С какво ви дразнят свекървите? – 173

  • 28 146
  • 763
# 390
Ако сме " правилните" майки , няма нужда някой да застава срещу някой друг.
  Veluna,  тази фундаментална връзка по принцип ли е, или изключва син-майка.Щото като чета , свекървите нямат фундаментална връзка със синовете си.
     Като мъжка майка хич не искам никакви фундаменти. Искам само да намери своя човек и да се чувства спокоен и щастлив и с кеф да се прибира у дома си. В тяхното " у дома", не при мен.
   Любопитно ми е как стои въпросът с фундаменталната връзка между твоя съпруг и майка му.
Виж целия пост
# 391
Марулета, точно това имах предвид — че ако си адекватен родител, няма нужда детето ти да застава срещу теб. Поставянето на граници не е нападение, а нормална част от всяка зряла връзка.

За всяко дете майката е първата ласка, първата прегръдка и първото усещане за сигурност.

И колкото и да се коментира каква свекърва щяла съм да бъда, аз по-скоро съм си взела поуки каква не искам да бъда.
Виж целия пост
# 392
Veluna, не даваш отговор за фундаменталната връзка между твоя мъж и майка му. Твоят ли се беше разплакал след разправия с майка си?
  Никакви връзки нямат общо с усещането , възпитанието и каквото още е там,  на майките , че децата им вече са големи хора, независими от тях.И не дължащи подчинение. То не че в някоя възраст трябва да ни с е подчиняват децата, но това е нещо, което се гради от раждането на детето.
Виж целия пост
# 393
Veluna, не даваш отговор за фундаменталната връзка между твоя мъж и майка му. Твоят ли се беше разплакал след разправия с майка си?
  Никакви връзки нямат общо с усещането , възпитанието и каквото още е там,  на майките , че децата им вече са големи хора, независими от тях.И не дължащи подчинение. То не че в някоя възраст трябва да ни с е подчиняват децата, но това е нещо, което се гради от раждането на детето.


Не си спомням да съм казвала неща, за които твърдиш в този коментар. Ако съм го казала, цитирай ме конкретно.
Може би е имал по-близка връзка с майка си преди. Но след всичките неща, които тя направи, въпреки многократните му молби да спре и да се съобрази с определени граници, отношенията им вече не са същите.
Виж целия пост
# 394
По-напред в отговор на друг пост твърдиш,че връзката между дете и майка е фундаментална и няма как дете да застане срещу майка си.
  Абсурдни са такива категорични твърдения . Малко двоен аршин се получава.Нашата връзка с нашите деца е фундаментална, те никога няма да са срещу нас, но чуждите деца, тези на свекървите са друго нещо. Или връзката важи до 18 г, после не.
Виж целия пост
# 395
По-напред в отговор на друг пост твърдиш,че връзката между дете и майка е фундаментална и няма как дете да застане срещу майка си.
  Абсурдни са такива категорични твърдения . Малко двоен аршин се получава.Нашата връзка с нашите деца е фундаментална, те никога няма да са срещу нас, но чуждите деца, тези на свекървите са друго нещо. Или връзката важи до 18 г, после не.

Фундаментална в смисъл, че е първичната връзка, върху която човек изгражда усещането си за сигурност, любов и принадлежност още от раждането си.

Поставянето на граница не означава детето да застава срещу майка си. Означава просто, че не е съгласно с дадено поведение. Ако родителят приема всяка граница като обида, отхвърляне или предателство, това вече е друг проблем.

И не говоря за моето или чуждото дете. Говоря по принцип.

Просто ти влагаш друг смисъл.
Виж целия пост
# 396
Много гръмки слова,Veluna.Теовт фундамент днес може да се окаже проблем за сина и снахата/дъщеря и зет след време. Това,че ти приемаш неразривната връзка като такава, след време би могла да е досадно вмешателство и неприятно влияние .
    Смисълът,който ти влагаш не е меродавен и общовалиден.
Виж целия пост
# 397
Много гръмки слова,Veluna.Теовт фундамент днес може да се окаже проблем за сина и снахата/дъщеря и зет след време. Това,че ти приемаш неразривната връзка като такава, след време би могла да е досадно вмешателство и неприятно влияние .
    Смисълът,който ти влагаш не е меродавен и общовалиден.


Абсолютно никъде не съм казала това, което ти твърдиш. Това са твои интерпретации на думите ми, а не реално написаното от мен.
Виж целия пост
# 398
Погледнах си телефона и установих, че от  последните 20 разговора 14 са със снахите.Те ме търсят, пък като не умея да поставям граници... Нито един разговор със синовете.Cold Sweat Ма как можах да разруша свещената фундаментална връзка с безценните ми дечица. Вземам се в ръце.
Виж целия пост
# 399
Какво значи детето ти застане с/у теб? Ако не е съгласно с нещо, което се опитваш да наредиш за неговото семейство, детето няма да е на друга позиция от твоята. Т.е. за да застане с/у теб, значи си се намесила, където не ти е мястото. На детето ти трябва да му е мъчно....
Или хем не си придатък на детето си, хем обаче то, дори със свое семейство е твой придатък и е длъжно да козирува и изпълнява всичко ли? Двупосочни са нещата
Ако нямам достъп до внучето, очевидно моето дете е застанало срещу мен. И изобщо не е задължително аз да съм виновна или да вредя, може просто да имам повече информация или акъл.
Виж целия пост
# 400
А може сериозно да си се провинила, ако не ти дават достъп.
Виж целия пост
# 401
Какво значи детето ти застане с/у теб? Ако не е съгласно с нещо, което се опитваш да наредиш за неговото семейство, детето няма да е на друга позиция от твоята. Т.е. за да застане с/у теб, значи си се намесила, където не ти е мястото. На детето ти трябва да му е мъчно....
Или хем не си придатък на детето си, хем обаче то, дори със свое семейство е твой придатък и е длъжно да козирува и изпълнява всичко ли? Двупосочни са нещата
Ако нямам достъп до внучето, очевидно моето дете е застанало срещу мен. И изобщо не е задължително аз да съм виновна или да вредя, може просто да имам повече информация или акъл.
За да се прекрати достъпа на баба до внуче, значи много, ама наистина много е сгафила. Относно внучето, не решаваш ти и нито знанията, нито информацията, нито претенциите ти за повече акъл са меродавни. Може да си споделиш информацията, ако смяташ, че греши, детето ти от друга страна има още няколко източника, с които да я сравни, примерно педиатър и ти, и ако вземе различно решение, а ти продължаваш да се тръшкаш на твоето, да ще си виновна. И с право ще ти спрат достъпа до детето. Аз, ако съм ти снаха, само заради увереността ти, че имаш повече акъл от тях, бих ти спряла достъпа до детето, защото си мисля, че би направила твоето си на пук на родителите, да се наложиш или защото ще си кажеш нещо като "те ще видят сега, че нищо няма да му има на детето". Това е най-лошия вид баба и с чиста съвсет бих не ограничила, а изцяло спряла достъпа до детето на такава баба.
Може да си сърдита, може да смяташ, че детето ти се е обърнало с/у теб, но в такъв случай всеки родител (поне с акъла си) би гледал детето си, не собствения си родител. Практически ти ще си се обърнала с/у детето си, не то с/у теб. Нямаш никакво право да решаваш каквото и да е за внучето. И нямаш право да оспорваш преценките на родителите
Виж целия пост
# 402
Както обичат да казват някои баби (включително майка ми), когато не са съгласни с педиатъра - "Педиатрите не разбират толкова" или "Педиатрите грешат" или "Няма нужда да слушаме педиатрите за всичко" или други подобни глупости. Нали, баба знае най-добре! Спец във всичко 😃
Виж целия пост
# 403
Ако бабата е останала в миналия век и е решила, че всичко свършва с университета.... А това е масовият случай.
Виж целия пост
# 404
Родителите решават всичко свързано с детето, било то и баба да е педиатър. Как го виждате това бабата да решава за внучето?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия