразява с чуждите мнения — както и никой не е длъжен да ги приема за абсолютна истина. Форумът е място за обмен на гледни точки, не за това някой да бъде убеждаван насила как да живее живота си.
Виж целия пост
# 127
Самата ЗЛОДЕИДА описа точно обратното но това, което ти казваш сега, veluna. Мъжа ѝ цели два пъти реагира, а тя го спира. Това е точно обратното на твърденията ти. Тя ще си намери начина, но мъжа ѝ не е виновен. Даже самата тя трябва да остави да реагира и действа по негово усмотрение и самата тя да се води по това, защото той по-добре познава майка си. Вижда се, че когато влияе на неговите действия и ги променя, положението не само остава същото, а се влошава. Обаче във всичките си твърдения забравяш, че това не е заради него, а заради самата ЗЛОДЕИДА.
Не знам от кога си в темата, но трябва да знаеш, че мъжете виновни за проблемите на жените с майките си, лъсват още с първия пост на оплакващата се. Без изключения. Тук случая е съвсем различен
Виж целия пост
# 128
Самата ЗЛОДЕИДА описа точно обратното но това, което ти казваш сега, veluna. Мъжа ѝ цели два пъти реагира, а тя го спира. Това е точно обратното на твърденията ти. Тя ще си намери начина, но мъжа ѝ не е виновен. Даже самата тя трябва да остави да реагира и действа по негово усмотрение и самата тя да се води по това, защото той по-добре познава майка си. Вижда се, че когато влияе на неговите действия и ги променя, положението не само остава същото, а се влошава. Обаче във всичките си твърдения забравяш, че това не е заради него, а заради самата ЗЛОДЕИДА.
Не знам от кога си в темата, но трябва да знаеш, че мъжете виновни за проблемите на жените с майките си, лъсват още с първия пост на оплакващата се. Без изключения. Тук случая е съвсем различен

Да, тя може да го е спряла в конкретен момент, но човек, който наистина е осъзнал проблема, не чака разрешение, за да защити семейството си и да постави здравословни граници. Особено когато вижда, че партньорът му страда и ситуацията се повтаря. По-трудният въпрос е какво правиш след това — оставаш ли пасивен, защото така ти е по-комфортно, или все пак намираш начин да покажеш позиция.

Аз и казах на Злодеида по-рано в темата , че спирането му е било грешка. Само че е доста удобно впоследствие именно това да се използва като оправдание за трайна пасивност и липса на последваща реакция.
 Защото едно е да бъдеш възпрян в конкретна ситуация, а съвсем друго е след това изцяло да абдикираш от необходимостта да адресираш проблема.

 Ако тя заяви: „Прекратявам контакта между майка ти и детето“, дали той отново ще приеме това без особена позиция, както очевидно е приел и когато е бил спрян да постави граници. Това вече е нещо, на което единствено самата Злодеида може да даде реален отговор, ако пожелае.
Виж целия пост
# 129
Много, ама много хора ги влече и темата предоставя богат опит.
Включително и Злодеида. Спряла мъжът си да реши проблемът в зародиш, защо? За драма. Някои хора обичат да има такива неща, за да са или в центъра на събитията, или за да им съчувстват, или просто те да са дразнители.
Нищо чудно няма.

Не съм съгласна с това твърдение. Много е лесно отстрани да кажеш „обича драмата“, когато не ти се налага да живееш в подобна ситуация ежедневно. Повечето хора не стоят в такива отношения, защото им е приятно, а защото дълго време се опитват да запазят мира, семейството и нормалната комуникация. И точно това често ги кара да търпят повече, отколкото трябва.

А и това с „спряла мъжа си да реши проблема“ е доста удобно прехвърляне на отговорност. Един зрял мъж не чака разрешение, за да постави граници на собствените си родители. Въпрос е как партньорът управлява ситуацията и дали допуска едни и същи поведения да се повтарят с години.

Свекървата не се държи така от вчера. Обикновено този модел е съществувал много преди да се появи жена и деца.

Много удобно да каже  „тя ме спря“, защото така не му се налага да поемат отговорността за ситуацията.

Изключително егоистично е да се правиш на „дръж ми шапката“ между жена си и майка си, да виждаш прекрасно какво се случва и как се държи майка ти , но въпреки това да не поемаш никаква отговорност. Да очакваш жена ти да търпи, да преглъща и да се адаптира безкрайно, само и само на теб да ти е спокойно и удобно.
Освен ако не съм болна, прикована или без никаква възможност да работя, няма как да ми се налага. Налага ми се само това, което аз позволявам.
Виж целия пост
# 130
Ама чакай, veluna, мъжът й си има други възприятия на нещата и през него различно минава тази ситуация. За него може някакви неща да са нормални. Така че не можем да го виним, че си затваря очите и оставя жена му да преглъща. Жена му каза ли в пряк словоред Не одобрявам да бъде така както майка ти предлага и няма да направя еди какво си?
И още - да спре контактите на детето с бабата би означавало единствено да си мре на ината. Защото тези контакти касаят и детето, освен нея и свекървата. А тази свекърва, иска или не иска, е баба на детето й.
Та, нещата са малко по-сложни и не допират само до мъжа гледа жена си в очите и прави каквото тя каже или дори каквото си е помислила.
Виж целия пост
# 131
Ама чакай, veluna, мъжът й си има други възприятия на нещата и през него различно минава тази ситуация. За него може някакви неща да са нормални. Така че не можем да го виним, че си затваря очите и оставя жена му да преглъща. Жена му каза ли в пряк словоред Не одобрявам да бъде така както майка ти предлага и няма да направя еди какво си?
И още - да спре контактите на детето с бабата би означавало единствено да си мре на ината. Защото тези контакти касаят и детето, освен нея и свекървата. А тази свекърва, иска или не иска, е баба на детето йл
Та нещата са малко по-сложни и не допират само до мъжа гледа жена си в очите и прави каквото тя каже или дори каквото си е помислила.

Ама това е моето мнение — не убеждавам никого в него, просто го изразявам. Доколко е така в действителност, единствено Злодеида може да каже.
Виж целия пост
# 132
Въртя сука и стигна до любимото си- да спре контакта на детето с бабата.
Явно на теб това ти е болна тема, veluna.
Виж целия пост
# 133
Аз мисля, че Злодеида няма проблем с мъжа си и го осъзнава. Според мен го каза леко неадекватно, точно, защото цял живот е свикнала с разбрани хора и неконфликтност и сега тази женичка ѝ идва като гръм от ясно небе. И съответно тя не знае как да реагира, опитва със старите мили методи, вижда, че не става, и съвсем е като в небрано лозе. Плюс това е прясно родила, хормоните ѝ са в някакъв хаос, бебето е съвсем малко, това е периодът на напасване и той самият не е никак лесен. Злодеида сама сподели, че е в прекрасни отношения с бившата си свекърва и е нормално, ако досега не е попадала на подобно чудо да не знае как да реагира, за да има ефект. Хубаво е, че всички ѝ казваме, че единствения ефект ще е скандал и отстояване, но засега вариантът с игнорирането и излизането от вкъщи ѝ носи повече спокойствие.
Зло, няма да проработи и колкото по-бързо го разбереш, толкова по=добре!
Имай предвид още нещо: Когато един човек те настъпи, после се качи на гърба ти, на раменете ти, на главата ти, защото още в началото не си го скастрил, че такова навлизане в личното пространство не е ок. Такава е човешката природа.
Просто си дай нужното време, но недей да забравяш, че времето е ключово.
И имаш огромен коз - мъжът ти е на твоя страна. Това се случва много рядко, използвай го!
Виж целия пост
# 134
Въртя сука и стигна до любимото си- да спре контакта на детето с бабата.
Явно на теб това ти е болна тема, veluna.

Не ми е болна тема изобщо. По-скоро се чудя на теб дали не ти е, щом постоянно ме репликираш. След една година без контакт сега е по-ниска от тревата. Явно понякога, когато не става с добро, става с лошо.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия