С какво ви дразнят свекървите? – 173

  • 28 177
  • 763
# 240
Който е свикнал да не му отказват, дори  да мрънкат.
Виж целия пост
# 241
Биборана, изживяла си истински ад. Съчувствам ти. Поне си успяла след това да поставиш граници.
Виж целия пост
# 242
И майка ми е свикнала да става на нейното (от най-ранна възраст), но дори тя не би си позволила това, което свекървата в случая е направила. Затова съм почти убедена, че свекървата е коментирала със сина си возенето предварително. И синът явно не е отказал или не е бил твърд в позицията си.
Виж целия пост
# 243
И аз имах подобни проблеми през първата година,когато се роди детето.Но бързо ги реших.С подкрепата на съпруга ми.
Започна се още от изписването на дъщеря ни.Свекърите започнаха да нареждат кой щял да дойде на изписването и после у нас и какво трябва да се сготви,за да се посрещнат гостите.Диретно казах,че освен два комплекта баби и дядовци и ние ,никой друг няма да идва нито на изписването,нито вкъщи.Съпругът ми и майка ми купиха готова храна ,майка ми направила една питка,лъснали жилището .Казах,че искам споойствие,като се прибера вкъщи с бебето.Да,свекърите бяха сърдити,че не сме поканили родата.Но ние искахме вечерта да останем само тримата.И така стана.

За първия рожден ден на детето-същата ситуация.
Свекървата решила ,че ще бъдем у тях и свекъра трябвало да поръча агне.Казахме -,,Не,,Поискаха да е у нас и ми поазаха списък с гости,които искали да канят.
Казах,че това е рожден ден на нашето дете и ние решаваме къде ще бъде събитието и кого ще каним,съответно си плащаме ние.
Направихме го в ресторант с градина и с детски кът,ама на свекърите не им хареса.

И  третия и последен път за кръщенето през същата година -
Пак направили списък с гости-60 на брой,те искали в еди коя си църква да бъде,ама кръстниците трябвало да са същите,които са кръщавали съпруга ми...
Седях,слушах ги и накрая спокойно им казах,че ние сме решили къде ще е кръщенето,кого ще поканим,кои са кръстниците,къде ще се почерпим после.И им казах,че до сега би трябвало да разберат,че за нашето дете,ние организираме празниците.
Те ако искат да си канят у тях гости,но да не очакват ние да присъстваме.
Бяха сърдити,казаха,че това е неуважение,че не зачитаме думата им...че съм правела каквото си искам без да питам никого...
Взех си детето и количката и излязох на разходка,оставих сина им да се оправя с тях.
Не знам какво са говорили тримата,но от тогава такива проблеми не сме имали.
Виж целия пост
# 244
Veronikaaa, брей, че упорита работа.... и супер нагла!

Вие не зачитате тях, а те какво правят в случая? Същото, че и по-лошо, незачитане на родителите на детето.


Честит празник и ви черпя с торта, че днес пораствам с още една година!
Виж целия пост
# 245
scalestone, честит рожден ден!
Вени, признала съм я твоята. Как не те е срам да не излезеш от болницата да направиш на жената кекс ли беше? Може ли такова неуважение. Ама ха, днешните млади нищо не уважават
Виж целия пост
# 246
Камъче, честито ! Бъди здрава и щастлива !
Виж целия пост
# 247
Честит рожден ден! Освен здраве и любов, пожелавам спокойствие и разбирателство (по темата)!
Виж целия пост
# 248
Scalestone, честит рожден ден и от мен!

Вероника, вече съм ти казвала, че твоята свекърва е в топа на свекървите. Браво на теб и на мъжа ти, че сте удържали на такава наглост!
Виж целия пост
# 249
Честит рожден ден, Scalestone! С пожелание за много здраве и щастие!
Свекървата на Вероника е нагла, но пък Вероника пише отдавна и е пример как може да отговориш на такива действия.
Виж целия пост
# 250
Не съм никак съгласна, че е пример. Доколкото помня свекървата я обиждаше, Вероника продължаваше да ходи при нея.
Виж целия пост
# 251
Да, ходи, вероятно и до днес, но не заради свекървата. А само защото помага на мъжа си, не на нея. Мъжа ѝ е поел изцяло свекървата и занимава Вени, при инцидентни случаи, когато е възпрепятстван. Тя го вижда като помощ за него, не за свекървата. И е абсолютно права, според мен
Виж целия пост
# 252
Миленака, тя подкрепя мъжа си, не свекървата. И да за мен е пример как двамата решават проблеми. За теб не е, за друг е важно да изгони свекървата, ако не стане така гони и мъжа си, хората сме различни.
Виж целия пост
# 253
За причината/повода, поради която Вени продължава да ходи при свекървата, въобще не споря. Казвам, че след като продължава да ходи при човек, който се държи лошо с нея, значи не си е решила проблема с този човек. Ясно е, че ходи заради мъжа си, но това не е решаване на проблема, а преглъщане на проблема.
Виж целия пост
# 254
Боряна аз си живея у нас. Щом правят за гонене да ги търпя ли?
Вероника,  подозирам че и мен ме чака подобно нещо. Дано греша.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия